• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

zoky63

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
22
I ja bih postavio slike ali ne ide,sorry.Ali ako nekoga zanima ima ih na you tube na kanalu
indijanac 63 pa molim komentare.
 

vodomar

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
1
pozdrav svima -nov sam na forumu-

pitanje koji je najmanji razmak sadnje tj da li je moguća sadnja na razmaku 3m između redova i 2m u redu
fala
 

rosuljac

Novi član
Tu od
17 Svi 2011
Poruka
13
I ja bih postavio slike ali ne ide,sorry.Ali ako nekoga zanima ima ih na you tube na kanalu
indijanac 63 pa molim komentare.

indijanac 63 je očigledno stidljiv i ne prikazuje se :icon_wink:, za komentare postavi pravi link prikaza na kom je vidljiv.
 
Posljednje uređivanje:

zoky63

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
22
indijanac 63 je očigledno stidljiv i ne prikazuje se :icon_wink:, za komentare postavi pravi link prikaza na kom je vidljiv.

Ako netko zna kako na forum postaviti slike ili video nek se javi na PP.Hvala.
Možda je jednostavno,a ja ne znam....Lp
 

rosuljac

Novi član
Tu od
17 Svi 2011
Poruka
13
Ako netko zna kako na forum postaviti slike ili video nek se javi na PP.Hvala.
Možda je jednostavno,a ja ne znam....Lp

Najjednostavnije je klikom "copi" na prozor željenog linka koji se nalazi u prvom redu prozora odmah iza strelica za promenu stranica u gornjem levom uglu i zatim preneti kopirani link u tekst klikom na "Paste".
Primer (za ovu stranicu): http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=1066767#post1066767 ili sa You tube

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vHKXv0ymKkI[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoky63

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
22
Zoki vidi se da lijepo napreduju,,:(y):

Na koji nacin se rjesavas izdanaka?

Hvala na podršci,nek samo tako nastave....ja zadovoljan.
Što se tiče izdanaka..prošle zime sam imao prvo uklanjanje(škola)
ali nisam puno uklanjao zbog divljači....sada slijedi ono pravo uklanjanje.
Jednostavno ih odrezati do zemlje što ne treba,a ostale ču ostavljati za
sadnice...kako planiram se proširiti tako da imam svoj rasadni materijal.
Ništa komplicirano za sada.Lp:eek::
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
Hteo bi samo da upozorim one koji nisu prodali plod na veliko u ljusci a planiraju, da sam negde prije petnajstak dana kontaktirao par brojeva koji su tu na forumu (orahovica, izvoz za njemacku i vlado sv.djuradj) u vezi otkupa i samo jos orahovica otkupljuje i mislim da ce otkupljivati do nove godine kao prosle sezone.
Tako da ja sam svoje odvezao u orahovicu, cijena je 18kn +pdv imao sam vlage 7.72% (dozvoljeno 7%) i primjese iliti prljavstine-loseg ploda 2.20% (dozvoljeno 1%). Od 510kg odbili su mi nekih 8kg i za analizu uzorka 40kn
 
Posljednje uređivanje:

prokurist

Novi član
Tu od
21 Ruj 2014
Poruka
4
Poštovanje

Iz nekoliko izvora doznao sam da je cijena ljuštenog lješnjaka vani i kod nas ne manja od 70 kuna po kilogramu pa i viša. Ko ima mogučnost tuč lješnjak i prodat jezgru ispada znatno isplativije u ovom trenutku.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Poštovanje

Iz nekoliko izvora doznao sam da je cijena ljuštenog lješnjaka vani i kod nas ne manja od 70 kuna po kilogramu pa i viša. Ko ima mogučnost tuč lješnjak i prodat jezgru ispada znatno isplativije u ovom trenutku.

Cijena na veliko i na malo nikad nije bila ista i nikad niti nece biti ista,,,

U ovim trenucima cijena od 18 ili 18,5 kn po kilogramu ljesnjaka u ljusci ( na veliko) i vise ne jego dobra,,,
ne smanjila se nikad da Bog da,,,
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
Pozdrav svima na forumu. Ja sam novi i počinjem prikupljati informacije za sadnju, za sada, manjih količina, 200 sadnica. Kad vidim kako ide u planu je posaditi još. Vidim ima nesebičnih ljudi koji uvelike pomažu savjetima.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Pozdrav svima na forumu, evo i ja sam svoj ovogodišnji urod riješio nešto je otišlo za Orahovicu, analiza odlična, vlaga jezgre 5,4 %, primjese 2,7 %, a jedan dio u jezgri cijena 50 + PDV, tako da je unatoč smanjenom urodu financijski efekat zadovoljavajuć.
Stroj za krckanje je slobodan ako nekome treba čišćenje neka se javi.
Evo evih dana u vrijeme kada nema kiše krenuo sam sa obrezivanjem, do sada rješeno oko 1/3 ukupne površine, nakon toga gnojidba i prskanje,(gnojivo i crveno ulje spremno), te "zimski san".
 
Posljednje uređivanje:

zoky63

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
22
Koliki je razmak između stabala na ovim slikama?

Oldcat,ako misliš na ona tri videa od mene,razmak je 3 metra redovi.
Hm,malo sam kratak,ali nema povratka.Lp:fiery:
 

zoky63

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
22
Jaromire,kako sada već (obrezivanje)mozda mislite na "orezivanje"mislim da ne mislim obrezuje se (ona)stvar,a voćke se orezuju,haha šala mala.Ja početnik pa sada imam
toliko informacija da bi bilo pametnije u rezidbu u veljači,(ili vi imate puno)pa ne stignete sve
od veljače.Hm,i crveno ulje.....kažu da nije dobro za cvatnju....da zatvara ženski cvijet?????
i manja oplodnja.Molim da se očitujete na moje opaske.Lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh