• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
*gomahers, da ti nemas neke sklonosti prema prikolicama, he, he, he...
samo nemoj pokusati posexati prikolicu! :)

*mika, pa to urgo ni ne osjeti, ali zgodna ti ova osovinka za gustu sumu!
neznam...al baš me napalo to sa prikolicama :(call): :icon_rofl:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
ma nije mi ova prikolica baš nešto,ovo je od susjeda (al isto ko daje i moja kad sam ju ja prerađival i još sa svojim materijalom) teško se vozi ova druga iza jer nije dobro osovina i rudo pogođeno od prije.... kaj se tiče ruje ovde vozi 7 metara u brdo bez problema niz brdo me niš ne gura i stajem bez problema i u brdu jer ima prikolica kočnicu...kaj se tiče drva najviše je vozio 11 metara isto sa ovom kombinacijom, samo kaj je bila joha koja je nešto lakša....
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
majstori:icon_pidu:,dal se može na c-360 ugradit kao na malom medi grijač na usisnu granu ili kao na fergusonu-ako tko zna il je radio nek mi napiše-poslika,hvala:drink:

:mur:alo ljudi šta mi nitko neče odgovorit?:=:)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sto nebi moglo.Probusi usisnu granu zavari reducir na koji pase grijac i dovedi naftu negdje sa povrata goriva +napon preko nekog dugmeta. ili stavi grijac ko na torpedu ili rusu.Usije se zica i on kad zaverla potegne topli zrak.Taj sistem radi na principu fena.
Za ovaj nacin netreba nafta.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ja svom grunem kantu vruce vode i pustim da iscuri, pa opet usipam kantu, ali zatvorim ventile, pa rumbubumbu jedno 25-30 sekundi i upali od prve, he, he... tako ga palim godinama, bez ikakvog grijaca, ali nemam antifriz! :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ako je Ursus u pitanju radi lakšeg paljenja pod njim je najpametnije zapaliti logorsku vatru :(giggle)::(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je Ursus u pitanju radi lakšeg paljenja pod njim je najpametnije zapaliti logorsku vatru :(giggle)::(giggle):

Mislim da se u njega stavi od zetora klipovi,karike i stubline da bi kresal puno bolje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mislim da se u njega stavi od zetora klipovi,karike i stubline da bi kresal puno bolje.

ti bubmnes i ostanes ziv...pitanje kakav ima alnaser ,akumulator instalacija a i traktor je vj star 30 i kusur godina pa i zbog toga tesko pali.Ima u temi Ursus ak je dobar pali ko mina...

Stariji tipovi zetora pale bolje zbog onog gumba na bosh pumpi sta ima za zimsko paljenje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma borna ja sam mislil na to da ljudi kad rade generalke stave indiju jer je dostupna svuda i jeftina je a kvaliteta srot,kod mene je covjek radil generalkvi majstor mu je stavil indijske djelove i vec prva zima i traktor opce ne pali na -1,osim sa start sprej,imal je od generalke 200sati,kad su ga otvorili pukle su 3 karike i 2 klipa su se pojela sa strane,narucil je mislim od 6211 klipove karike i stubline i evo 2god ko mina pali i ide e da i komplet dizne i neke elemente u bos pumpi su od zetora.
Moj nema cok i pali ko mina na -5 a na -10 maln vergla i kresne a ima 25god a motor nije diran.
Ursus ima opcenito losiju kvalitetu materijala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
:icon_pray:
Mislim da se u njega stavi od zetora klipovi,karike i stubline da bi kresal puno bolje.
Krivo misliš.
Kakav je krš da je ali čim je bolje zima bolje pali ako je makina bar donekle.
Pali bolje od Zetora.

Da su Zetorovi djelovi kvalitetnij i dulje traju to stoji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:icon_pray:
Krivo misliš.
Kakav je krš da je ali čim je bolje zima bolje pali ako je makina bar donekle.
Pali bolje od Zetora.

Da su Zetorovi djelovi kvalitetnij i dulje traju to stoji.

Točno tak pali bolje od večine traktora kad je hladno pa mora uz puno mana imati i jednu vrlinu :icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
stvarno je ursus cudo sto se tice paljenja. ako je iole dobar motor i akumulator krese iz prve.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
prihvacam komentare... moj je 75-o godiste i motor nije diran mozda 15 godina, tako da to sto nepali bas najbolje, ja mu ne zamjeram! ali znam da ce i na -50 upaliti nakon 2 kante vruce vode... a kad jednom upali i radi pol sata sat, onda i nakon 10-15 sati opet upali bez ebemti! specificni su to traktori, he, he...
ali koliko ga ja koristim, a najcesce preko ljeta, meni je i vise nego dobar!!! :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
prihvacam komentare... moj je 75-o godiste i motor nije diran mozda 15 godina, tako da to sto nepali bas najbolje, ja mu ne zamjeram! ali znam da ce i na -50 upaliti nakon 2 kante vruce vode... a kad jednom upali i radi pol sata sat, onda i nakon 10-15 sati opet upali bez ebemti! specificni su to traktori, he, he...
ali koliko ga ja koristim, a najcesce preko ljeta, meni je i vise nego dobar!!! :)

To si u pravu i za kaj nam trebaju dobri su!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
istina!
samo me malkoc brine sad kad kupim frezu kako ce se ponasati, ipak ce biti prikljucak spojen direkt na motor, ali vjerujem da ce gurati, barem dok zaradi nesto para od usluga, pa da ulozim koju iljadu u motor! :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a sto nece sluziti. remenica preko brzina a i izbor brzina ima napretek. samo da nestenje i ako se pocne grejati odmoris ga malo pa opet. kod mene su i mrtvi motori radili dugo ako se vodi racuna. a freza dobro procisti motor , samo varnice sevaju na auspuh hehee i poneka karika
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hoces malo vatromet slikati heheee. samo ga dobro zagrej i po gasu. joj kad uzmem drugarovog 539 i imt frezu . jednom sam u mrak zavrsavao friziranje pa se plamen video na auspuhu. ono cudoviste od freze je ubistvo za traktor ,toliko tezak prenos ima da hoce prsnuti. jedino sa tim frezerom postigne 90 stepeni temperaturu . tad ga ocisti od naslaga garezi samo tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh