• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

S

strongboy

Guest
slazem se .isto i brzina rada utice ,i to ne malo, na dimljenje traktora.e sada, mozda su ursuzi i takvi -dime :scratch ...al sigurno ste videli da i oni koji obicno ne dime, da jako dime ako im nesto ne stima(preduboka brazda,visi stepen prenosa-brzine,suha zemlja,...).ma ima tu puno faktora.a to o pluznim tjelima.....kad je zemlja laksa moze jedno plus,kad je tvrda i suha onda jedno pluzno tjelo minus ;) .naravno ako je plug moguce nadograditi.
 
J

jokapz

Guest
Vidim da ste pisali o URSUSU 160 ks
Imam 2 jedan 1998 god drugi srariji ne znam sad koja godina ,pa samo da komentiram neke tvrdnje.
Ne mora ovaj na slici skidat brazdu zato što dimi ,nije njemu teško ,neki ursusi ili zetori jednostavno dime.
Moj noviji dimi a stariji ne dimi.
Power mu je malo problematičan ali ne baš toliko koliko vi pišete kod mene su na oba ispravni , ali tu treba znati izbor
brzina za rad.
Kardan ne znam zašt je problem ja sam radio sa roto-drljačom 3 m bez problema.
Što se tiče generalne , ne znam za koji traktor je jeftinija (možda za rus)ne samo generalka več uopće dijelovi.

ima kod mene u kraju jedan ursus 1634 taj nema šta nije preživio nagori traktoristi u kraju su ga terali ima kilometara ko neko na autu nema šta nije preživio i jednostavno on ide bilo je nekik kvarova al to su sitnice naspram kako je teran i šta je preživio. Vuče s njime 4x16" mislim da je OLT al nisam siguran tanjuraću dravu 52 i tu u brdima kakih malo gdje ima...
I ja sam u školi na praksi tero ursuse 1614 i 1234 ovaj od 120 ks je malo ljen na gasu al ovaj 160 ks ide ko lud malo ga hidraulika zeza al to je sitnica... uglavnom za male novce dobije se dosta dobar traktor koji je jeftin za održavanje...
možda Bobo ima koju sliku pa nek stavi da ljudi vide šta je stroj
 
B

Bobo

Guest
Joka, mislis na ovog ;) Cika Lj. za traktor kaze da je toliko bjesan da "jede malu djecu"

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

I jedan video clip losije kvalitete, i vecinom ga vozi covjek koji sam za sebe kaze da ga bez 3 piva ne zna voziti...

prikolica je bila do pola puna, a brdo je bome gadno. Steta pa je kvaliteta snimka losa, pa se ne vidi koliko je traktor skakao, slajfao, dimio i da je prikolica bila u jarku cjelim putem uzbrdo. Trebao sam se u traktoru voziti i snimati, al se nisam usudio.

[youtube:fbruii22]vWHgz_g6XM4[/youtube:fbruii22]

I da, plug je OLT 4x16" ravnjak i jednom prilikom je orao bez trece brazde dobar dio dana :shock: :shock:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Postoji i ovako nešta! ;)

[youtube:3npk6pyr]nLJ9T0HabvM[/youtube:3npk6pyr]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
yGtkapBlrKG9E0BH.v.jpg

:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Trebam pomoć, vidim da se ovdje već spominjao problem sa kočnicama, ali trebam malo pojašnjenje.
naime ovako ursus 360 1985.god, gubi tekučinu za ulje u roku dan dva kada je u radu i kada se koči, blokira samo lijevi kotač i vidio sa tu da je netko rekao da treba promjeniti gumice u cilindru, može li mi tko objasniti gdje se nalazi točno taj cilindar i kaj sve moram rastaviti da dodem do njega.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Trebam pomoć, vidim da se ovdje već spominjao problem sa kočnicama, ali trebam malo pojašnjenje.
naime ovako ursus 360 1985.god, gubi tekučinu za ulje u roku dan dva kada je u radu i kada se koči, blokira samo lijevi kotač i vidio sa tu da je netko rekao da treba promjeniti gumice u cilindru, može li mi tko objasniti gdje se nalazi točno taj cilindar i kaj sve moram rastaviti da dodem do njega.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Odmah ispod pedala su, nemožeš fulat, 2 komada, vjerovatno ti pušta na jednom od njih, neznam koliko se isplati reparirat jer glavni košta oko 150kn, a za ljevu kočnicu kopšta oko 120kn. Komplet gumica dođe oko 60kn, i ako ti već duže vrijeme curi, vjerovatno je i klipić i ''cilindar'' dobio, pa će ti brzo pojest i nove gumice...

Samo prati polugu od pedale kočnice i naći ćeš, odmah su ispred akumlatora...
 
D

danijel028

Guest
Danas sam vozio drva iz šume sa ursusom c-335!
Odjednom je počeo čudno raditi... Puca na auspuh i dimi bijelo! Prošli tjedan sam mu promjenio dizne a pumpa je servisirana prije 3 godine... u leru radi dobro al kad mu dodaš gas onda ga teško prima i puca na auspuh!!
Jel ima tko kakvu ideju šta bi mu moglo biti???
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Si kontroliral dovod goriva?FIlter..kad pumpaš na ručni pumpi baca dobro??
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ili je čak glava pukla,ne daj Bože... takve sam i ja simptome imao na 539 kad je pukla glava..
 
D

danijel028

Guest
Dovod goriva je u redu!
Kad se je ohladio ponovo sam ga upalio i čini mi se da radi samo na jedan klip!
Ulje i vodu ne mješa...bar se na ulju za sada ne vidi! sutra skidam dizne ko zna to su neke indijske pa možda jedna ne radi!
Ako su one u redu jbg skidam glavu pa da vidim. možda ventil ili brtva :scratch :scratch !
Nadam se da nije glava jer sad mi traktor treba svaki dan!!
uglavnom napisat ču šta nije u redu!
Desilo se iz čistog mira i vukao sam praznu prikolicu po šumi i odjednom :twisted: !
Svaki savjet je dobrodošao!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Najvjerovatnije je zablokirala neka dizna.Treba kupiti skuplje i kvalitetnije uloške diza.
 
D

danijel028

Guest
Da zablokirala je dizna! Smeče indijsko, odem natrag u trgovinu i ima samo takve jeftine indijske. Pitao sam u par dučana i svi imaju neke bezvezne dizne :x :x :x !
Gdje da ja sad nađem dizne a da su kvalitetne??? Trebale bi valjda biti poljske pošto je poljski traktor ili?? :scratch
Ovu smo probudili i sad radi dobro samo neznam kak bu dugo dobro!
Ima netko za preporučit trgovinu sa kvalitetnom robom a da mi nije baš predaleko?
Ja sam iz Pitomače!!!
Pozdrav ljudi!!
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Zna li tko ili možda ima isti slučaj kao i ja na ursusu c-360, kada ubacim u petu brzinu neznam dali u getribi ili u reduktorima počne jako zujati kao da se sve bude razletilo.
 
U

ursus4514

Guest
:arrow: hi ADIKPL i am interesed for ursus 4514 and 6024 did you now price of that tractors :?: :?:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
MAX kaže:
Zna li tko ili možda ima isti slučaj kao i ja na ursusu c-360, kada ubacim u petu brzinu neznam dali u getribi ili u reduktorima počne jako zujati kao da se sve bude razletilo.

Ja imam 355 i jučer kad smo ja i tata išli sa njive, nešta se jako čudno čuo Ursus. Tata je na to samo rukom odmahnio a cjeli dan smo drljali i sve je normalno bilo. U utorak idemo završit još malo je ostalo(glupa kiša, nije mogla čekat sat vremena) pa čemo vidit oče se to opet čuti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh