• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Usporedba 4718-4911-5011

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Zanima me mišljenje upućenih, naime vidim po oglasnicima da sva tri ova traktora imaju podjednaku cijenu (prosjek 30 000kn) a nisu isto godište, po podacima s neta motori su podjednaki (možda i isti, neznam??)
Ima li nekih razlika u mjenjaču, hidraulici, kvalitetzi te cijeni djelova za te traktore? jer malo mi je nelogično da 4718 iz 77godine košta kao i 5011 iz 84god.
 
Z

zetor4718

Guest
Zanima me mišljenje upućenih, naime vidim po oglasnicima da sva tri ova traktora imaju podjednaku cijenu (prosjek 30 000kn) a nisu isto godište, po podacima s neta motori su podjednaki (možda i isti, neznam??)
Ima li nekih razlika u mjenjaču, hidraulici, kvalitetzi te cijeni djelova za te traktore? jer malo mi je nelogično da 4718 iz 77godine košta kao i 5011 iz 84god.

motori jesu pdjednaki,4911 ima najviše živosti a 5011 ima donekle dobar mjenjač(što se tiče šaltanja) nisu ni ovi loši sam se teže šaltaju(i duže traju) i 5011 ima dolje mjenjač za razliku od ovih dvoje,hidraulik ni kod jednog nije ništa posebno a dijelovi nisu skupi.4911 ima skoro najveću cijenu,kupi 5011 sam pazi da nekupiš sa sjebanim mjenjačem jer malo nervozniji gazda i začas se sjebe-to sam čuo od vlasnika ali nemora biti pravilo.5011 je ipak noviji i naravno nešto sitno suvremeniji.sa bivšim 4718 bio sam prezadovoljan što se tiče svega i nisam sa njim imao problema.kupi ono što ti se svidi,evo ti podatci svim zetorima pa si gledaj što te zanima:http://www.konedata.net/Traktorit/zetor.htm
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
motori jesu pdjednaki,4911 ima najviše živosti a 5011 ima donekle dobar mjenjač(što se tiče šaltanja) nisu ni ovi loši sam se teže šaltaju(i duže traju) i 5011 ima dolje mjenjač za razliku od ovih dvoje,hidraulik ni kod jednog nije ništa posebno a dijelovi nisu skupi.4911 ima skoro najveću cijenu,kupi 5011 sam pazi da nekupiš sa sjebanim mjenjačem jer malo nervozniji gazda i začas se sjebe-to sam čuo od vlasnika ali nemora biti pravilo.5011 je ipak noviji i naravno nešto sitno suvremeniji.sa bivšim 4718 bio sam prezadovoljan što se tiče svega i nisam sa njim imao problema.kupi ono što ti se svidi,evo ti podatci svim zetorima pa si gledaj što te zanima:http://www.konedata.net/Traktorit/zetor.htm

ček 5011 ima sinkrone na 4 i 5 brzini:?::?:
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Meni se osobno od ta tri najviše dopada 5011 zbog boljeg mjenjača , nisam siguran da li on ima drugačiju bosch pumpu od ova dva , još kad bi ugradio na njega servo kao na nekim 5211 traktor bi bio beba ...
 
Z

zetor4718

Guest
Meni se osobno od ta tri najviše dopada 5011 zbog boljeg mjenjača , nisam siguran da li on ima drugačiju bosch pumpu od ova dva , još kad bi ugradio na njega servo kao na nekim 5211 traktor bi bio beba ...

ja sam na 4718 metnuo pumpu od 5211,i ovo što kažeš da se stavi servo volan i to je to.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ja sam na 4718 metnuo pumpu od 5211,i ovo što kažeš da se stavi servo volan i to je to.

ja sam imal 4718 doduše bil sam mali dečec al po pričanju starog,brata,ujaka (oni su ga vozili) vele da je bil stroj i pol:!:
vozil sam 6011 i ima sinhrone na 4 i 5...zetora sam se navozil huuu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne bi se složil sa gazdom a tih markim sam vozil više od 50 komada naravno govorim o ispravnim traktorima .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ova oba kaj ima su ispravni i u voznom stanju i veli da 49 tki nekaj fali da je 47 bolje pogoden.da je 49 kao medulinija.
Mada oba veli su super al bi svoj glas dao 47.:(smirk)::icon_rolleyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Nemre 47 biti jači, kad 49 ima veću zapreminu motora.
Koliko se sjećam iz tih dana, 49-tke su imale ručni kuplung za kardan i motor fi 102. Ostalo isto kao na 4712.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da u pravu si al veli pod frezom 47 ne posustaje i ima sus da grmi dok 49 malo pada u snazi.
Vlada je to do pvp.:^):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ova slika mi je zastekala pa da ju tu stavim.


 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Jel to sjedalo kombinacija zraka i ulja, i hidraulične kočnice, za ono vrijeme solidna udobnost.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ima hidro kočnice i sic ima amortizere i ispod sjedišta gumeni balon koji si kompresorom pumpas na koju tvrdoću hoćeš kao hoćeš da ljulja,ubiti pumpa se prema kilazi vozača.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Baš sam si premišljal da ja to komentiram al pustil sam si mira hahaha
 

Najnoviji postovi

Na vrh