• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa imt odnosno rakovica je pravila motore po perkins licenci, sad kolko u to neću ulazit
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Pa imt odnosno rakovica je pravila motore po perkins licenci, sad kolko u to neću ulazit

Koliko ja znam, da su svi rakovicini motori pravljeni po Perkins licenci. Perkins ima neke dionice u Rakovici, i sad se u srbiji rade radilice za original perkins motore. Zaboravio sam da li se radi o kovanju ili o zavrsnoj obradi, no znam da im je puno jeftinije to u srbiji raditi...
 
U

ursus4514

Guest
decki ja sam imao ursusa 4514 66ks sa prednjom vucom prodao sam ga za 11500eura u babinu gredu sada planiram kupiti europarda 824 ili yto-x904 dali mozda netko zna cijenu novog ursusa 4514 unaprijed hvala!!!!!!!!!!!!! :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Pozdrav! Imam problem na mome Ursusu! Taj problem je curenje ulja za kočnice. kada se ulje naspe, nakon dan ili sdva njega više nema...zato mi i kočnice nerade,a kada i ima ulja nerade baš najbolje, točkove blokirat nemožeš...dali zna tko šta bi moglo biti, koja su kritična mjesta i tako? Hvala unapred!!!
 
Č

Čugi

Guest
Otišle su gumice na kočionim cilindrima, skidaj točkove i menjaj gumice.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
taj problem sam i ja imao ali sam ga rješio kupnjom novih radnih cilindara i novih glavnih cilindara,a i nove cijevi sam kupio uglavnom sve novo što se tiče kočnica tako da sad nemam problema :D
usput da li mi tko može objasniti kako se pravilno podešavaju ventili na ursusu C-355
ne mogu ninako uči u štos kako da se pravilno podese
 
Z

zrine892

Guest
da previse...to je ursus 160 ks...nisam siguran koja serija znam da je 164x :) plug 4 brazde na 16 cola...oltov...a sto se traktora tice...bolje da ne raspravljam o tome...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bogme Zeko dobro vuce,to je vec za traktor preko 160 konja :scratch ,a koliko dodje generalno uredjivanje motora za takav traktor?
 
Z

zrine892

Guest
pojma neam....ali sigurno nije jeftino...jer on je vec 4-5 puta radio generalku,pa menjaca,hidrauliku...a traktor je 98 godiste...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
pojma neam....ali sigurno nije jeftino...jer on je vec 4-5 puta radio generalku,pa menjaca,hidrauliku...a traktor je 98 godiste...
Ima moj kolega takav 1234, 120 ks isto rastavljan je 100 puta ;) , ali kolega kaže da je najveći problem toga traktora što nema 1000 okr kardana, pa mu taj traktor ne služi ničemu, samo tanjura s njim.
 
S

strongboy

Guest
DF&Torpedo kaže:
zrine892 kaže:
pojma neam....ali sigurno nije jeftino...jer on je vec 4-5 puta radio generalku,pa menjaca,hidrauliku...a traktor je 98 godiste...
Ima moj kolega takav 1234, 120 ks isto rastavljan je 100 puta ;) , ali kolega kaže da je najveći problem toga traktora što nema 1000 okr kardana, pa mu taj traktor ne služi ničemu, samo tanjura s njim.
ako ga vec rastavio 100 puta, neradeci nista snjim osim tanjuranja, koliko puta bi ga tek rastavio ako je snjim i drugo nesto radio ;) .a tek kad bi imao 1000 okr e tad bi vec bio problem :lol: ,ako mu ovo rastavljanje do sada i nije neki narociti.---problem naravno ;) .
ma treba malo vise imati i osecaj i dusu za strojeve.kao prvo nisu mala investicija pa da da bi tako lako ostavili da traktor ili bilo koji poljoprivredni stroj, pa i kamion ili auto,ostavili da tako lako propadne i unisti se.kao drugo, sam popravak zahteva nekad manju, al nekad bogami vecu svotu novaca, zivaca i vremena,a kolko ce taj popravak biti efikasan sto zbog majstora, sto zbog djelova i njihovog kvaliteta, to je znak pitanja.i trece ako se defekt desi u sezoni rada, onda se zaguba utrostrucuje....zato malo lakse i pazljivije sa strojevima ;).a jos da dodam i ovo: kad traktor onako dimi, pokusav da kaze svom vozacu "MA PRETESKO MI JEEEEE".a kad to traktor stalno ponavlja, onda polako dolazi vreme da se uloge zamjene... ;).
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
strongboy kaže:
DF&Torpedo kaže:
zrine892 kaže:
pojma neam....ali sigurno nije jeftino...jer on je vec 4-5 puta radio generalku,pa menjaca,hidrauliku...a traktor je 98 godiste...
Ima moj kolega takav 1234, 120 ks isto rastavljan je 100 puta ;) , ali kolega kaže da je najveći problem toga traktora što nema 1000 okr kardana, pa mu taj traktor ne služi ničemu, samo tanjura s njim.
ako ga vec rastavio 100 puta, neradeci nista snjim osim tanjuranja, koliko puta bi ga tek rastavio ako je snjim i drugo nesto radio ;) .a tek kad bi imao 1000 okr e tad bi vec bio problem :lol: ,ako mu ovo rastavljanje do sada i nije neki narociti.---problem naravno ;) .
;).
Ja sam nešto napisao, ali ne do kraja, moja greška.
Radio je on sve s njim, ali zadnje 2 godine samo tanjura i vozi prikolicu.
ma treba malo vise imati i osecaj i dusu za strojeve.kao prvo nisu mala investicija pa da da bi tako lako ostavili da traktor ili bilo koji poljoprivredni stroj, pa i kamion ili auto,ostavili da tako lako propadne i unisti se.kao drugo, sam popravak zahteva nekad manju, al nekad bogami vecu svotu novaca, zivaca i vremena,a kolko ce taj popravak biti efikasan sto zbog majstora, sto zbog djelova i njihovog kvaliteta, to je znak pitanja.i trece ako se defekt desi u sezoni rada, onda se zaguba utrostrucuje....zato malo lakse i pazljivije sa strojevima ;).a jos da dodam i ovo: kad traktor onako dimi, pokusav da kaze svom vozacu "MA PRETESKO MI JEEEEE".a kad to traktor stalno ponavlja, onda polako dolazi vreme da se uloge zamjene...
Pazili su oni njega, i multi-power ne koristi jer nakon češće uporabe strga se.

Ovaj sa slike je 160 ks, kao i Zetor 16245 još nisam vidio zetor 162 a da malo ne dimi.
 
S

strongboy

Guest
ma ok je da traktor malo zadimi.al taj na slici dimi bas puno...nije problem kad bi on zadimio,pa makar i malo vise...lose je to sto taj na slici vec konstantno dimi ,skoro po celoj duzini njive, a to znaci da je konstantno preopterecen.vlasnik bi ga rasteretio kad bi smanjio broj pluznih tela.od 4 na tri,ili smanjio malo dubinu oranja.onda bi traktor nakon prvog dima verovatno prestao da dimi. a ne ovako -vidi se oblak dima po citavoj duzini njegovog rada.a inace poenta mi je bila samo to, da mehanizaciju,pogotovo traktor,jer je on najoptereceniji poljoprivredni stroj tokom cele godine skoro,treba sto je moguce vise paziti i ne muciti ga nepotrebno.naravno ne kazem da se snjim samo vozimo...al ipak,podesiti prikljucke na njemu kako bi traktor sto manje trpio.evo recimo kod stelanja pluga(citao sam to kod uputstva pluga za tomo vinkovic,a kasnije to i sam steko kao iskustvo,da nepravilno nastelan plug, ne samo sto lose ora, vec i zahteva iznimno vecu snagu traktora.o potrosnji pluga , goriva i vremena i da ne pricam.a pravilno nastelan plug,orace kvalitetno, potrebna sila traktora bice minimalna,posao brze, kvalitetnije i ekonomicnije obavljen...naravno da to svako od vas zna(manje vise),al , zavisi od coveka do coveka....ovo sve kao mali savet mladim poljoprivrednicima ;) nista zlonamerno ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ideš....ursusi na okupu :D
[youtube:28k80ezn]_jA_mZXRBw4[/youtube:28k80ezn]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
petar kaže:
Na ovom videu je ovaj prvi konačno upalio. I nisu svi 360

A to su ti ursusi....a šta oni neznaju za šlepanje :scratch
 
P

Poljodjelac

Guest
Vidim da ste pisali o URSUSU 160 ks
Imam 2 jedan 1998 god drugi srariji ne znam sad koja godina ,pa samo da komentiram neke tvrdnje.
Ne mora ovaj na slici skidat brazdu zato što dimi ,nije njemu teško ,neki ursusi ili zetori jednostavno dime.
Moj noviji dimi a stariji ne dimi.
Power mu je malo problematičan ali ne baš toliko koliko vi pišete kod mene su na oba ispravni , ali tu treba znati izbor
brzina za rad.
Kardan ne znam zašt je problem ja sam radio sa roto-drljačom 3 m bez problema.
Što se tiče generalne , ne znam za koji traktor je jeftinija (možda za rus)ne samo generalka več uopće dijelovi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh