• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lavande

H

Hrvoje00

Guest
Folija na žalost čeka lijepše vrijeme. Ako bude sreće možda idući tjedan postavim foliju.
Neznam da li je pametno žurit s obzirom na veliku vlagu u tlu?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Folija na žalost čeka lijepše vrijeme. Ako bude sreće možda idući tjedan postavim foliju.
Neznam da li je pametno žurit s obzirom na veliku vlagu u tlu?

ja nebi zurio nikako....
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
procitala sam vise-manje cijeli post. imam 0,5ha neobradene, odmorne zemlje. Polje se nalazi u hrv.zagorju... u dolini koja je preko ljeta s jakom rosom. polje je zasticeno od sjeverne strane raslinjem (zivom ogradom).

Ne zivimo uz polje vec 60km daleko ali smo svaki vikend u tom selu.. zainteresirana sam za odrzavanje polja na nacin da posadim nesto sto ce mi donijeti povrat ulozenog + neku zaradu . znam da 0,5ha nije nesto veliko, ali nije ni malo...
da li se isplati posaditi lavandin na spomenutoj zemlji??
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
sve se isplati ako se radi kvalitetno i pametno!!!

p.s. jel netko skinio lavandu ove godine? meni pada kisa skoro svaki dan i jos mi cvijet stoji u njivi, nikako uhvatiti par dana sunca, a i nije se sav otvorio!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ova kišurina mi ide totalno na živce,taman se malo prosuši,a ona opet pljus!
a valjda će doći i suhi dani da počnemo sa žetvom :icon_eyes:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo skinio sam danas sve, nemam vise zivaca cekati, prosao mi je godisnji, jos je bilo i gdje tu pcela u lavandi, ali sam ju skinio, dva suncana dana su bila prije i to je to, sve ide u cvijet, tako da nisam cekao vise, evo i video kako smo radili, jucer sam smislio novi sistem i radi besprijekorno, 10 puta brze od rucnog (sa srpom ili skarama) nacina rezanja! :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kzM70aC30pI[/YT]
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pozdrav svima... ne znam kako kod Vas, ali meni je rodilo kao "mutavo".... do sad vjerovatno najveći prinosi cvijet u ovih 8 godina...
istina, bacio sam oko 2,5 tona umijetnog gnojiva, ali i proljeće je bilo na ruku... uglavnom, slikice će biti u ponedjeljak na forumu :)
sretna Vam berba!! :) čujemo se. pozdrav!!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
pozdrav roko,
evo par slikica mog mladog nasada i tehnike skidanja cvijeta,
inace se vidi sve to u video na postu prije,
motorne skare i DIGI, moj izum koji nam je dosta olaksao posao! :)

9gl4.jpg


c5an.jpg


1wbr.jpg


b1gg.jpg
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pozz! ideja ti je Ok, samo mislim da bi ti bilo lakše mlatiti sa srpom nego sa tim strojnim škarama :)
uglavnom, svaka ideja za berbu je dobrodošla :)

puknuti, kako misliš dali cvijet upija dim?
pozdrav!!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
ovo je dobar način za mladu lavandu.
samo kako bi na taj način požeo lavandu staru 5 godina koja se raširi 1,5*1,5 --> srp majka
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
svake godine nesto novo probamo, he, he, he...
lani sam poceo sa srpom i jos dan danas imam oziljak na prstu koji na svu srecu nisam odsjekao do kraja, pa sam nastavio sa skarama za zivicvu, no ovo je sada bilo najbrze branje do sada! :)

a dim? upile su ga moje radne hlace, he, he, he...
taj dim samo rastjera pcele i to je to! :)

a skidali smo i grmove stare 3 godine, isto ide, samo sto smo morali zahvatit cvijet s digijem na dva puta i to je to...
nagodinu cu napraviti jos jedan digi, ali vece ili cak neki koji ce se moci siriti i skupljati! :)
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
moze pomoc,razmisljao sam o uzgoju lavande,al imam problem,tko to otkupljuje i jel se otkupljuje samo ulje ili i cvijet.
naravno kako se cijene krecu
 

gono

Novi član
Tu od
22 Srp 2013
Poruka
7
pozdrav lavanderima

I meni je diritor reka hodi na biroo...
Krenuo bi u uzgoj i prodaju lavande ,moja zamisao je otvorit stand i prodavat na standu
a visak cvjetova prodat roku...

Za pocetak posadio bi 1000 sadnica prave lavande ,nemogu sadit hibrid budrovku,
jer mi se polje nalazi u parku prirode...

Pitanje

kako krenuti sa OPG ,da bude sve legalno,nezelim za sada nikakve poticaje,i nezelim u sustav pdv..Kratki redosljed odakle krenut..

neke jednostavne smjernice,

Bio bih zahvalan jer sam na samom pocetku a svaki dan neki novi zakon o opg
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
gle, 100 sadnica i nije neka kolicina, ako mislis zivjeto od toga, raditi ulje i kojesta ostalo, a visak prodavati nekome na veliko (tu je manja cijena) ja bi ti savjetovao da posadis barem 15000 grmova da bi uopce prve godine imao neku kolicinu za zaraditi neki novac!

a opg? evo ja sam ga otvorio neki da, 70 kuna taksi, potvrda o vlasnistvu zemlje iz katastra, obrazac ili upisnik opg-a, kopija osobne, oib, jmbg, ziro racun i to je to, predas papire i za sat vremena dodes ukucat zemlju u arkod i dobijes oib opg-a!

poticaj mozes traziti, a i nemoras, u sustavu pdv-a za pocetak nemoras biti!

samo jedna stvar i mene zanima, moram li dati racun ako netko trazi kada kupi moje proizvode i mogu li sam kreirati racun u recimo wordu sa podacima o opg-u i ukucam cijenu i to je to?????????? to me zanima! hvala! :)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*manjo, dobro pitanje, ali jako relativno i za.ebano.. proguglaj malo i trazi firme koje otkupljuju ljekovito bilje,
posaljes im upit o otkupu i ako uzimaju, sve dalje dogovaras i to je to! nema tu mudrovanja, ako ces sjediti i cekati da ti netko ponudi novac za tvoj proizvod, vjerojatno da neces nikada nista prodati! :)
 

gono

Novi član
Tu od
22 Srp 2013
Poruka
7
U potpunosti se slazem da nema kruha sadit nasade na malo,u planu mi je ic na nesto vece nasade,ali me svrbi nos za ljetni stand nesto mi govori da bi u ljetnoj sezoni turistima mogo prodat neke proizvode i okrenut neku sicu .Tesko mi je doci do te informacije jer tesko da ce mi dalmos rec koliko je love okrenul na standu ali vjerujem da bi bla dnevnica u vecernjoj prodaji kad furestti djiraji..
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
standovi su jednostavni, dobro mjesto dobro i kosta, tako da vjerujem ako mislis stavit na neki trg ili blizu mora, platis oko 5000 eura mjesecno i treba to dooobra kolicina za prodat da bi namirio samo stand... ali i cijene su dole ohoho vece nego kod nas! al sve u svemu da si dole 3 mjeseca, troskovi bi ti okvirno bili 20000 eura, a ako si lukav, mozes zaraditi 30000 i kusur i to ti dode 80 000 kuna cistog u sezoni! to ti je moja okvirna racunica, a vjerujem da dalmosi, oni koji su maheri i samo otkupe gotov proizvod i preprodaju, oni zarade daaaaleko vecu lovu! :)
 
C

Cana

Guest
Bog ljudi!
Nova sam na forumu i u uzgoju lavande. Imam pitanjce pa ako netko pametniji zna odgovor...kako se razlikuju budrovka i angustifolia?
Prijateljica mi nudi na 50 sadnica jednogodišnje lavande koja se razlikuje od moje budrovke. Listovi su više srebrno-sivi, a cvijet je ljubičastiji nego kod budrovke. Ima li tko iskusnij da me uputi, bila bih zahvalna......
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Prodajem ulje lavandina, ovogodišnje, lokacija Istra, 650kn/l
 
Na vrh