• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Uzmeš instrument za ispitivanje struje, ako ga imaš ili posudi, tada skini klemu +, na instrumentu postavi mjerenje ampera i njega spoji u seriju. Ako ti pokaže veličinu od oko 0 (nula) do 0.3 ampera (zbog eventualnog sata ili radio uređaja montiranog na traktor) znači da je sve dobro. Ako instrument pokazuje više od toga znači da negdje nešto vuče struju i prazni akumulator. Tada treba pronaći što vuče tu struju i to popraviti.
 

VeB

Novi član
Tu od
9 Ožu 2019
Poruka
3
Pozdrav ekipa. Imam ursusa 355, imam sljedeci problem, traktor mi nikak ne radi, dimi crno, propucava na auspuh ne prima pun gas. Ali kada otpojim diznu sa 4. cilindra traktor pocne mirno raditi i ne dimi. Dizne sam reparirao, glave komplet uredio ventili nastelani po knjigi 0,2 usis 0,3 ispuh. I dizne sam spojio na lajtunge te mi se okom cini da sve jednako maglu bacaju. Dali mislite da bi problem mogao biti u donjem dijelu tog 4 cilindra? Ili..? Molio bi vas misljenje jel vise ni sam neznam sta bi?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ma ovaj baš loše pali kad je hladnije vrijeme a nikako ne mogu dokučiti zašto,a skoro sredjen alneser a i akumulator je dobar.Imam snimak i drugog Ursusa kako pali ali loš je snimak pa nisam postavio a pali na sami dodir tastera nebitno koliko je hladno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Boro, obzirom da imaš dva Ursusa, zamijeni im boš pumpe.
Ovo mi izgleda ko premala startna količina goriva.
Ako nije to., onda je premala kompresija uzrok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Samo mjenjanjem pumpe nebuš ništ dobil, ako ne pripaziš još buš i onog razjebal kaj nebu palil.
Da sporo vrti je istina a to je možda znak da ima kompresije i viška ako je stvarno alnaser, akumulator i njihovi spojevi beba.
Kolko vidim pališ izvana, da kuplug stisneš isto bi mu malo lakše bilo vrteti.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Isti slučaj imam i na 549, vrti sporo ali uvijek upali bez grijača(nije spojen na struju). Kod mene je problem elektropokretač ali dok radi tak će i biti.
Definitivno mora brže okretati i sigurno pali ko meni bez grijača..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Berislave probaj promijenit kleme, sve spojeve ošmorglat ili žičanm četkom očistit do sjajnh spojeva i ako ti je sve ostalo donekle uredu mora upalit
Na mom ursusu isto ovo napravi pred godinu dana i sad pali ko mina i na - 10 a prije čim malo zahladilo skoro da nije htel ni okrenut a kamoli upalit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako si ih pošmirglal dovoljno je. Isto tak treba očistiti spoj kleme i kabla, po potrebi zamjeniti stopice na kablovima, naročito ako nisu meko varene, zalemljeme. A možda su i sami kablovi jednostavno loši.
Najbolje je odmah nakon anlasanja probati rukom kablove i spojeve i ako je negdje malo toplije nego drugdje tu bi mogel biti problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Boro, palo mi je na pamet...probaj na hladno startati s još jednim akumulatorom, spojenim preko klema, da vidimo jel se i onda anlaser lijeno vrti.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da,tovarim preko valjaka,ne znam baš koliko stane jer ovo je od brata prikolica a nisam ga ni pitao koliko stane ali na prikolici piše Sip Šempeter-Tajfun 28.
 

Najnoviji postovi

Na vrh