• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
slozio sam ovaj prikljucak za kipu sve je bilo pasalo sam mi nije dao ovaj u trgovini bakrenu brtvu kaj ide na onu redukciju pa je malo sprickalo ulje al to smo sredili probao na prikolicu ustekat i lijepo dize ima dobru regulaciju lijepo se da radit sa tim. U subotu cu pobat sa nekim teretom nadam se da ce i sa teretom jednako dobro radit! pozzzzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Pa nije ovaj u trgovini kriv nego ti. Kad si skinul čep i ispod njega je bila bakrena pločica ;)
Ako nisi pločice stavi obavezno.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma za saraf mi je dao plocice ali mi nije dao na onoj redukciji!

imam pitanje u vezi kardana kojom se brzinom vrti kardan na ursusu c-360? da li 540 okretaja u min ??i pri koliko je to okretaja motora ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
540 da ali pri kojem broju okretaja to neznam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ipak našao.

Broj okretaja prikljucnog vratila pri 2200 o/min motora je 595 o/min neovisno od brzine kretanja traktora.
Broj okretaja prikljucnog vratila pri ovisnom prenosu je isti kao pri redukovanom i izravnom prenosu.
Broj okretaja prikljucnog vratila pri ovisnom prenosu i pri 2200 o/min radilice iznosi u:
1.brzini___________ 250,44 o/min
2.brzini___________ 372,66 o/min
3.brzini___________ 519,32 o/min
4.brzini___________ 797,19 o/min
5.brzini___________ 1331,58 o/min
Hod nazad________ 326,89 o/min
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
OFF
mahunicar
To nekako računaš ili?
Dal se to može izračunat za svaki traktor?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
muhanicar kaže:
Ipak našao.

Broj okretaja prikljucnog vratila pri 2200 o/min motora je 595 o/min neovisno od brzine kretanja traktora.
Broj okretaja prikljucnog vratila pri ovisnom prenosu je isti kao pri redukovanom i izravnom prenosu.
Broj okretaja prikljucnog vratila pri ovisnom prenosu i pri 2200 o/min radilice iznosi u:
1.brzini___________ 250,44 o/min
2.brzini___________ 372,66 o/min
3.brzini___________ 519,32 o/min
4.brzini___________ 797,19 o/min
5.brzini___________ 1331,58 o/min
Hod nazad________ 326,89 o/min


hvala!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
dino kaže:
OFF
mahunicar
To nekako računaš ili?
Dal se to može izračunat za svaki traktor?

To su izračuni koje je dao proizvođač traktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Pa rekel sam da sam prepisal. Nisam valjda s prsta scical :lol:
Jedino ako misliš da nisu točno u tvornici izračunali ;)
 
Z

zemljoradnik

Guest
izvinjavam ako skrecem sa teme. mene zanima koliko kosta ursus 164ks :?: :?:
Godiste je ´95.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a mene zanima cemu sluzi ona crvena lampica sa desne strane poslije sata od okretaja ima jedna crvena lampica radi se o ursusu c-360 jucer mi se upalila kad sam isao iz sume malo je zatinjila i ugasila se sad ne svijetli....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Unutar sata su dvije lampice i ako se ne varam sa lijeve strane je pritisak ulja, a sa desne alternator :scratch
Ako ti nije problem poslikaj ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
desni sat je kontrolka od ulja i od akumulatora odnosno od alternatora da li puni ili ne puni ali ja imam jos jednu crvenu koja nije u satu nego sastrane sa desne strane poslije sata od obrtaja iam samo ovu sliku ali ona na njoj nije jos je malo desno kadar ju nije ulovio ima jos onaj neku Đek utikac il kaj je vec ispod toga se to nalazi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Mislim da je to neko ugradil kao dodatnu opremu :scratch
Kad daš kontakt koliko lampica ti svjetli. I da nevidim slike.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ti ne svijetli kad dam kontakt nikad nije do neki dan ali kratko je svijetlila i to samo tinjila budem poslikao pa stavim sliku ne snalazim se sa tim slikama bas pa zato nisam stavio... :(
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jel to ona crvena posebna na tabli, izvan satova?
One zelene gore su od pritiska zraka za kočenje prikolice. A ta crvena mi se nije nikad palila, nit sam se sjetio pogledat za što je, a imao knjigu :mrgreen: Sad i da oću proć po instalaciji i vidjet gdje ide nemog, traktor je prodan 8)
Ako gdje iskopam postam.
 
Z

zemljoradnik

Guest
molim vas da li itko zna koliko kosta polovni ursus 164KS, godište '95.

hitno je :!: :!: :!:
hitno je :!: :!: :!:
:scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
zemljoradnik kaže:
molim vas da li itko zna koliko kosta polovni ursus 164KS, godište '95.

hitno je :!: :!: :!:
hitno je :!: :!: :!:
:scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
Koliko tebe traže?
 

Najnoviji postovi

Na vrh