• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ako kupiš traktor vani od neke firme i u suatavu si Pdv tamo dobiješ račun i kod nas moraš napraviti homologaciju i registraciju.Pdv ne plačašni tu ni tamo jer tvoj knjigovođa mora tako proknjižiti traktor kao da si u istom obračunskom razdoblju dao i vratio pdv.Znači porez se samo prikaže u knjigama a fizički ne moraš imati novce za platiti pdv.
Ako nisi u sustavu pdva a kupuješ od firme vani onda plačaš porez kod njih i dobiješ račun radiš homologaciju i registriraš.Ako nisi u sustavu pdva i kupuješ traktor od seljaka koji isto nije u pdvu ne plačaš ni tu ni tamo pdv nego kod nas plačaš 5% poreza radiš homologaciju i registriraš traktor.
Ja sam uvezo traktor lani u 9 mjesecu i ti su točne informacije.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Izvinjavam se ako nije mjesto za pitanje:

Dali netko zna proceduru za izvoz u Bosnu rolo balirke?
Frend bi prodao rolo balirku u bosnu ali nezna koja je procedura, dali ima još kakava plaćanja i koliko, netko kaže samo zakvači za traktor i prođeš al čisto nevjerujem da je tako?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Vjerovatno ima onih koji imaju zemlju i u bih i hr pa su poznati na granici pa vjerovatno tako i mogu,opet s druge strane sigurno ima i onih trgovaca-svercera koji su isto poznati na granici pa i oni imaju svoje kanale izlaska i ulaska,dok bi recimo "obicni" covjek sigurno imo nekih peripetija i procedura za takvo nesto.
Par puta sam se zadesio na granici(orasje-zupanja) kada ljudi sa traktorima podju samo mahnu iz kabine i odose.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja planiram uvesti rabljeni traktor iz slovenije,nije u sustavu pdv-a,znaci,ja placam 5% poreza i radim homologaciju,ali zvao sam poznanika na tehnicki,i kaze da ne zna dal bi traktor prosao homologaciju,a godina proizvodnje je 1991.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
evo ovo sam kopirao od člana Dražena iz druge teme pa probaj nazvati pa će ti oni reći dali prolazi hom...

"Za potvrdu koja ti treba za homologaciju nazoveš agronomski fakultet tj. profesora Filipovića na broj 01/2393-719 .Ako je traktor registriran mora se vani uredno odjaviti i poništene knjižice ti trebaju kod registracije kod nas."
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hvala ti,budem sutra zvao! Uglavnom,rijec je o zetoru 7211 iz 1993., s original kabinom,tam je uredno regan,nije u sustava pdv-a,nisam ni ja. Samo svugdje gdje sam gledao ili zvao kazu drukcije,budem isao jos na policiju i carinu da cujem sto oni kazu.
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Pozdrav svima.


Uvezel bi Valpadnu 555 81g al nema zaštitnog okvira. Zval sam na Agronomski fakultet i rekli su mi da oni daju podatke o traktoru uz napomenu da nema zaštitni okvir. Pital i na tehničkom i na 2 mjesta dobil 2 različita odgovora. Ima li neko konkretnih saznanja ili iskustva.
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Na jednoj stanici za teh. pregled su mi rekli da na traktoru mora biti orginalni zaštitni okvir s atestom.
Na drugoj su mi rekli da to godište netreba zaštitni okvir.
Nebi se htel dovest u situciju da uvezem traktor i da ga nemogu registrirat.
Na internetu nisam vidjel nijedan traktor tog godišta s zaštitnim lukom.
Nije mi problem uvdje napravit kvalitetan zaštitni luk al svejedno nemam atest i pločicu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nije stvar u godini proizvodnje traktora negu u godini prve registracije a granica je 01.01.1983. A ti ako ga uvezeš prva reg. u hr ti bude ta godina kad ga uvezeš i možda bi te mogli zajeb.... Moj 558 je 76 godina ali je prva registracija 93 i mora imati zaštitni luk. 533 mi je prva rega 2013 i moral sam metnuti luk ali prošle godine si još mogel sam napraviti bez da te neko zaje... Zaštitni luk više ne možeš napraviti sam bez atesta. Za zaštitni luk imaš tri varijante.
Prva je da možeš kupiti originalni luk s odgovarajucom plocicom.
Druga varijanta je da naruciš od coveka iz Istre kaj dela lukove i ideš na djelomicni atest.
Treca varijanta je da sam napraviš luk ali moraš imati elaborat od ovlaštene osobe sa svim specifikacijama i onda s time ideš na puni atest..

I u buduce po novom ko ne zna morat ce se imati sigurnosni pojas, sigurnosni trokut, prvu pomoc i reflektirajuci prsluk.

Ovo sve mi je prijatelj pokazal u prirucniku na tehnickom kad sam registriral traktor. Pokazal mi je novi prirucnik u kojem su slike svega kak mora izgledati. Vjerujte mi da nije zajebancija to kaj su sve sad zmislili jer ako se budu držali toga(a budu) puno sadašnjih traktora kaj se registriraju bez problema ne bu se tak lako registriralo.

I da, ak se dobro secam, mislim da mi je rekel da u skoroj buducnosti budu ponovo uveli da na traktoru moraš imati protupožarno aparat kojem naravno vredi atest.
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A šta je to čudno? Koliko ljudi pogine zbog toga ili koliko traktora izgori? Bolje potrošit parsto eura na luk nego na sahranu...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kolega itp, oprosti ali meni je ite kak cudno. Na primer cudno mi je zakaj traktor koji je prvi put registriran prije 01.01.1983 godine a proizveden je 80e ne mora imati zaštitni luk a onaj koji je proizveden iste godine a prvi put registriran 02.01.1983(ili kasnije) mora imati. Koja je razlika? Kaj ti se na ovom ranije registriranom ne bu niš dogodilo ak se prehitiš?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Moj komentar se odnosio na ovo drugo, a što se mene tiče, svi koji su u aktivnom pogonu bi trebali imati luk. Ovo je samo još jedan u stilu onog zakona kad su se sjetili da se plavi treba sipati samo direktno u rezervoar traktora. Dokaz tko nam vodi agrarnu politiku.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E pa u tome i je bit luka @Gajtan ..... Da zaštiti tebe ak se, nedaj Bože, prevrneš ....
Fućkaj zakon kaj veli !!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
I u buduce po novom ko ne zna morat ce se imati sigurnosni pojas, sigurnosni trokut, prvu pomoc i reflektirajuci prsluk.

Pa dobro kud da ja to stavim sve,su oni pri pameti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I još ,sva stakla na kabini čitava (ne smije biti plastika) nesmiju se vidjet žice(mali ursus tvornički ne prelazi) retrovizori moraju imati x cm/3 i td bil sam o8.12 na tehničkom sa traktorom pa mi pokazili kaj je novog došlo .
 
Na vrh