• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
hej susjedu vidim ti brzo napredujes vec si i moderator nemoj tako ostro na ovu temu...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ako nemaš :)
Kao ni ja do sad!
Moraš promjeniti u postavkama editora!
I ima ih ko u priči:supz:8):cool:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
:supz:
Nije da sam ja lijen nego nisam znao gdje potražiti odgovor, pa da ne razbijam glavom :madmana: i tražim po forumu pitao sam!!
Ovo je moje zadnje o smajlijima jer ih sada imam!!
Da budem opet pristojan ispričavam se kaj sam pokvaril temu o URSUSU
:rolfer:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
:supz:
Nije da sam ja lijen nego nisam znao gdje potražiti odgovor, pa da ne razbijam glavom :madmana: i tražim po forumu pitao sam!!
Ovo je moje zadnje o smajlijima jer ih sada imam!!
Da budem opet pristojan ispričavam se kaj sam pokvaril temu o URSUSU
:rolfer:

nemaš frke, bitno da se razmemo...
ak još negdje zapne, slobodno se obrati za pomoć...

Pozdrav!!
 
M

mihelja

Guest
Ajmo natrag na URSUS!

Evo kupio sam gume, definitivno najjeftinija opcija. MITAS je brand koji je nastao raspadom Baruma, made in Czech Republic. 6.00 - 18 - komad 400 kn. Morao sam po njih u Križevce, jer nije bilo bliže. Dobro izgledaju, dobra upravljivost, razlika u volanu je više nego očita.
Zadovoljile su na off road testu prosli vikend po šumi.
VIVA E URSUZ!
 

Prilozi

  • SDC13607.1.JPG
    SDC13607.1.JPG
    19.8 KB · Pregleda: 261
  • SDC13608,2.jpg
    SDC13608,2.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 252
  • SDC13613,3.JPG
    SDC13613,3.JPG
    20.8 KB · Pregleda: 270

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Evo kupio sam gume, definitivno najjeftinija opcija. MITAS je brand koji je nastao raspadom Baruma, made in Czech Republic. 6.00 - 18 - komad 400 kn. Morao sam po njih u Križevce, jer nije bilo bliže. Dobro izgledaju, dobra upravljivost, razlika u volanu je više nego očita.
Zadovoljile su na off road testu prosli vikend po šumi.
VIVA E URSUZ!
Da si pital ovde bile bi ti puno bliže.
Jedino kaj bi moral potegnuti jednu rundu ;)
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
@mihelja jesu li to fabričke felge ili si ti prepravljao, a sviđaju mi se gume, pa nešto razmišljam da ih nabacim na mog landina napred, jer su ove postojeće 19-tice jako loše i nemogu dugo da služe, popucaju, tako da svi imaju problema sa njima, ali me muči gde da nađem felge 18-tice uski balon.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
@mihelja jesu li to fabričke felge ili si ti prepravljao, a sviđaju mi se gume, pa nešto razmišljam da ih nabacim na mog landina napred, jer su ove postojeće 19-tice jako loše i nemogu dugo da služe, popucaju, tako da svi imaju problema sa njima, ali me muči gde da nađem felge 18-tice uski balon.
To su oriđiđi felge od Ursusa.
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Zar nisu 16-tice, ove ursuse što sam viđao i popravljao nose svi 16-tice felge(mislim na c-355 i c-360).
 
T

TINKO

Guest
ja ne kužim te ursuse evo npr. 335 ima 35 ks ali radi poslove koje drugi traktori sa tom snagom mogu samo sanjat a isto vrijedi za c-360
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
stariji tipovi ursusa su imali 18 cola prednje felge i dosta su rijetki barem sam ih ja rijetko vidao to je isto kao sto rakovica ima 19 cola prednje felge neznam jel sve imaju ili samo ove starijih godista...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ja ne kužim te ursuse evo npr. 335 ima 35 ks ali radi poslove koje drugi traktori sa tom snagom mogu samo sanjat a isto vrijedi za c-360

Nije snaga jedini pokazatelj snage nekog stroja. Ti vjerojatno gledaš iz kuta npr. vuče ili oranja gdje je 335 "jak".To prvenstveno kod traktora zavisi od vrste prijenosa ali i mase. Ujedno motori sa manjim brojem cilindara moraju imati veču zamašnu masu i energija pohranjena u zamašnjaku daje taj prividni osjećaj snage posebice kod promjenjivih opterečenja(inercijski momet). Zanimala bi me usporedba snage npr na kardanu između 539 i 335. Mislim da je imt tu jači. Na kraju krajeva ima za pola litre veči obujam, a to također igra ulogu.
Da čujem druga razmišljanja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije snaga jedini pokazatelj snage nekog stroja. Ti vjerojatno gledaš iz kuta npr. vuče ili oranja gdje je 335 "jak".To prvenstveno kod traktora zavisi od vrste prijenosa ali i mase. Ujedno motori sa manjim brojem cilindara moraju imati veču zamašnu masu i energija pohranjena u zamašnjaku daje taj prividni osjećaj snage posebice kod promjenjivih opterečenja(inercijski momet). Zanimala bi me usporedba snage npr na kardanu između 539 i 335. Mislim da je imt tu jači. Na kraju krajeva ima za pola litre veči obujam, a to također igra ulogu.
Da čujem druga razmišljanja...
Čak 539 i nebi bil jači, jer mu je kardan prebrz, pa nemože predati veći moment svoga motora.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ok sve to stoji, al baš zato volim kilovate jer oni su funkcija momenta i broja okretaja i mislim da su zato bolji za usporedbu. odnosno za istu snagu neki stroj može imati veči moment ali manje okretaja i obrnuto. kažeš da je kod imt prebrz kardan pa nema toliki moment, dakle po meni loše stupnjevana getriba u odnosu na karakteristiku motora. naravno u gubitke ne ulazim
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Posjeduje li tko Ursus C-362? Da li mi može više nešto reći o njemu kakav je. Da li mu može hidraulika raditi bez kardana?...
 

Najnoviji postovi

Na vrh