• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj kupina

  • Temu pokrenuo hrvoje.crnjak
  • Datum prvog posta

ljubo

Novi član
Tu od
3 Kol 2016
Poruka
3
Već sam isekao 90% lastara maline i 70% kupine na 10-15cm od zemlje. Dobra stvar je što se biljka očigledno koliko toliko sama čuva i reaguje, pa je ispod mesta napada stabla sama krenula nove grane. Nadam se da cu do zime moci ojacati ta stabla.
Hvala ti puno na pomoći, ali sad je vec prilicno kasno pa te molim da mi iz tih saveta izvuces instrukciju sta da uradim tokom avgusta na ove preostale (i nove koje ce se pojaviti) i kako da izguram rast i jacanje preostalih stabala pred zimu.
Hvala puno jos jednom.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,252
Ne radim malinu i kupinu samo ti mogu dati neke opšte preporuke. Ako budeš puno forsirao rast i bacao prihrane, kako bi dobio što veće biljke javićeti se sledeći problem. Biljke će biti zelene, neće odrveniti i postoji velika šansa da komplet lastari izmrznu u toku zime. Sad šta je tuje koliko narastu, narastu. Sledeće godine manji rod, ali zato povedi računa da se rijšiš te napasti. Sretno.
 

ljubo

Novi član
Tu od
3 Kol 2016
Poruka
3
Ne radim malinu i kupinu samo ti mogu dati neke opšte preporuke. Ako budeš puno forsirao rast i bacao prihrane, kako bi dobio što veće biljke javićeti se sledeći problem. Biljke će biti zelene, neće odrveniti i postoji velika šansa da komplet lastari izmrznu u toku zime. Sad šta je tuje koliko narastu, narastu. Sledeće godine manji rod, ali zato povedi računa da se rijšiš te napasti. Sretno.
Hvala još jednom puno.
 

hampy

Novi član
Tu od
19 Tra 2015
Poruka
16
Pozdrav.
Mene zanima da li netko ima kupine Kiowa ili malo više informacija o njima
 

medo1988

Novi član
Tu od
12 Ožu 2018
Poruka
4
Re: Maline

Pozdrav svima,
imam mali jednogodišnji nasad malina i kupina za svoje potrebe pa bi trebao pomoć iskusnijih s foruma. Naime prilikom obrezivanja kupina sam primjetio zadebljanja na izbojima. Na netu sam pronašao da bi to najsličnije bilo malininom prstenaru. Na malinama trenutno nemam takva zadebljanja. Znam da je ovo tema o malina, no ukoliko ovo je malinin prstenar onda su simptomi isti na malinama i kupinama, pa bih molio iskusnije da potvrde ili daju svoje mišljenje što bi to moglo biti. Hvala unaprijed!

https://imgur.com/a/PynFV
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh