• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lavande

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
swizach kaže:
a koliki su neki prosjecni prinosi po hektaru?

prinosi po hektaru ovise o broju grmova..netko posadi 3.500 sadnica i dobije poticaj i njemu dosta,netko 6000, ja planiram oko 7.000 sadnica staviti na 1 hektar... bolje ti je računati da nakon 3.godine sadnica da cvijeta oko 1,5kg u prvoj berbi i oko 0,75kg u drugoj(godišnje se dva puta bere)... ja se držim prosjeka od 1kg/sadnici lavande.... prinosi po 1ha--cca 5-6tona...tu negdje
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
dinko kaže:
roko, lavanda ti je ajme :prayer:

roko kaže:
Potpuno je druga priča kad prodaješ gotov proizvod (mirisne vrećice, ulje, razne aranžmane...itd...stvar dogovora kupca i prodavatelja)a za to moraš imati količinu... ;) ;)
imas li kakvih iskustava s otkupljivacima aris2000 i ireks aroma?
isplati li se ici s njima?

swizach kaže:
a koliki su neki prosjecni prinosi po hektaru?
koliko sam ja shvatio, ovisi o broju grmova. svaki grm daje od 1 do 1,5kg cvijeta

zvao sam ih ali nisu bili zainteresirani..cijena 3kn/kg-- :twisted: :evil: neću prodati po toj cijeni...
ovo si dobro rekao za prinos...tako okvirno i ja računam...prinos zavisi i od količine sunca tj. kakva je bila godina...

hvala za komentar na lavandu... :D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
jutros sam bio u polju...išao sam uzeti uzorke za pH analizu i uslikao sam jednu ogromnu lavandu...široka je 80cm..mjerio sam i ostale i prosjek je 60cm... :D zadovoljan...

Obrisan neispravan link.

evo jedne slike sa pola njive...raste neka čudna niska trava...eee kad bi makar takva ostala cijelu godinu :D :D ne bih trebao ništa frezati :D

Obrisan neispravan link.
 
D

dinko

Guest
jedno pitanjce...
roko kaže:
Frezanje zemlje obavljamo sa motokultivatorom TPS Labin progres i priključkom frereze (kopačice) širine 80 cm.
ima li ovdje ( Obrisan neispravan link. )ista prihvatljivo?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
TPS LABIN PROGRES SPECIAL GREEN 14ks,, 510ccm i 198kg.... ovo kad stisneš u zemlju...rastavlja zemlju a bome i tebe :D :D sve zavisi koliko imaš površine za obrađivati. ja sam ga uzeo samo zato što ga bratić ima već 15 godina i samo "peri deri"
nekako mi nježno djeluju...pogotovo onaj od 17.5oo kn...ako ti ga daju na probni rok-uzmi-
 
D

dinko

Guest
roko kaže:
sve zavisi koliko imaš površine za obrađivati
2Ha :scratch

roko kaže:
evo kako je lavanda izgledala u svibnju prošle godine
Obrisan neispravan link.

koliko koštaju sadnice te veličine?

vidim da opg ćorić (aka lavander.hr) prodaje sadnice standardne veličine (104kom/kašeta) za 3kn+PDV za komad, dok su one veće (40kom/kašeta) 5kn+PDV komad.

ima li negdje povoljnije ili je ovo standardna cijena?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
dinko kaže:
roko kaže:
sve zavisi koliko imaš površine za obrađivati
2Ha :scratch

mislima da su kotači na onom kultivatoru jako mali,,trag ide po isfrezanoj zemlji i mislim da će upadati...ja sa svojom stalno radim pod redukciojm ili blokadom kotača a zna ponekad proklizati...mislim da ti je to pre lagan i nježan stroj za 2ha...pitaj u prodaji koliko površine može taj kultivator obrađivati,mislim do koliko oni preporučuju

roko kaže:
evo kako je lavanda izgledala u svibnju prošle godine
Obrisan neispravan link.

koliko koštaju sadnice te veličine?

vidim da opg ćorić (aka lavander.hr) prodaje sadnice standardne veličine (104kom/kašeta) za 3kn+PDV za komad, dok su one veće (40kom/kašeta) 5kn+PDV komad.

ima li negdje povoljnije ili je ovo standardna cijena?

da budem iskren...naprave se za debelo jeftiniju cijenu od navedene...pošaljem ti na mail :D

ove sadnice su isto bile u malim kašetama 104 kom,,,ja sam ih sadio u proljeće u palstične vrećice da više narastu i na jesen sam ih sadio na njivu(tu godinu nisam morao misliti no korov :D )
slika lavande u vrećicama i sadnja

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
dinko kaže:
jedno pitanjce...
roko kaže:
Frezanje zemlje obavljamo sa motokultivatorom TPS Labin progres i priključkom frereze (kopačice) širine 80 cm.
ima li ovdje ( Obrisan neispravan link. )ista prihvatljivo?

To su ti igračke. Radije kupi rabljenog Labinprogresa, Mutu, SEP-a, Goldoni-ja, BCS-a ili kaj već nađeš.
 
