• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ja ko što rekoh.
Ulje mjenjal nebi, ionak se bu kroz kratko vreme pokazal neki kvar u mjenjaču pa onda opet novo ulje.... mozda i nebu ali i mjenjaču ima špene tak da ne vidim svrhu stavljanja novog ulja.
A i pumpa ostaje stara, ajd da nju mjenja razumel bi strah.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Dabio tebi bi bilo najbolje kad ti je več hidraulik skinut da još skineš poklopac mjenjača i sve skupa ispereš sa naftom on.da če to več funkcionirat a ovak vrlo kratko kak ti je i muhać rekel
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Koliko bi bilo potrebno naliti nafte u getribu? Jel treba vratiti poklopac od pumpe natrag pa je naliti punu nafte ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Dabio skineš poklopac mjenjača dolje i ispod getribe imaš jedan poklopac lim i njega skineš i onda ispireš čitavi mjenjač odozgora prema dnu i sve ti ide van, malo zeznut posal ali se isplati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Dva su poklopca odozdola na mjenjaču.
Obavezno treba prstima pročačkati i kasnije krpom pobrati u čoškovima jer tam špene ima najviše. Kolko se može, a može se dosta kroz te poklopce.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok napraviti ću to i dobro isprati kako ste mi rekli sa naftom . Neću žuriti sa sastavljanjem dok to ne uradim.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Benzinom bi po meni bolje bilo bar ja tak delam, penzlin(kist) sa dugačkom drškom istrljat sve sa njim,ako se ima kompresor,sa onom špricom za pranje dijelova se sve nakraju isplahne i nakraju brake cleaner-om.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Benzinom bi po meni bolje bilo bar ja tak delam, penzlin(kist) sa dugačkom drškom istrljat sve sa njim,ako se ima kompresor,sa onom špricom za pranje dijelova se sve nakraju isplahne i nakraju brake cleaner-om.
Mika misliš u ovu špricu staviti benzin i ispirati ili nafta meni svejedno čim bolje ide slušam svaki dobar savjet
B4D4754E-9BA7-4514-9C53-8BB045180EA6.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
isprati i obrisati da ali ispuhavati ne, barem je takvo moje mišljenje.
Zato je kod ispuhavanja špena leti kojekud i dio špene bu garant završil u lagerima koji budu zbog tog najebali.

Po mojem je to sve skupa bedastoča za delati. Ja bi skinul poklopce, polovil s krpom kaj se da i nebi više ništ diral. Špena se nataložila i nabila po čoškima i tu miruje dok ju ne uzbudiš nekim otapalima.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok evo upravo skidam poklopce pa ćemo brisati sa krpom i kako mu onda Biog da ,a barem da mi izdrži ovu nadolazeću sezonu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ma kaj nebi izdržal, samo ti to počisti i sastavi i mora biti ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Sitna da, ali krupna se taloži na dno i ako se ne dira tam miruje.
Naročito ako se iglicasti raspal...
 

Tomobj

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
2
Tako sam i mislio ali htio sam čuti ovo od Muhe, danas sam ga procjedio vec jednom kroz čistu krpu sutra ću ponovno, pa onda krećem u satavljanje nadam se da bude to radilo .
Pozdrav! Da se i ja pridružim sa jednim skromnim savjetom... Meni je savjetovano da je dobro ispustit ulje iz getribe i ostavit barem 12 sati da odstoji i da se talog, prljavština, nečistoća i špena slegne. Osobno poznajem 2-3 vlasnika Ursusa koji tako rade i kažu mi provjereno da to funkcionira! Kupovinom novog ulja nečeš riješiti potpuno problem špene jer će se ona upotrebom stroja ponovno pojaviti u getribi, samo je pitanje koliko.. Eto toliko, možda sam pomogao!:oops:
 

Tomobj

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
2
A cjena hipenol 90 30 litara je oko 900 kn na Ini tako da bas nije niti jeftino.
Meni su savjetovali čak Transhidrol 85, jer nije ulje hidraulike i getribe separirano. Navodno zbog tečnosti, pogotovo na niskim temperaturama da manje napreže pumpu hidraulika.... To bi bila još vjerovatno skuplja varijanta... Daleko je važnije da je dobro sve predihtano, to je recimo moj problem što se tiče semeringa, oringova....
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Pozdrav svima, trebam jedan stručan odgovor, da li paše getriba sa ursusa C360 na 355?, da li je sve isto na oba traktora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh