• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
05e4c089e7115dc67fcd49b4d2380c1e.jpg


Je li mislite na ovo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Otpustiš vijak na kojeg ide strelica, skineš pločicu i zabilježiš gdje je bilo. izbiješ polugu van, nakon toga ju spustiš za zub i vratiš nazad.
Sve ti bu jasno kad se primiš, samo nek jedan otraga drži polugu da ti na nogu ne opadne.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
'bemti, ja sam izašao van da idem uslikati,a potpuno zaboravio...

Ako si imalo spretan, bez problema možeš sam odraditi. Nogom držiš polugu, a rukom skineš ruku koju drži vijak (Ključ 24), spustiš za zub ili dva, ovisno koliko želiš, vratiš, zavrneš podložku i vijak i to je sve.

Dosta puta sam to sam radio...
 

rockybalbooa

Član
Tu od
24 Lis 2015
Poruka
57
Imam pitanje u vezi one ručice za uključivat kardan u vožnji se hoće uključiti i čuje se malo lupkanje ?kako to rješiti?
I zašto hidraulik ne želi dizati kada kardan radi preko brzini a hidraulik ne diže,a na 540 kad uključim radi i kardan i hidraulik.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ta ručica nesmije sama se micati. Provjeri prvo utvrđivač pa onda dalje.
Ako radi kardan mora raditi i pumpa hidraulike pa bi se poluge morale dizati dok god kardan radi. Možda se nešta otpojilo u polužju. Za to treba poklopac hidraulike dolje. Ipak pričekaj jednog od majstora da se javi pa da budeš sigurniji.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nije istina da pumpa mora radit kad je kardan preko brzina upaljen,a to sto lupka je vjerovatno zupcanik od pumpe koji nije uzubljen jer ako podignes rucicu jos malo gore e u tom polozaju ce ti pumpa radit preko brzina ali ne i kardan.
Rucica kardana ima 4 polozaja a to sto se ukapca sama promjeni utvrdjivac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Kak Dado veli, prvo utvrđivač a onda možda čak i poklopac hidraulika, možda se vijak na vilici popustil ili nekaj dole na pumpi... teško je napamet reči ali kreni od utvrđivača.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Neznam kako na tvojem Ursusu ali kod mene kardan i pumpa rade zajedno. Jedno bez drugog nemogu. Ali opet možda si ipak u pravu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dado onda ti je spal zupčanik koji tera samo pumpu.
Dokraja dolje-radi kardan i pumpa
zub više-ler, ništ ne radi
zub više-kardan prek brzina
najviši položaj-pumpa prek brzina bez kardana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,220
Kawač, onda ti imaš unikatnoga, jer ni jen drugi to nemre. Samo na Zetorima iza 4712 je tak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Na poklopcu getribe imaš 5 šarafa to su utvrđivači za kardan je prvi sa lijeve strane .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Traži zetorove utvrđivače vele da su jači fedri unutra jedino što su za nijansu dulji pa budeš možda moralmalo podložiti za debljinu limenke od pive. Tak je batem kod mene bil slučaj sa zetorovim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh