• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj goveda u sustavu KRAVA-TELE

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
A kad bi recimo 35 krava držao na nekih 2 Ha....više kao ispust i hranio ih....koliko bi čega po kravi godišnje morao obezbjediti ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
1 roto bala dnevno + žito po dostupnosti,a silaža poželjna isto ukoliko ima mogućnosti.
 

Antonov

Novi član
Tu od
15 Sij 2018
Poruka
24
250-300kg ima prava roto bala,e sad neki baliraju grmlje i panjeve,a neki pravu livadsku travu,pa moraš imati pouzdanog čovjeka,iako navijam za lucernu,jer sa lucernom bi se "provukao" sa manjom količinom žita(kukuruz-šrot).

Misliš, lucernu u rolo balama ili?

Netko prodaje bale po 100kn,netko po 300kn,moraš sam vidjeti gdje je najbolje i po kojoj cijeni.
Edit: ta ispaša ti je "tanka" tako da ja računam da je nema,to je ispust za protezanje nogu;)

Uh... Pa to ispadne po ovoj skupljoj cijeni, 600 kn mjesečno. Nije to malo... Pa jel moguće proći jeftinije?

Osim ako ne posiješ kakvu travu,pa radiš pregon,tj na polovici su par dana,pa ih premjestiš ba drugu polovicu dok se ova ne oporavi.

Kakvu npr.? I pitanje je kako bi uspijevala od korova.

Ps. Cijena žita ti varira od godine do godine.

Znam. Zašto spominješ? Zbog silaže? Je li ona nužna? Odnosno, može li se samo sijeno davati?

Ne zamjeri na pitanjima, ne znam ništa o navedenoj tematici.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Kolega već imate nekakve krave ili je to samo informativno?
samo informativno.....već dugo me to zanima kao i količina i sastav obroka za tov junadi, ali nikad konkretnog odgovora.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Iskreno, čim dalje od toga. Jer bez svoje zemlje i strojeva mislim da nema matematike. Mi trenutno imamo jednu kravu i spremimo puno previše sijena i otave tako da ne mogu reći koliko treba pa grlu ali dosta potrošimo. A 35 komada iz nule nije zafrkancija.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Silažu za 2 krave nema smisla raditi,samo kažem ako imaš mogućnosti,pojeftinjuješ si ishranu.
Dobre će biti i bale od 100kn,samo velim ako u 100kn platiš balirano grmlje,panjeve i slično,bacio si 100kn.
Za 2 krave bi mogao i kockaste bale imati,ali onda imaš više posla.
Ne zamjeram na pitanjima jer i ja kada sam kretao nisam ništa znao niti sam mogao puno toga pročitati.
Ps. sonny za tov je drugačija matematika i cilj je što prije ih utoviti da su kraće kod tebe i da pojedu manje hrane.
Tako da u toj situaciji hrana treba biti kvalitetnija i dobro balansirana kako bi ostvario veći profit.
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35
Pozdrav, naletio sam na limousin telce ali mi se cini da nisu cistokrvni, nisam imao prilike se sa njima prije sresti pa ako moze netko pripomoc
 

Prilozi

  • Screenshot_20210427-193805_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210427-193805_One UI Home.jpg
    71 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_20210427-193748_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210427-193748_One UI Home.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 18

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Vjerovatno sa simentalcem križani,ali to nije loše uopće.
Imam potomke od limuzinke + bik simentalac,pravi teleki;)
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
A kad bi recimo 35 krava držao na nekih 2 Ha....više kao ispust i hranio ih....koliko bi čega po kravi godišnje morao obezbjediti ?
ja za dve krave stalne i njihove teliče koji rastu i postanu juniči moram dovesti 13 do 15 sipovih trojki (to je onaj veliki senator). taj senator je uvijek pun nabit do vrha . tako za 35 krava složi si matematiku.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Pozdrav, trebao bi pravit stojnicu za goveda, ima tko kakvih slika da je sam pravio, tražio sam po guglu ali nema nešta..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Onu za dizat krave kad imaju problema sa nogama na dvije gurtne ?
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Kad veterinari dolaziti vaditi krv i sl, krave nisu na vezu, ukopao sam šlipere i povezao ih cijevima ali trebao bi stavit nekakva uklještenja, dosta se otimaju u tome
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35
Pozdrav, dali ima tko kakvog iskustva sa istarskim govedom, dali je zahtjevno te dali bi bilo pogodono za sustav krava-tele?
 
Na vrh