• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mali nije neki trošak gume sam i onako mislil mijenjati ( volim kad su nove ) poluga zavarena a polopac funkcionira i puknuti i vozač je naučil lekciju od tad pazi . Muhač zakaj bi ti mene tukel ?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Koji je uzrok da nekad neće da spusti poluge hidraulike do kraja a ručicu naravno povučem u položaj da spusti do kraja? Jel možda neki ventil zašteka ili...?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ne, zašteka neki dio polužja pa mu onemoguči spuštanje.
Kad nebude spustil do kraja probaj malo trknuti onu malu ručicu za regulaciju polužja pa da vidiš dali bu onda spustil do kraja.
Ja mislim da je tu problem jer zbog silnog lufta na polužju jednostavno se polužje počne sudarati jedno u drugo, a onaj utvrđivač više ne drži kak treba...

Uglavnom, probaj pa javi rezultate.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Ne znam koji je razlog tome, ali to se i meni dogada.
Kada su poluge skroz gore ne smijem naglo povuci rucicu prema naprijed da spusti do kraja, nego malo i onda kada se spusti do pola ili manje onda nastavim do kraja i tako spustim poluge.
Primjerice pri oranju ne smijem isti tren pustiti do onoga kako inace bude, nego pustim do toga da plug padne na zemlju i onda u prvih metar-dva namjestim rucicu da bude onako kako treba biti i gas. Jednostavno postala navika i ne predstvalja mi to nikakav problem. Vjerojatno je iata stvar i kod tebe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ti isto probaj kad ju naglo spustiš do kraja malo pomaknuti onu aluminijsku ručicu.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Pa neznam, to mi se desilo neki dan i juče kad sam prikolicu otkačavao, jesam i onu malu ručicu što Muha kaže pomjerao i napred i nazad ali neće nikako da spusti. A nekad sve normalno radi bez greške.Kad uhvatim vremena moraću baš vidjeti šta je.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Meni ne zasteka, nego ostanu poluge gore i onda moram vratiti rucicu gore i ponovno sporije pustiti i onda dalje normalno radi.
Najvise se to skuzi kada su prazne poluge pa se skroz polako pustaju dole. Kada je nesto teze zakvacena nije uopce problem. Rucicu lagano povuces da se spusti i bez problema ide dolje
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Kod mene i kad je nešto zakačeno na poluge i kad nije isto je, ručicu stavim u položaj da spusti do kraja i poluge dodju negdje do pola i neće dalje. I da kažem da je poklopac hidraulike zavaren sa elektro aparatom i gusanom elektrodom i izvana i unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Znači skidal si poklopac? A jesi rastavljal polužje radi varenja?

Pošto hidraulika ima spor odaziv možda si trebal malo pomaknuti ručicu pa pričekati sekundu ili dvije. Možda bi nekaj odreagiralo. Dovoljno ju je malo pomaknuti.
Naravno, ako je do toga na kaj ja sumnjam.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Da skidao sam poklopac a morao sam skinuti i cilindar dabi mogao iznutra zavariti pošto je puko gore sa prednje strane gdje budu ona 3 vijka,ne polužje nisam rastavljao,mi mislimo da je do pucanja poklopca došlo zato što su vijci koji drže cilindar popustili i onda je cilindar valjda razbio poklopac, jer nema šta drugo biti.
Ručicu sam pomako prema napred i sačekam par sekundi i ono kao poluge se krenu pomjerati i stanu, tako i kad ručicu prebacim nazad, a ta mi ručica na oba traktora uvijek stoji na sredini, jedino kad orem onda prebacim nazad.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se slično događalo na Zetoru dok se nije skroz otkopčala poliga na ventilu . Razlog je bil klimav bolclin kojeg sam zavaril uz asistenciju Muhača od tad normalno spušta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Cilindar upire u poklopac i kad se šarafi popuste pucanje je neizbježno.
Kad se nijedan od inžinjera nije dosjetil barem dva čepa ugraditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Meni se slično događalo na Zetoru dok se nije skroz otkopčala poliga na ventilu . Razlog je bil klimav bolclin kojeg sam zavaril uz asistenciju Muhača od tad normalno spušta.
Ja sam asistiral samo kod detekcije kvara, u varenjr se nisam mešal.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Cilindar upire u poklopac i kad se šarafi popuste pucanje je neizbježno.
Kad se nijedan od inžinjera nije dosjetil barem dva čepa ugraditi.

Cilindar je od Zetora jer nije bilo original od URSUSA kad se kupovalo. Da, što kažeš cilindar je skroz blizu poklopca i čim malo popuste vijci odma cilindar upire, a mogli bi se napraviti neke čaure i onda nebi mogao cilindar hodati. Sad smo vrh cilindra malo obrusili tako da ne bude skroz uz poklopac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
To nije dobro, taj cilindar je namjenjen i zamišljen da upire u poklopac i tak mora biti. Sad kak ste vi složili trpe ona dva vijka M16 koji drže poklopac i cilindar u hrpi.

Sam cilindar ima na mjestu gdje se sarafe šarafi upušteno za čahuru (kao i Zetorov cilindar) ali čahura nema jer ih nisu ukopali u poklopac.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
29
pozdrav svima
Imam Ursus C360 i imam pitanje u vezi punjenja akumulatora.
Prijetil sam da mi lampica za punjenje stalno svijetli jednakom jačinom,znači ne ugasi se kad je jači gas kad bi trebal puniti dinamo.
Pregledal sam spojeve i izgleda mi sve ok.
Napon akumulatora je 12.35V,napon na žicama koje idu u lampicu za indikaciju punjenja je isto jednak i kad je traktor pod jačim gasom i također kad mjerim na alnaseru na skupu žica koji je + i ide na aku i masa napon je 12.35.
Znači napon je jednak stalno svuda,nema da se poveča pod gasom od 2t okr.
Kako i gdje provjeriti dal dinamo puni akumulator?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taj napon je niski i akumulator ti se nepovratno uništava , ako ništa dok ne središ punjenje dopunjevaj ga na punječ ..i to još večeras
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
To nije dobro, taj cilindar je namjenjen i zamišljen da upire u poklopac i tak mora biti. Sad kak ste vi složili trpe ona dva vijka M16 koji drže poklopac i cilindar u hrpi.

Sam cilindar ima na mjestu gdje se sarafe šarafi upušteno za čahuru (kao i Zetorov cilindar) ali čahura nema jer ih nisu ukopali u poklopac.

Valjda će moći izdržati ta dva vijka,čini mi se da i na poklopcu ima upušteno za čaure, samo trebalo bi staviti, na cilindru su stavljene te dvije čaure ali greškom nisu napravljene da se mogu spojiti dole sa poklopcom, nego su napravljene da samo popune one rupe (upušteno) na cilindru.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kvar je dinamo ili regler obično su krive istrošene četkice. Bolje ti ugraditi alternator l. Da si bliže poklonil bi ti dinamo i regler .
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
29
Mišljenja sam da je regler kriv da bi napon variral a ne bil stalno jednak,napon od aku?.Na kojim mjestima da mjerim napon jel puni dinamo?
Prije kupnje ičega bi najprije tel otkriti u čemu je kvar da ne kupim nekaj pa onda i dalje problem ostane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh