• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj goveda u sustavu KRAVA-TELE

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Kako se pokazao simentalac u doticnom uzgoju? Ima li tko blizu mene da mi malo pojasni o tom uzgoju?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da mi je znati kakvoga one imaju "antifriza" u žilama, pasu se na trenutnih -26 a ujutro je bilo -33




 

bicant8

Novi član
Tu od
25 Pro 2014
Poruka
7
Pozdrav. Dali netko ima simentalce u sustavu krava-tele. Zanima me kako one zasušuju kod odbijanja teleta? Lp
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da to nisu ova "nova" SALERS goveda?

Ako ništ drugo, može biti i Red Angus (crveni angus)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Tema malo zamrla!
Ima li novih u ovome uzgoju?ja razmišljam o uzgoju u ovom sustavu,naravno para baš i nemam,ali trebao bih početi sa 3-4 bređe junice,pa pomalo povećavati broj em ženskih em površina...
 

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
I ja odlučio na uzgoj krava-tele, ispočetka više kao hobi pa tko zna kasnije. Trenutno pripremam teren cca 6ha, ograda , voda, struja, oprema (pojilica, hranilica)neko sklonište za zimu .... Junice, njih deset, bi trebale doći za cca 14 dana.
Svaki savjet dobrodošao obzirom da sam totalni početnik. Također ako netko ima fotografije nadstrešnice- skloništa za zimski prihvat bio bih zahvalan da pošalje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Koje junice uzimaš?da li su steone ili?za nadstrešnicu nemaš puno filozofije,ogradi ju sa 3 strane i to je to..veličina ovisi o mogućnostima,a ja bi si napravio da mi je npr blizu za dovesti hranu preko zime u nadstrešnicu..bilo bi ih možda dobro naučiti da je hrana pod nadstrešnicom,pa u slučaju kakvog pregleda ili nešto,lakše ćeš manipulirati u zatvorenom prostoru..no to je samo moje mišljenje...eventualno ako si u mogućnosti posij nekakvu pašnu travu koja trpi gaženje da već na proljeće bude dobre ispaše (u lokaciju si napisao hrvatska pa neznam iz kojeg si dijela).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Odlično..samo naprijed.ja sam odabrao simentalca,jos dvije kupim junice steone i za ovu godinu dosta:)dogodine bih trebao riješiti pašnjak i onda bude bolje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Dali ima određen broj ha po grlu pašnjaka ili to po svojoj volji?
 

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
A kažu minimalno 1ha po grlu za ispašu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
1ha po grlu ako ne misliš dohranjivati..tj da imaju samo ispašu..u kontinentalnom dijelu,krški pašnjak i 2+ ha po grlu..itd..
 

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
Molio bih savjet odnosno mišljenje. Junice ( krava - tele, salers) su mi trebale biti isporučene tijekom srpnja , a pošto su mi se pripremni radovi malo oduljili (ograda, nabavka opreme...) razmišljam o tome da kupovinu stoke odgodim do proljeća. Procjena je da će do kraja mjeseca sve biti spremno za prihvat stoke. Pitanje je da li je pametnije pričekati proljeće ili da ih uzmem sada u jesen?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako imaš hranu ja bi ih dovezo.
Ipak do proljeća budeš upoznao njih i one tebe i steći ćeš neko iskustvo ukoliko ga nemaš;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh