• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Vjeko, ima power kao i veliki.

Kupljenec, ja što sam hvatao, hvatao sam :LOL:

Borislav, ti Zetori koje si naveo su daleko skuplji od ovog Ursusa. Ja sam tražio takve modele bez prednje vuče (7211 i 7711) i gledao sam nekoliko komada u mojoj okolici. Bili su skuplji od ovoga, a uloga još par tisuća kuna najmanje.
Ovaj je bio dosta dugo na oglasu, ali je slikan u blatu do koljena i on sam jako prljav i nije mi uopće bio privlačan za otići pogledati. Nakon nekog vremena vlasnik je obnovio oglas sa malo pristojnijim slikama i malo manjom cijenom i na nagovor nekih kolega ipak odem to pogledati. Na kraju kad smo ga isprobali, uopće i nije tako loš traktor, ima nekakvih sitnica za srediti, ali tocje sve normalno, nije novi traktor.
Nisam još ništa radio sa njim, malo sam se provozao i za sada mi se sviđa. Vidjet ćemo kad ga u poslu isprobam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Koja je godina?
Ima li sinkro mjenjač ili "crash shift"?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Izbacis u ler, drmnes kvacilo malo međugasa, ponovo kvacilo i u brzinu. Malo prakse i nauci se... Sreca ima mp pa ne treba cesto saltat.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Zasad sam skužio da izbacim, držim u leru sa kvačilom dok ne padnu okretaji, i onda ubacim u višu i upada kao auto.

U nižu sa duplim kvačilom i međugasom i isto ide kao auto. Tako i 355 šaltam i ide odlično.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Marko čestitke na prinovi. Nek samo dobro služi.
Sad trebaš i neke prilljučke za njega 😁

I ne sumnjam da će bit posložen i osvježen kak spada 🔧🔧
 

MrKy955

Novi član
Tu od
20 Lip 2020
Poruka
16
Pozz na ursusu 350 nikako nemogu dobit fazu na nulu pa me zanima Jel to ko kad radio na tom motoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nema tu puno mudrolije.
Četvrti na vagu, prvi klip gore i pumpa da baca gorivo na prvi cilindar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Koliko znam isti kao 904, samo motor ima turbinu i vise momenta i ks.
Ukratko, puno življi od 904.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Znači da je dobar traktor, i dali on ima snage na kardanu kao C360 kad je kardan preko brzina u prvoj ili drugoj brzini?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Vjerojatno ima, ali nemam točnih podataka o brzinana kardana na tvojem 355. Imam za Zetora 4712, a ako je to približno kak i na Ursusu, onda se kardan u 1.vrti oko 250 o/min, dakle ~2x sporije, pa je moment približno dvaput veći nego @540.
Koliko se sjećam, 355 ima najveći moment oko 150Nm a 1004 oko 300Nm na radilici.
Znači da je za očekivati da ima dvaput veći moment na kardanu @540 o/min.
Dakle, možeš postći približno istu vučnu silu, ali pri dvostrukoj brzini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ako misliš na navedeni najveći moment motora, on je na većini traktora na 1300...1600 o/min.
 

Najnoviji postovi

Na vrh