D

dinko

Guest
roko kaže:
mislima da su kotači na onom kultivatoru jako mali,,trag ide po isfrezanoj zemlji i mislim da će upadati...ja sa svojom stalno radim pod redukciojm ili blokadom kotača a zna ponekad proklizati...mislim da ti je to pre lagan i nježan stroj za 2ha...pitaj u prodaji koliko površine može taj kultivator obrađivati,mislim do koliko oni preporučuju
OK ;)

roko kaže:
da budem iskren...naprave se za debelo jeftiniju cijenu od navedene...pošaljem ti na mail :D
zanimljivo :lol:

roko kaže:
ove sadnice su isto bile u malim kašetama 104 kom,,,ja sam ih sadio u proljeće u palstične vrećice da više narastu i na jesen sam ih sadio na njivu(tu godinu nisam morao misliti no korov :D )
hehe :lol:

a sta mislis o sadnji preko folije, moze li to proci?
koliko vidim svi ste protiv toga

ZJ kaže:
To su ti igračke. Radije kupi rabljenog Labinprogresa, Mutu, SEP-a, Goldoni-ja, BCS-a ili kaj već nađeš.
fora je sto banka (da bi se sve to moglo financirati kreditom) trazi predracun
predracun za sadnice, strojeve, ogradu, stupove, itd...
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ZJ kaže:
dinko kaže:
jedno pitanjce...
roko kaže:
Frezanje zemlje obavljamo sa motokultivatorom TPS Labin progres i priključkom frereze (kopačice) širine 80 cm.
ima li ovdje ( Obrisan neispravan link. )ista prihvatljivo?

To su ti igračke. Radije kupi rabljenog Labinprogresa, Mutu, SEP-a, Goldoni-ja, BCS-a ili kaj već nađeš.

pa koje odlučio dati 17.600 za hondu nek skupi još 2.000 kuna i ima novu labinku :scratch
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
dinko kaže:
roko kaže:
mislima da su kotači na onom kultivatoru jako mali,,trag ide po isfrezanoj zemlji i mislim da će upadati...ja sa svojom stalno radim pod redukciojm ili blokadom kotača a zna ponekad proklizati...mislim da ti je to pre lagan i nježan stroj za 2ha...pitaj u prodaji koliko površine može taj kultivator obrađivati,mislim do koliko oni preporučuju
OK ;)

roko kaže:
da budem iskren...naprave se za debelo jeftiniju cijenu od navedene...pošaljem ti na mail :D
zanimljivo :lol:

roko kaže:
ove sadnice su isto bile u malim kašetama 104 kom,,,ja sam ih sadio u proljeće u palstične vrećice da više narastu i na jesen sam ih sadio na njivu(tu godinu nisam morao misliti no korov :D )
hehe :lol:

a sta mislis o sadnji preko folije, moze li to proci?
koliko vidim svi ste protiv toga

ZJ kaže:
To su ti igračke. Radije kupi rabljenog Labinprogresa, Mutu, SEP-a, Goldoni-ja, BCS-a ili kaj već nađeš.
fora je sto banka (da bi se sve to moglo financirati kreditom) trazi predracun
predracun za sadnice, strojeve, ogradu, stupove, itd...

što se folije tiče...mislim da ljudi sami sebe tješe-ako posadi pod foliju misli da neće morati obrađivati,kositi i da će manje raditi na polju...čovjek je kod mene sadio na foliju i kosio je travu 5 puta, dok sam ja 1x samo frezao i okopavao. Mislim da korijen ne dobiva dovoljno vlage i zraka...a zamisli kolika je temperatura ispod CRNE folije kad sunce uprži i da bude još bolja stvar ona se raspada nakon 3 godin..i šta onda raditi-frezati ili :scratch :scratch ...tko će ti uvesti frezu u "ledinu" koja nije frezana 3 godine...
puno bolje rastu bez folije..ali ima malo više posla... :D

ja sam dignuo 2 kredita i kupio sadnice,kultivator, 400 stupaca, žicu....i puno toga...ali sad planiram dignuti veliki kredit i sve to objediniti, ciljam na kapitalna ulaganja i poticaje...
 
D

dinko

Guest
roko kaže:
što se folije tiče...mislim da ljudi sami sebe tješe-ako posadi pod foliju misli da neće morati obrađivati,kositi i da će manje raditi na polju...čovjek je kod mene sadio na foliju i kosio je travu 5 puta, dok sam ja 1x samo frezao i okopavao. Mislim da korijen ne dobiva dovoljno vlage i zraka...a zamisli kolika je temperatura ispod CRNE folije kad sunce uprži i da bude još bolja stvar ona se raspada nakon 3 godin..i šta onda raditi-frezati ili :scratch :scratch ...tko će ti uvesti frezu u "ledinu" koja nije frezana 3 godine...
puno bolje rastu bez folije..ali ima malo više posla... :D

ja sam dignuo 2 kredita i kupio sadnice,kultivator, 400 stupaca, žicu....i puno toga...ali sad planiram dignuti veliki kredit i sve to objediniti, ciljam na kapitalna ulaganja i poticaje...
sve jasno sto se folije tice :)

a ovo za kredit...
bas sastavljam poslovni plan i mogu reci samo majko moja koje su to muke

banka ce uredno dati kredit, nema problema, ali nece dati novac za pdv
tj meni treba npr 122000kn za sve (sadnice, ograda, stupovi itd. i to sve kosta 100000kn + 22000pdv), banka ce mi dati ovih 100000 a s pdv-om se sam moram zajebavat
tak da mi je cilj odmah smanjiti troskove sto je vise moguce
gdje su najjeftinije sadnice, ograda, stupovi, kultivatori, itd... na sve to moram naci odgovor u sto krace vrijeme
bas zanimljivo, nema sta :D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
gdje dižeš kredit...namjenski ili nenamjenski...ja sam isto tu negdje potrošio...150.000,oo kuna od sadnje,sadnica itd...
ja ću ići preko HBOR-a isto poslovni plan i poček do 3 godine, jer sam područje od posebne državne skrbi...javim ti se na privat...
 
D

dinko

Guest
roko kaže:
gdje dižeš kredit...namjenski ili nenamjenski...ja sam isto tu negdje potrošio...150.000,oo kuna od sadnje,sadnica itd...
ja ću ići preko HBOR-a isto poslovni plan i poček do 3 godine, jer sam područje od posebne državne skrbi...
vjerujem da mislis na ovo: Obrisan neispravan link.
na to sam i ja mislio

ovaj dio mi se ne svidja
Najniži iznos kredita je 80.000,00 kn, a najviši 3.500.000,00 kn. HBOR može kreditirati cjelokupni iznos predviđenog ulaganja bez PDV-a.
al zato ovaj je dobar
KAMATNA STOPA 2% godišnje
:D
 
P

Picek

Guest
roko kaže:
gdje dižeš kredit...namjenski ili nenamjenski...ja sam isto tu negdje potrošio...150.000,oo kuna od sadnje,sadnica itd...
ja ću ići preko HBOR-a isto poslovni plan i poček do 3 godine, jer sam područje od posebne državne skrbi...javim ti se na privat...
pripremi se na to da rješavanje kredita preko HBOR-a traje dva do dva i pol mjeseca ako nemaš nekoga da ti to malo pogura..
dinko kaže:
gdje su najjeftinije sadnice, ograda, stupovi, kultivatori, itd... na sve to moram naci odgovor u sto krace vrijeme
bas zanimljivo, nema sta :D
za motokultivatore pričekaj sajam u Gudovcu ako ti nije velika žurba..
obično bude 10-ak% sajamskog popusta kod nas..
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Picek kaže:
roko kaže:
gdje dižeš kredit...namjenski ili nenamjenski...ja sam isto tu negdje potrošio...150.000,oo kuna od sadnje,sadnica itd...
ja ću ići preko HBOR-a isto poslovni plan i poček do 3 godine, jer sam područje od posebne državne skrbi...javim ti se na privat...
pripremi se na to da rješavanje kredita preko HBOR-a traje dva do dva i pol mjeseca ako nemaš nekoga da ti to malo pogura..
dinko kaže:
gdje su najjeftinije sadnice, ograda, stupovi, kultivatori, itd... na sve to moram naci odgovor u sto krace vrijeme
bas zanimljivo, nema sta :D
za motokultivatore pričekaj sajam u Gudovcu ako ti nije velika žurba..
obično bude 10-ak% sajamskog popusta kod nas..

ma nije mi toliko hitno za dobivanje kredita...planiram ga do jeseni dignuti...

dali se zna točan datum sajma u Gudovcu? :scratch
 
H

histra

Guest
gdje mogu naći listu ovlaštenih projzvodjača sadnica lavande ( priznati od strane ministarstva)

hvala
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ja sam na internetu našao ove proizvođače..imam popis već duže vrijeme i da budem iskren nemam pojma gdje sam ga skinuo... :scratch

Sadni materijal treba nabaviti od poznatog proizvođača, ovlaštenog za
izdavanje deklaracije (podrijetlo sadnog materijala NN 4/05., NN 49/05.,
NN13/06.).
Registrirani rasadnici su:
1.Stjepana Radića 38, 21210 Solin
tel./fax: 021/212 683; mob: 098/445 690,
e-mail: josko.crmaric@st.htnet.hr

2.Pradorlando 8, 52100 Pula
tel.: 052/517 532; fax: 052/383 590
e-mail: prodaja@agrofarmacija.hr

3.Banjščina 102, Varaždinbreg, 42204 Turčin
tel.: 042/666 098; mob: 098/928 1527
e-mail: opgoreskovic@net.hr

4.Vladimira Nazora 49, 31551 Belišće
tel.: 031/663 786; mob: 098/666 704
e-mail: zeljko.trampus@os.t-com.hr
 
P

Picek

Guest
roko kaže:
ma nije mi toliko hitno za dobivanje kredita...planiram ga do jeseni dignuti...

dali se zna točan datum sajma u Gudovcu? :scratch

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh