• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Pozdrav decki!

TEBA MI POMOC.Ako neko od vas ,ko ima Ursusa c360 moze da mi uslika gdje se nalaze palkete i gdjesu ukucani brojevi sasije i motora.Zahvaljujem se unaprijed.
p.s. Uvaj ursus je 90to gidiste.

pozdrav svima
 
B

bornakt

Guest
Nesto vise o tom traktoru ako moze namjeravam uzet taj traktor god. 1991. jel mozda netko zna do kad su se proizvodili?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
do mislim 89-90, al kod nas ih je bilo i 91 za prodaju što su bili na skladištu.
Provjeri mu hidraulik, papučicu špere (obično se otkvači u trubi), ako vlasnik kaže da su orginalne gume onda su stomil, motor mora ljepo radit, palit kao mina i po zimi, provjeri u kakvom je stanju hladnjak, kočnice moraju dobro kočit a kad se obje stisnu zajedno mora jednako kočit na oba točka...
I sve ostalo...
 
B

bornakt

Guest
a sta se tice snage??? i brzine u usporedbi sa zetorom??i zanima me kak se ponasa sa plugom 12 cola i tanjuracama 24 diska,koliko ima to uopce konja???
 

Comi014

Novi član
Tu od
19 Stu 2008
Poruka
14
Snaga tog motora je po SAE normama tj. nazivna snaga je 60 ks,dok je po DIN normama 52 ks i ovo drugo je ono sto te intresuje i pise u saobracajnoj.Prilikom izvoza u zemlje zapadne Evrope navodjena je SAE snaga,a kod nas i u Poljskoj ova druga.Mnogi proizvodjaci a i trgovci su se igrali sa tim normama i iskazivanjem prave snage,a to se moze videti i u uputstvima za upotrebu.Snage ima na pretek i tu donekle doprinosi menjac 10+2 identican kao na zetoru .
Proizvodili su se do 1992 godine,tako da je taj iz poslednjih serija.Sto se tice pluga 12 cola i tanjirace 24 diska,smatraj da su kao naruceni za njega.
Velika prednost mu je mala potrosnja i izuzetno jeftini delovi.
Sto se tice provere stanja slazem se sa ovim sto je petar rekao.
Ukoliko je u dobrom stanju a cena nije previsoka onda sigurno neces pogresiti ako ga kupis.
 
B

bornakt

Guest
4000 eura al izgleda jako uscuvan ima utege i doljnu kuku orginalnu boja org. a limarija je dobra nije spopigana i to.a neznam vidjet cemo slobodno pisite ako jos se cega sjetite!
 
B

bornakt

Guest
ajde ljudi nije vrag da nitko nema takav traktor daj te vi koji ste vlasnici napisite jos malo nesta o tom traktoru!!!!pozzz...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
pročitaj temu o ursusu, tamo je sve napisano, nema smisla ponavljat po več neznam koji puta..
 
B

bornakt

Guest
u kojem polozaju moraju biti rucice znaci da mi hidraulika radi ,a kardan ne npr. kod voznje sprice pa nebudem spricao po cesti ako kardan i hidraulika nemogu raditi odvojeno pozzzzz....
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
bornakt kaže:
u kojem polozaju moraju biti rucice znaci da mi hidraulika radi ,a kardan ne npr. kod voznje sprice pa nebudem spricao po cesti ako kardan i hidraulika nemogu raditi odvojeno pozzzzz....

jebo ga ti, pa oduzmi malo vremena i prouči kako rade te osnovne stvari na njemu,nije to tako teško...
 
