• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ursus 902, zimus rađena generalna, samo motor, mjenjač i ostalo nije dirano pošto je u redu. Kaže čovjek da ga je izašla oko 12000 kuna, pitao sam ga jel to puno kaže da i nije, pa bi molio vaše mišljenje.
Provozao sam ga malo, samo po uvratama kad je trebalo pomaknit, fino, ne krene ljepo bez gasa, ipak je oko 5 tona(jel istina ili sam ja krivo zapamtio?) Rekao je gazda da je trektor malo "lijen'' na gasu ali kad povuče da ide dobro.

Koja slikica:
SeGWFemPdpWAzbL4.v.jpg

aoJaCizWWpSctAmx.v.jpg

UTUCJcb2uz7HO0eE.v.jpg
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Marko355 kaže:
MAX kaže:
Zna li tko ili možda ima isti slučaj kao i ja na ursusu c-360, kada ubacim u petu brzinu neznam dali u getribi ili u reduktorima počne jako zujati kao da se sve bude razletilo.

Ja imam 355 i jučer kad smo ja i tata išli sa njive, nešta se jako čudno čuo Ursus. Tata je na to samo rukom odmahnio a cjeli dan smo drljali i sve je normalno bilo. U utorak idemo završit još malo je ostalo(glupa kiša, nije mogla čekat sat vremena) pa čemo vidit oče se to opet čuti...

Ma na ovome se to čuje godinama , pa sam mislio ako netko zna zasto, složio bih to.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Kod mene se vječno čuje lupanje zupčanika, a još imam kabinu Mehanika Orašje....nemmožeš pričat u traktoru, ali jučer se nešto čudno počelo događati!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
MAX kaže:
Treba li tko service manual za c-355?
Ako ga imaš, stavi PDF na neki download servis. Sigurno nekom treba.
 
D

danijel028

Guest
da to nebi bilo loše! :prayer: :prayer:
uplodaj na rapidshare!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
MAX, hvala za ovo baš sam našao što sam tražio, idem još malo pregledavat šta ima!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
jel to samo dio ili...

A to što runji i buči u diferencijalu i mjenjaču je normalno, bitno je da nema vibracija koje se pojave prvo pod velikim gasom u 5 brzini i uzbrdici pa se počme trest, e onda cepaj mjenjač i dif pa nađi kvar...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
U subotu sam sjedio kraj tate dok je on vozio kući blatbran se dosta tresao, danas smo podrljali 2 jutra sve je bilo normalno.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
to sam pronašao na netu i to je cijela knjižica, ako nađem još kaj, stavit ću tu.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
dali je netko kojim slučajem možda slagao ručnu kočnicu na c-360, mijenjali smo kočione cilindre i kad smo sastavili sve ručna mi ne radi, dosta je komplicirano jer su mali otvori od ručne-pakni tak da se ne može baš vidjeti dali je sjelo kako treba.
 
H

highlander

Guest
Max, pozdrav!
malo sam zakasnio na rapidshare pa mi je promakao download, jer sad javlja nekakav eror tj. ne da skidat. Molim te da mi pošalješ na neki drugi način (mail i sl.). Imam C355, par mjeseci, već sam i orao, no dobro bi mi došlo više informacija u prvom redu o održavanju. Ako netko treba, imam manual C335 na HR, i C360 na poljskom.
Dalje, dal netko zna gdje kupiti poteznice za c355(lijevu i desnu), kao i top-link koji je "zavaren".

Pozdrav i hvala
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
MAX kaže:
dali je netko kojim slučajem možda slagao ručnu kočnicu na c-360, mijenjali smo kočione cilindre i kad smo sastavili sve ručna mi ne radi, dosta je komplicirano jer su mali otvori od ručne-pakni tak da se ne može baš vidjeti dali je sjelo kako treba.


Imaš gore na trubama ispod sjedala 2 poklopca limena, tu ih možeš doštelat, digneš ručnu na par zubi i stegneš jednako ljevu i desnu stranu, nesjećam se točno davno sam dotezao mislim da su 2 kontra matice.. Ako je sve dobro složeno i nije nigdje ništa otkvačeno mora kočit. Pogledaj da ti nije pao prsten tamo dolje kod mazalice poluge od kvačila.. meni se to zna desit, ispo segerov prsten pa onda koči samo desni pod ručnom.

Mjenjao si cilindre kod pedala? Ako je prije kočila mora i sada.. Sistem je odvojen, radna je hidraulična a parkirna mehanička.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Ma mijenjao sam cilindre baš na paknama i sada kad smo sve vratili unutra, izgleda da nešto nije sjelo kako treba, pa sam mislio da ima neki jednostavniji način za složiti, ali ipak čemo morati sve skinuti dolje i vidjeti kaj je.- hvala svejedno
 

Najnoviji postovi

Na vrh