• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj divljači?

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zanima me uzgaja li tko što od divljači i kako to ide kod nas u RH.
Usput tražim mužjaka divljeg zeca za parenje.

Kako si uspio odgojiti divljeg zeca moji se sami poubijali zalijetali se glavom u zid dok nisu krepali.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Hmmm pronađen je mali u travi sa 7dkg, baka ga je donijela i odrastao nam je u dnevnom boravku, sada je već velika i dobila je boks svoj i još uvijek se dva puta dnevno mazimo dok ju hranim, i samo meni se sada da dirati jer se drugih ljudi sada boji, bojim se da ne podivlja i da isto ne krene lupati glavom u zid, mada ima mrežasti kavez tj.od mekane i tanke mrežice... Oni moraju imati mir oko svojih kaveza da ih nište ne uznemiruje,buka,ostale životinje itd. kako bi bili što mirniji kako nebi dobivali stres i poticaj na bjeg, strah itd. eto to je moje iskustvo i za sada je ok.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Kako si uspio odgojiti divljeg zeca moji se sami poubijali zalijetali se glavom u zid dok nisu krepali.
imamo i mi divlju zecicu vec oko 4-5 godina staru i snjome nema problama dog muški su puno ludji i jako ih je tesko odhranit,a sta se tice njihove divljine toga imaju mozda 30posto u krvi jer su ti zecevi pustani u prirodu iz uzgoja,imali smo i ove godine jednog al je dao petama vjetra kad je bio tezak oko kile,a nađen je sa 2-3 dana starosti.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
uzgaja moj otac divlje svinje
 

Prilozi

  • divlje-svinje-slika-5523404.jpg
    divlje-svinje-slika-5523404.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 605
  • get_image_variation.php.jpeg
    get_image_variation.php.jpeg
    30.3 KB · Pregleda: 499

Milan Martinek

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
18
Žao mi je što zadnji post od kolege Komera nosi datum 10. 05. davne 2010. godine. Pogotovo zato što je dosta postova dao na forum.lovac.com u rubrici kavezni uzgoj zeca, gdje prikazuje izradu svojih kaveza po nacrtu iz Italije.

Danas je takav uzgoj lagan, jer postoji literatura i iskustvo znatnog broja uzgajivača. Cijena divljega zeca je velika, zato što ga je u prirodi sve manje, a raste lovni turizam kod privatni lovozakupnika - lovoovlaštenika, koji ga traže, ali se malo uzgoji.

Pozdrav Milan, uzgajalište divlji zečeva "ŽUMBERAK".
 

Prilozi

  • 5 zečića u prvom okotu, kavez je veličine 2x4 pedlja.jpg
    5 zečića u prvom okotu, kavez je veličine 2x4 pedlja.jpg
    60 KB · Pregleda: 1,209
  • DSC01837.jpg
    DSC01837.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 858
  • DSC01670.jpg
    DSC01670.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 481
  • 2 zečića stara 1 dan.jpg
    2 zečića stara 1 dan.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 689

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
jel prodaješ telad?

može se dogovoriti..u stvari to uzgaja moj tata..
Prije 3 tjedna ostavio radnik otvorena vrata i pobjeglo mu 29 komada...
Lovci ko lovci pola poubijali sa osmjehom, ali ostale se vratile kroz nekoliko dana same u gatar...i moji mufloni se vratili (ja kupila 2 muflona i stavila u gatar..sad imaju i mlado)
Vratila se jedna sa ostreljenom nogom...nije bilo spasa nozi..veterinari amputirali nogicu...lopatarka je kod kuće na njezi i dobro se drži..ali prvi dan je bio strašan,,
pozdrav!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
može se dogovoriti..u stvari to uzgaja moj tata..
Prije 3 tjedna ostavio radnik otvorena vrata i pobjeglo mu 29 komada...
Lovci ko lovci pola poubijali sa osmjehom, ali ostale se vratile kroz nekoliko dana same u gatar...i moji mufloni se vratili (ja kupila 2 muflona i stavila u gatar..sad imaju i mlado)
Vratila se jedna sa ostreljenom nogom...nije bilo spasa nozi..veterinari amputirali nogicu...lopatarka je kod kuće na njezi i dobro se drži..ali prvi dan je bio strašan,,
pozdrav!


pitaj ga molim te pošto bi bila telad koja mogu samostalno jesti.može i na pp

zar nije oglasio da su mu pobjegle?onda nebi niko pucai,barem ne toliko
 

Najnoviji postovi

Na vrh