B

bornakt

Guest
evo Ursus je stigao u garazu na ovoj slici se nevidi vuca gornja ali i nju sam stavio samo neznam sta predstavljaju one tri rupe sa desne strane na vuci to je prvo pitanje?,drugo je pitanje kakvo on ima zimsko paljenje koliko vidim ima puno slicnih stvari kao i zetor ali na bosh pumpi nevidim nikakvi gimbic za zimsko paljenje,?i trece za sad pitanje cemu sluzi onaj pokazivac na satu sa lijeve strane pokazuje temperaturu a sa desne ima isto neku kazaljku da to nije mozda pritisak u kompresoru?inace traktor je 1991.god.kocnice solidne, rucna mu neradi to bi trebalo sredit i hidraulika ne radi kada kardan ne radi.ima samo dva polozaja koliko sam skuzio prvi je kada radi kardan i hidraulika a u drugom polozaju hidraulika ti drzi i kad hoces mozes ju samo spustit ne i dizat...slobodno komentirajte traktor je u org stanju to se i vidi gume su stomil i prednje i zadnje..pozzzzz

http://www.pticica.com/slike/pa040542/838158 http://www.pticica.com/slike/pa040538/838157


http://www.pticica.com/slike/pa040541/838156 http://www.pticica.com/slike/pa040539/838155
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Čestitam...odličan je!!!
Dali je taj možda u oglasniku bio?
 
B

bornakt

Guest
Ne nije...nitko nezna ni jedan odg. dajte ljudi ajmo ,i jos jedno imam pitanje spera ili ti blokada diferencijala se moze pri punim gasom ili traktor mora stat pa onda stisnem speru pa gasss????
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Poslikaj gornju vuču, pa ti kažem, jer ima više vrsta.
Zimsko paljenje, jednostavno, daš kontakt, povučeš gasa, i pališ. Nema nikakvih caka, inače mora dobro palit ako je akumlator uredu. Jel imaš 2 od 6V ili jedan od 12V?

Desni pokazivač je pritisak zraka na boci.

Kočnice moraju biti odlične, ručnu štelaš na trubama ispod sica imaš s svake strane po dva lima, koja skineš i vidiš bubanj i pakne, matice za štelanje su ti odmah tu i šarafaj.

Hirdaulik radi (odnosno pumpa) preko kardana (znači kad i kardan radi) ili preko mijenjača.
doljnji položaj=pumpa i kardan uključeni
idući prema gore=sve isključeno
pa još jednom na gore=kardan preko mijenjača (dobro dođe ponekad ako trebaš usporit ili ubrzat kardan a radiš na mjestu)
i krajnji gornji=pumpa preko mjenjača, dakle traktor u brzini (pr.3-ća), reduktor brze-spore u neutralu, i hidraulik radi. Može i u vožnji, dakle nebitno, bitno samo da je mjenjač u brzini i noga skinuta s kvačila.

Provjeri si srca prednjih felgi i dotegnutost vijaka između trubi i bočnih reduktora (znači između točka i blatobrana pogedaj one obično s donje strane, ključ 27 mislim.) Ako se popuštaju, staviš nove vijke i ''feder'' pločice (sigurnosne, koje su meni popucale koliko su bile kvalitetne a traktor je istog godišta kao i tvoj pa..) i problem riješen za vjeke vjekova.
 
B

bornakt

Guest
Ovak sta se tice akumulatora imam jedan od 12V da bas sam vidio da ima mjesta i sa druge strane bas za akumulator,ok budem vucu poslikao sutra i probao ovo sa hidraulikom...ppozzzz hvala.!!!
 

Comi014

Novi član
Tu od
19 Stu 2008
Poruka
14
Cestitam na kupovini i nek te dugo sluzi,a traktor mi deluje dosta ocuvan.
Postavi jos koju sliku,lepo je videti neizrabljen traktor.
 
B

bornakt

Guest
Evo rucnu sam malo pritegnuo bojim se jace da mi se pakne ne zapale budem ga jos poslikao malo je lose vrijeme pa je stalno o garazi,popodne poslikam vucu pa da vidite a hidrauliku nema sanse da skuzim...
 
B

bornakt

Guest
L

lugesoko

Guest
Zdravo, novi sam na forumu tako da se jos ne snalazim dobro pa me interesuje nekoliko pitanja u vezi ursusa c360 inace sam dosta toga prosao pa me mozete pitati i u vezi razni stvari na ursusu c360, ali trenutno sam na jednoj malo vecoj odluci interesuje me dali je moguce ugraditi prednji pogon na ursusu c360 i koliko je to isplatljivo eto to bi za pocetak ...hvala. ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh