• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
MAX kaže:
Ma mijenjao sam cilindre baš na paknama i sada kad smo sve vratili unutra, izgleda da nešto nije sjelo kako treba, pa sam mislio da ima neki jednostavniji način za složiti, ali ipak čemo morati sve skinuti dolje i vidjeti kaj je.- hvala svejedno
imas odozgo limene poklopce kao sto rece petar....a imas i sa zadnje strane mali poklopac.....gdje je stegnut stabilizator blatobrana......tu traka bude zakacena
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Nisam stigao prije odgovoriti pa me evo sada, hvala svima na pomoći i savjetima , ručna je složena, greška je bila jer smo krivo stavili feder i puškicu na paknama, zamjenili im mjesta i sve radi savršeno, promjenili sve kočione cilindre (glavni i na paknama) i sve ok.

:)
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
:arrow: :arrow: ja kod kuće imam ursusa c-360 koji je star preko 30 god. a radi kao novi obavlja mi sve što treba jeste ono da svi kažu da su bolji john dere i cllas ali i ovaj može da posluži može nosit teški sitospremač ......

( znal tko možda prodaje polovni cllas, New Holland ili john dere ja sam zainteresiran ali i kolika bi bila cijena :?: :?:

:scratch :scratch
 
U

ursus

Guest
Zvuči malo čudno ali baš sam danas raspravljao sa susjedom koji ima stari ursus c-335 inače traktor je kupljen nov i boja je originalna i tamnoljubičasta je.
Pa me zanima koja je original boja za ursuse tamnoljubičasta ili klasična narančasta jer on kaže kako je tamno ljubičasta original boja tog traktora a da ovi današnji traktori su kopija zetora kao IMT fergusona.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Stare serije su ljubičaste, imao je otac jednog koji je bio nepoderiv, non stop je vožen punim gasom, šumu radili, dero je gume svake godine druge... Ali je bio izlupan i onako ne baš oku ugodan ali je išao ko vrag... Ovoga sada da tako teramo mislim da bi brzo stao..
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo da i ja nešto kažem za ursusa c-355 !
ovaj sa kojim ja radim kupljen je nov 72. i na njemu se naučilo nas 6. a vuka je od jednobraznih plugova pa do balačice nema što nije radio , iako sam iz dalmacije traktor je jako dosta poorao jer je tad bio jedini u ovom kraju.
A još danas ima orginal filter ulja od motora nije nikako mjenjan, i zamislite još uvjek radi bez greške , a filtera goriva i nema skinuti su ostale samo čašice.
sutra cu ga slikati pa da ga vidite, lani sam mu promjenio lamele.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ti stariji su bili nepoderivi... Imo komšo starog 360, išo i bez vode, ko zna koliko puta prevrtan, zapado da su po 2-3 traktora morala vuć, vozile dvije familije (2 brata), naučila se njihova djeca na njemu vozit, svi terali nemilo, a održavanja skoro da nije ni bilo. I samo gas... Poslje uzeo drugog pod neki račun a starog prodao, kaže zajebo se, i reko nikad više ursus u dvorište...
 
S

strongboy

Guest
vimi kaže:
evo da i ja nešto kažem za ursusa c-355 !
ovaj sa kojim ja radim kupljen je nov 72. i na njemu se naučilo nas 6. a vuka je od jednobraznih plugova pa do balačice nema što nije radio , iako sam iz dalmacije traktor je jako dosta poorao jer je tad bio jedini u ovom kraju.
A još danas ima orginal filter ulja od motora nije nikako mjenjan, i zamislite još uvjek radi bez greške , a filtera goriva i nema skinuti su ostale samo čašice.
sutra cu ga slikati pa da ga vidite, lani sam mu promjenio lamele.
nepromenjeni filter ulja na motoru??? :scratch pa to je puno ustedjeni novac na filtere :lol:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
mislim da ti stariji nemaju uljni filter koji se mjenja, moj 335 nema uljni filterkoji se mjenja samo se pere, vidio sam taki sistem na nekim belarusima
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ovaj ima baš filter koji se mjenja , ali i da se pere isto je kad nikad nije otvaran , u biti 79 mu je kupljen kompletan novi motor jer je na starom puka blok od ledi.
Imam jedno pitanje dali zna netko ili dali je vidio da 335 vuče balirku i dali je može vuči mislim zbog kardana imali snage npr. balirku claas 40 ( te manje)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma kako ne bi mogao...ima on snage itekako za balirku.samo ne znam jel ima dvostepeno kvačilo,iako može i bez njega radit s balirkom ali teže je i kompliciranije,jer kad stane pogon mjenjača,staje i pogon kardana..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
abrkili kaže:
ma kako ne bi mogao...ima on snage itekako za balirku.samo ne znam jel ima dvostepeno kvačilo,iako može i bez njega radit s balirkom ali teže je i kompliciranije,jer kad stane pogon mjenjača,staje i pogon kardana..

Ima
 
T

takor

Guest
Trebam Vasu pomoc.
Vlasnik sam Ursusa c 360, redovno kontroliram ulje u motoru i boš pumpi k kod zadnje kontrole sam primjetio da mi je nafta dosla u boš pumpu, od zadnje kontrole sam napravio 3-4rh. Dali je netko imao slican problem?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
vjerovatno su ti neke šajbe popustile u pumpi ili ih je izgrizla nafta, a dali sad traktor bučnije radi?
 
T

takor

Guest
Traktor radi normalno, prije 3-4 rh je bilo sve u redu, kazu da bi u pitanju mogla biti membrana na pred pumpi.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
može biti samo sumljam jer on nema ac pumpu kao imt pa da propušta ali sve je moguče a dali gubi pritisak nafte preko noči na ac-pumpi,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Malo je stradao:
i516379_3057108227147126916608180471811356396963n.jpg
 
T

takor

Guest
Traktor radi normalno, normalno i pali, da redovno nekontroliram ulje nebih to ni primjetio, sljedeci tjedan cemo ga šarafati pa cemo vidjeti sta ga je zezalo.
 
H

Hrvojeursus

Guest
Zanima me jel zna tko sa koje stranice mogu skinuti upute za rukovanje traktorima Ursusom C-360 i C-355?
 

Najnoviji postovi

Na vrh