• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

Z

zekan7711

Guest
marko93 kaže:
Malo je stradao:
i516379_3057108227147126916608180471811356396963n.jpg



de si to slikal??
 
H

hanomag

Guest
marko93 kaže:
Malo je stradao:
i516379_3057108227147126916608180471811356396963n.jpg

hehe odkud pak ti slika??inače traktor je na popravko i mislim da bo spreman za posel...
inače jo i stric smo ga peljali dimo z mjesta nesreče....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Pa ako motor valja nemora, a ako je loš zašto ne kad je več popola, a ovako kad ga gledam neizgleda mi loš.
 
Z

zekan7711

Guest
decki covjek zivi nedaleko mene i naseg clana hanomaga pa mi je rekao hanomag da je covjek kupio isti takav neznam cjenu ali nesto sitno zna hanomag pa ce vjerojatno napisati
i sad je u planu od ta 2 napraviti jedan kako treba :D
pa radil bode i generalku i sve bude zamjenil valjda bar se nadam :scratch
 
H

Hrvojeursus

Guest
Zanima me jel zna tko sa koje stranice mogu skinuti upute za rukovanje traktorima Ursusom C-360 i C-355?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
bilo je nešto na poljskom, ako te što zanima pitaj ovdje, ima nas više mučenika koji smo doktorirali na tim šklopocijama..
 
H

hanomag

Guest
zekan7711 kaže:
decki covjek zivi nedaleko mene i naseg clana hanomaga pa mi je rekao hanomag da je covjek kupio isti takav neznam cjenu ali nesto sitno zna hanomag pa ce vjerojatno napisati
i sad je u planu od ta 2 napraviti jedan kako treba :D
pa radil bode i generalku i sve bude zamjenil valjda bar se nadam :scratch


ovak...čovjek je kupil samo zadnji dio traktora znači od mjenjača nadalje jer se je tu pretrgel...kupil ga je za stvarno smiješne pare....al bomo vidli kak bode to funkcioneralo...meni se čini da je motor v dobrome stanjo tak da motora nebude diral osim ako bude treba.. :)
 
H

hanomag

Guest
btw imam još slika pa budem stavil u sljedećih par sati...da vidite kako je to stvarno izgledalo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
ursus 360 lupa u mjenjaču u vožnji u 5 brzini
 
J

jokapz

Guest
@ marko
nemoj odma vikat na čovjeka vidiš da je novi možda je slučajno pogrešio. Sve če to moderatori sredit treba i njima nekog posla dat... ;)

@ Dedana

Ovak Hurlimann po meni jako dobar traktor Motor Deutz Fahr motor manji modeli imaju od SAME mjenjače a veći modeli xt 130 pa nadalje ZF mjenjače i što je najbitnije pokazao se je kao jako dobar i pouzdan traktor kod ljudi koji ga koriste več duže vrijeme. ako trebaš kake još pojedinosti pitaj....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ma nevičem samo što je gadno pogriješio temu :D a i to što kažeš, ima moderatora pa nek i oni nešta rade
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
jokapz kaže:
@ marko
nemoj odma vikat na čovjeka vidiš da je novi možda je slučajno pogrešio. Sve če to moderatori sredit treba i njima nekog posla dat... ;)

@ Dedana

Ovak Hurlimann po meni jako dobar traktor Motor Deutz Fahr motor manji modeli imaju od SAME mjenjače a veći modeli xt 130 pa nadalje ZF mjenjače i što je najbitnije pokazao se je kao jako dobar i pouzdan traktor kod ljudi koji ga koriste več duže vrijeme. ako trebaš kake još pojedinosti pitaj....
Čuj, malo si previše netočnosti napisal...
Traktori do XT-a su Talijanski, dakle SLH (Same) traktori, sa Same motorom i Same transmisijom (XB max ima doduše Deutz motor).
Traktori iznad toga su pofarbani Deutz Fahr traktori, dakle Deutz motor i ZF transmisija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
kako ono ide na ursusu da radi hid. pumpa a kardan da stoji :scratch
prcitao sam to u ovoj temi negdje ali nemozem da nadjem :blackeye
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
savoris kaže:
kako ono ide na ursusu da radi hid. pumpa a kardan da stoji :scratch
prcitao sam to u ovoj temi negdje ali nemozem da nadjem :blackeye
Ručica za uključivanje pogona kardana u najgornji položaj (koji je četvrti) i to ti je pogon pume preko mijenjača. Naravno traktor u brzinu a reduktor brze-spore u neutral.
U prvoj najsprije vrti pumpu a u petoj prebrzo pa čak i na leru čini čuda što nije zdravo..
:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
petar kaže:
Naravno traktor u brzinu a reduktor brze-spore u neutral.
U prvoj najsprije vrti pumpu a u petoj prebrzo pa čak i na leru čini čuda što nije zdravo..
:partyman:

ahaaa tu je bio problem

hvala :partyman:
 
T

topgear

Guest
Pozdrav kolege!

Baš malo tražim gdje nabaviti dijelove za svoj ursus355 kad ono nadem da
postoji manual....

Bio bih Vam jako zahvalan kad bi mi netko mogao poslati taj manual na mail...

Inače, ak ti se mogu odužiti na neki način... imam manual-e od nekih
automobila i motora, pa ako te što zanima reci. Nemam baš nešto veliku
zbirku, ali što me zanima to skinem.

moj mail: mihelja@gmail.com

Unaprijed hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh