• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

U

ursus4514

Guest
E i mene zanima 904b a znam nesta o njemu tezak dosta...neki imaju multypower neki Ne, mal potrošač, za to godiste uredna kabina i dosta široka..hidraulik dost dobar ore sa 3x12 bez problema...! :mrgreen: :mrgreen:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ursus4514 kaže:
E i mene zanima 904b a znam nesta o njemu tezak dosta...neki imaju multypower neki Ne, mal potrošač, za to godiste uredna kabina i dosta široka..hidraulik dost dobar ore sa 3x12 bez problema...! :mrgreen: :mrgreen:

a ja neznam nista prodaje se jedan na njuskalu ali bez slike 88.god. 50 000 kn.
pa sam zelio nesto doznati o tom traktoru
koliko je izdrzljiv i sl.
meni treba jedan traktor sa grijanom kabinom i zracnim sistemom kocnica za prikolicu

904 bi treba biti.... 4 cilindra turbo 4x4 ......
e sad me zanima koliko ima izlaza hidraulike kompresor itd....
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ovako jucer sam htio podic kladu sa ursusom C-360 sa onom rukom trebao sam spilit neki jesen i orah. i ja lijepo posudio cezu i ruku za dizanje klada dosao doma zakvacio kladu jasena i krenuo dizat klada je duzine 4 metra i promjera mozda oko 50 60 cm tu negdje.Polozaj hdraulike mi je ostao na S to je opnaj polozaj za oranje tanjuranje i to tu je hdraulik jako nespretan i nemogu fino regulirat kladu odma dize spusta i sad kada sam zakvacio kladu samo jednu stranu mogao je dic ali ne do kraja u visinumislim a na sredinu klade kada sam zakvacio nije mogao pomknut i onda kada sam htio spustit onda mi je ostao naspanat nije hdraulika htjela popustit sad cemu sluzi ona druga rucka kod one rucice za dizanje i spustanje jel je to neka fina regulacija hdraulike ili je to za kipu i nemogu vise prebacit u onaj polozaj P nikako bojim se da rucku ne strgam neznam jel traktor treba bit u leru ili da je u gasen kad se to mjenja. Htio sam prebacit na taj drugi polozaj mozda bi lakse regulirao hidrulik ili sam mozda trebao upalit hdruliku bez kardana pa probao podizat sa brzinama?? neznam ali susjed kod kojeg sam pilio klade kaze da je imao Ursusa 355 i da je dizao po kubik velike klade bez problema sad da li moja hidrauluka losa ili ja jos neznam radit s njom nesta uglavnom ne stima pomagajte!!!!pozzzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ona ručica je kiper.
Ručica S- P se da pomakivati bez obzira na kvačilo.
Probaj istovremeno micati ručicu za dizanje i tu za prebacivanje na fini hidraulik.
Dali ti sad hidraulik radi normalno ili i sad neče spustiti?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da sad normalno sve radi hm probat cu i hraauika drzi ne pada mogu ostavit tanjurace nece past...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Hidraulika ako je ispravna, mora dić toliki teret da se diže prednji kraj.
Ja imam na svom 6 utega naprijed i u šumi s istom spravom ograničenje mi je samo težina traktora. Nosi onaj utovarivač za đubre koji kad digne traktor stoji u vagi, svaki brijeg idem na rikverc. Bila mi se jednom smotala vilica pa kad digneš 10cm prije kraja zablokira i neće spustit, tad prebaciš na onaj među položaj (ručica prema gore) s ručicom (S-P, plivajući-položajni) i spusti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
petar kaže:
Hidraulika ako je ispravna, mora dić toliki teret da se diže prednji kraj. .
Ta tvoja hidraulika nije ispravna iako to upravo tak dela u večini slučajeva. ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
cija mislis da nije ispravna neznam ali ja onu rucicu od kad sam prebacio na S polozaj tako je sad ju vise nikako vratit
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
muhanicar kaže:
petar kaže:
Hidraulika ako je ispravna, mora dić toliki teret da se diže prednji kraj. .
Ta tvoja hidraulika nije ispravna iako to upravo tak dela u večini slučajeva. ;)
Uvjek je toliko dizo, a da nemože toliko dić onda mi nema ko nosit utovarivač i mog se objesit za jaja, nit bi mogo tovarit u šumi, i pun ku... stvari :mrgreen:
Znam da nebi trebo toliko opterećivat, al.. Neb smio ni jest svaki dan meso, pit, i štošta pa radim... ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
bornakutina kaže:
cija mislis da nije ispravna neznam ali ja onu rucicu od kad sam prebacio na S polozaj tako je sad ju vise nikako vratit
Ako si probal onak sa ručicama i neide onda još probaj da ti netko digne poluge ručno i malo ih cima gore dole a ti probaš ručicu prebaciti u polpžaj P. Možda preskoči.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ako si probal onak sa ručicama i neide onda još probaj da ti netko digne poluge ručno i malo ih cima gore dole a ti probaš ručicu prebaciti u polpžaj P. Možda preskoči.[/quote]


ajd da i to probam to cu sutra probat...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Uspio sam rucicu odkocit onu S-P polozaj sad sam ju stavio u sredinu sad je malo finija hdraulika sad cu vidjet kako ce mi bit radit sa tim polozajem hvala na savjetima ali sada kada micem rucicu za gore dolje i ta rucica se pomalo krece ...jel to ok ili ???neide puno nekih cm u svaku stranu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nije u redu ali ako tak radi ne diraj.
Ako ju bude jako pomicalo onda nebudeš mogao raditi jer ju bude sam prebacivao.
U tom slučaju imaš dvije solucije. Popravak ili graničnik.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ak se miče, na jednom poluproizvodu sam vidio elegantno riješenje, žica :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To je istina da je to poluproizvod ali znaš li ti kolko košta popravak da bi to bio proizvod :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ne, reci? Sam nemoj reć namontiraj zadnji trap od zekana.
Većina te klase traktora su poluproizvodi, svakom neki ku.. fali. Njem da je hidraulika ko na fercu, fercu da je vanjski krug odvojen od unutarnjeg...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Polugice koje se unutra poderu ti dođu od 1000 kn na dalje da bi to bilo kak treba.
Ursus je i manje od poluproizvoda.
Na njemu je tolko lufta da kad okreneš kotač za cijeli krug tek onda se pomakne spojnička.
A o IMT-u i Zetoru bi se dalo raspravljati.....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jeb ga, ja mislio da ćeš mi reč kak da napravim cijeli traktor da nebude poluproizvod i da se uklopi u kilu kuna, a ti u hidraulik strpa pare.
Na mom je počelo drobit u prijenosu, nema veze s okretajima nego s brzinom, što ideš brže više se primjeti, e sad, zvuk i vibracije su periodične, dok recimo 5tom na 2100 je konstanto, mislio sam da je diferencijal, al kad je rađen hidraulik majstor onak od oka kaže nije. Gdje je slaba karika? Jel moguće bočni reduktor?
Vjerovatno ću na zimu to sam rastavit, moram i šperu napravit.

Od kojeg zeke pašu dijelovi za mjenjač, dif i ostale pizdarije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh