• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Let"s kill the silent....
U strane jezike se ne razumem, ali vidim da je makina kaput.
Možda je pjesnik to i htio reči :scratch
 
M

mihelja

Guest
Bio top gear, sad mihelja

He he, makina je kaputt, al nemre se raspast da hočeš, jer postoji zakon koji glasi: Što stariji URSUS to bolji URSUS! - stara Rimska izreka, još ju je koristio i Julije Cezar i stari Spartanci kad su s Ursusima napadali Perzijance!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
dobro je da se malo osvjezila stranica, mihelja iz kojeg si djela moslavine mozda smo susjedi i da li posjedujes usrusa?
 
M

mihelja

Guest
Kt

He he he!
Nismo bas susjedi, ja sam iz Novoselca pored Križa. Ali išao sam 4 godine u Kt u srednju školu. E da, to su bili dani..... Pa poznajem dosta ekipe od tamo...
Ti si baš iz Kutine?
Kad su Voloderske Jeseni?

Ursus 355, 1972. godina, slike su na prethodnoj stranici....

Na staroj verziji foruma sam bio top gear, ima nesto mojih postova ovdje vec bas o ursusu...
Nikak mi nije radila lozinka, pa sam jednostavno otvorio novi account.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam iz kutine ali imam poljoprivredno imanje u potoku vj znas di je to inace otac mi je rodom iz Obedisca ali su se preselili u Okole tak da znam taj kraj jako dobro, sta se tice tvog ursusa daj mi reci koliko ti kosa ima zubaca 23 ili 22 i daj mi reci jel to dubravina kosa i naravno kak si zadovoljan sa traktorom vidim imas sunce kao i ja :D...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
He he, makina je kaputt, al nemre se raspast da hočeš, jer postoji zakon koji glasi: Što stariji URSUS to bolji URSUS! - stara Rimska izreka, još ju je koristio i Julije Cezar i stari Spartanci kad su s Ursusima napadali Perzijance!
Nemoj se odmah ljutiti. Ja sam mislil na vanjski izgled.
Inače su Ursusi pravi traktori, sa njima su najsretniji majstori i trgovci dijelovima. Uvjek je posla i para.
fc617cd044dd146be4afc0b.gif
 
M

mihelja

Guest
Bornakutina pozdrav! Onda naš kraj znaš dobro, mislim da bi ti bilo bolje u Obedišću nego u Kutini... He he, šalim se. Ovak ovaj Ursus je ustvari i kupljen u Potoku,samo znam da čovjek živi na kraju sela s desne strane. To sam imao priliku čuti. Kupljen je kad je bio star 3 ili 4 godine od tamo, znači negdje 1975. ili 1976. Kosa ima 23 zuba i mislim da je dosla sa traktorom, a na njoj ništ ne piše. Ja sam ju naknadno farbao.

Slažem se sa muhaničarem da su majstori sretni zbog posla, ali mi stvarno nismo imali nikakvih problema.Po iskustvima drugih (pročitaj postove o Ursusu od 15-stranice nadalje) koji kažu da su starije 355-ice kvalitetniji traktori od novijih 360. Kako bi rekao Petar, samo točim gorivo, mijenjam ulje. Ništ se ne špara, samo po gasu i to je to. Možda je fora kaj obrađuje samo 5 rali i dva puta godišnje šuma.

Planiram se baciti na kompletnu izmjenu kočnica, ali kad bude vremena. Pricekat ce zimu.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Slažem se i ja sa tobom da je 355 kvalitetniji od 360.
Kaj tek da imaš 350. Puno bliže Zetoru po kvaliteti, ali je ipak rujo ;)
 
M

mihelja

Guest
Daj mi reci dali ima uopce kod nas ursus 350 i dali ga ima netko na forumu?
Teme o njima nisam vidio. Nisam ih vidio ni u oglasnicima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Daj mi reci dali ima uopce kod nas ursus 350 i dali ga ima netko na forumu?
Teme o njima nisam vidio. Nisam ih vidio ni u oglasnicima.
Ako želiš sutra bi trebal iči kod čovjeka u vezi nekog Zetora koji ga ima pa ti poslikam.
Inače sam i na njemu doktoriral.
 
M

mihelja

Guest
Aje ak ti nije problem poslikaj pa baci koju slikicu ovdje....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ok. Iako mislim da nemaš neznam kaj za videti. Mislim nema neke razlike Filteri ulja ko na Zetoru i na poklopcu hidraulika onaj ventil za regulaciju protoka isto ko na Zetoru, a sve drugo čini mi se isto :scratch
Bio i u getribi i u hidrauliku i u motoru tak da....... a o kočnicama da ne pričam.
 
M

mihelja

Guest
Gospodo! Znate kaj je najveci problem... to sto koliko vidim ursus 350 i 355 stariji modeli imaju prednje gume 18 cola. A problem je taj sto cu ih ja morat mijenjat uskoro.
Tesko je naci nove, a i ako gledam nove gume dosta su skupe. Tak da se raspitujem o polovnima.
Savjetovano mi je na forumu da probam kombinirati glavčine od 16 cola, al radije bi da ostane kak je.

Neznam dali mozda postoji kakav veci tomo vinkovic ili lombardini sa 18 cola kotacima?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Gospodo! Znate kaj je najveci problem... to sto koliko vidim ursus 350 i 355 stariji modeli imaju prednje gume 18 cola. A problem je taj sto cu ih ja morat mijenjat uskoro.
Tesko je naci nove, a i ako gledam nove gume dosta su skupe. Tak da se raspitujem o polovnima.
Savjetovano mi je na forumu da probam kombinirati glavčine od 16 cola, al radije bi da ostane kak je.

Neznam dali mozda postoji kakav veci tomo vinkovic ili lombardini sa 18 cola kotacima?

Tomo ima 6.00 16 i 7.50 16......mozda si mislio na GOLDONI sa 18 cola gumama......
zar rakovice nemaju 18-ke?
ovi moji u selu svi stavljaju 6.00 ili 7.50 16 s ripnama naprijed, i to po mogucnosti 8 platana.....
 
M

mihelja

Guest
Sha, znači Goldoni ima gume 18 cola. Onda budem nesto iskombiniral.
 
M

mihelja

Guest
Svaka cast muhanicar za slike!
Naoko nevidim razliku u Ursusu iz 1971. i 1972.
Moguce da je razlika u kvaliteti materijala, kao što si i sam rekao od njih je Zetor daleko naprijed.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kod mene imaju dva ovakva ursusa sa okruglim prednjim osovinama
jedan je pravo ocuvan, neizradbljen, do skora je imao originalne gume, original je imao limariju zute boje.....
drugi je iskirijan do kraja, njemu su odbrojani ne radni sati nego predjeni kilometri, vozio opeku iz vinkovaca u svoje vrijeme, na njemu nema sklopa po kojem nije sarafano, materijal vec zamoren.....

mihelja kaže:
Sha, znači Goldoni ima gume 18 cola. Onda budem nesto iskombiniral.
ne ne...nisi me razumio, Koliko znam ne postoji traktor Lombardini, nego si mozda mislio na goldoni, i vjerovatno su skuplje nego originalne 18-ke koje tebi trebaju
u svakom slucaju mislim da ti je naj jeftinija opcija prepraviti felge na 16 cola
 

Najnoviji postovi

Na vrh