• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lavande

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ekipa...sadnice

zbog malo obilnijih proljetnih padalina, sadnice idu u opticaj krajem tjedna...
zbog putovanja, nisam do (četvrtak i petak, sigurno još nisam kod kuće) subote kod kuće, pa onda možete slobodno zvati ili se javljati i subotom i nedjeljom... tko je dalje, mogu poslati CITY EX ili HP-om.. smanjite si troškove a lavanda je drugo jutro do 10 sati u cijeloj Hrvatskoj!

Tko ne bude znao šta sa urodom lavande, slobodno se javite, imat ću vjerovatno otkup cvijeta ove godine... pripremamo se za par tona! cijena je koju kunu niža (zavisno od količine robe), ali cilj je gotovinska isplata na licu mjesta!!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
trebam oko 200kg cvijeta...ako tko ima ili zne nekog tko ima, nek se slobodno javi...pozz!!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo malo novosti. Bilo mi troje radnika, okopalo svu mladu lavandu, tako da je sve tip top.
Među staru cu možda još jednom s frezom i nakon toga samo košnja.

CameraZOOM-20120602181138007.jpg


CameraZOOM-20120602181122634.jpg


CameraZOOM-20120602181144155.jpg


CameraZOOM-20120602181213506.jpg
 
K

Krajišnik

Guest
Barvo Jozef vrijedan si ,a zar se to ne može kositi traktorskom kosilicom i šta se radi sa tim snopovima dalje ? Pitam iz radoznalosti :)
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
nemože sa traktorskom kosilicom :D postoje specijalizirani strojevi za to ali kad se nema novaca onda mora ovako :lol:
snopovi idu na sušenje ili u destileriju
 
J

jass

Guest
nemože sa traktorskom kosilicom :D postoje specijalizirani strojevi za to ali kad se nema novaca onda mora ovako :lol:
snopovi idu na sušenje ili u destileriju

Ekipa, dal ima netko od vas za prodati kilu suhog cvijeta i po kojoj cijeni? hvala
 
V

velika gorica

Guest
pozdrav

molim te pošalji kontakt telefon a vezano za uslugu destiliranja lavande



Pozdrav ggaspari!
Moja glavna baza je od ponedjeljka do petka Zagreb zbog školske djece, i Zelina(preuređenje u toku) zbog firme, a park prirode Žumberak (Karlovačka županija), petak , subota i nedjelja a kad je moguće i češće, gdje imamo nasade lavande i cca 10ha poljoprivrednog zemljišta, kuću vrt itd. Profesionalno se bavimo uzgojem i preradom ljekovitog i aromatičnog bilja, s naglaskom na destilaciju (cca 12 god.), te proizvodnjom destilacionih postrojenja svih kapaciteta te uvođenjem u rad po cijeloj Hrvatskoj. Pošto ovo nije oglasni prostor ako te još nešto zanima piši mi na E-mail.
Sorry Admin!, ako previše lajem briši me, ili proslijedi ggaspari-u.
 
T

tratincica

Guest
Lp

Poštovani,
sve vas lijepo pozdravljam.
Zarazili ste me lavandom, stoga vam se ovdje pridružujem u nadi da ćemo jedni drugima pomoći sa savjetima, iskustvima u sadnji i uzgoju lavande.;)
 
J

jass

Guest
Poštovani,
sve vas lijepo pozdravljam.
Zarazili ste me lavandom, stoga vam se ovdje pridružujem u nadi da ćemo jedni drugima pomoći sa savjetima, iskustvima u sadnji i uzgoju lavande.;)

pozdrav! i ja sam ove godine krenula sa sadnjom lavande, posadili smo 500 komada za pocetak.
 
L

Lavandica

Guest
Novi OPG-Stari nasad

Dakle, ne znam nista o OPG, ali jucer me prijatelj malo "bocnuo" s idejom o tome.
Naime, ove godine sam posadila lavandu (na kontinentu, 100 kom) za ogradu (sama zapelcala i sve se primilo ).
Obožavam lavandu. Već ovu jesen namjeravam posaditi jos 2, 3 reda(opet od mojih reznica)
Zanima me da li na osnovu tih lavandi mogu otvoriti OPG (zemljište moje, u stalnom radnom odnosu sam); tj. da li preko OPG-a preko npr. web shopa mogu prodavati moje vrećice s lavandom.
Također obzirom da imam stalni posao, koje su moje obaveze prema državi tj. troškovi.

hvala i pozdrav
 
L

Lavandica

Guest
Dakle, ne znam nista o OPG, ali jucer me prijatelj malo "bocnuo" s idejom o tome.
Naime, ove godine sam posadila lavandu (na kontinentu, 100 kom) za ogradu (sama zapelcala i sve se primilo ).
Obožavam lavandu. Već ovu jesen namjeravam posaditi jos 2, 3 reda(opet od mojih reznica)
Zanima me da li na osnovu tih lavandi mogu otvoriti OPG (zemljište moje, u stalnom radnom odnosu sam); tj. da li preko OPG-a preko npr. web shopa mogu prodavati moje vrećice s lavandom.
Također obzirom da imam stalni posao, koje su moje obaveze prema državi tj. troškovi.

hvala i pozdrav
a ako nekome slučajno treba foto prikaz razmnožavanja lavande, pronašla sam ga ovdje
http://www.kuharicareceptisavjeti.com.hr/index.php/razni-dodaci-jelima/214-aromatini-eer-sa-lavandom
razmnozavanjelavande_small_400.jpg
 
J

jass

Guest
Dakle, ne znam nista o OPG, ali jucer me prijatelj malo "bocnuo" s idejom o tome.
Naime, ove godine sam posadila lavandu (na kontinentu, 100 kom) za ogradu (sama zapelcala i sve se primilo ).
Obožavam lavandu. Već ovu jesen namjeravam posaditi jos 2, 3 reda(opet od mojih reznica)
Zanima me da li na osnovu tih lavandi mogu otvoriti OPG (zemljište moje, u stalnom radnom odnosu sam); tj. da li preko OPG-a preko npr. web shopa mogu prodavati moje vrećice s lavandom.
Također obzirom da imam stalni posao, koje su moje obaveze prema državi tj. troškovi.

hvala i pozdrav

za otvaranje opg-a treba posaditi najmanje 2000 komada, koliko sam ja upoznata, da bi se ostvario poticaj i sadnice moraju biti od ovlastenog distributera. Ima negdje link na netu o tome, stavit cu vam ako ga nadem.
Mogu se prodavat vrecice preko opg-a na webu.
 
J

jass

Guest
za otvaranje opg-a treba posaditi najmanje 2000 komada, koliko sam ja upoznata, da bi se ostvario poticaj i sadnice moraju biti od ovlastenog distributera. Ima negdje link na netu o tome, stavit cu vam ako ga nadem.
Mogu se prodavat vrecice preko opg-a na webu.

120820_200740.jpg
Lavanda sadena pocetkom 5.mjeseca.Neznam dal mi se cini ili je dosta narasla za to razdoblje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh