• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Kakve veze ima?
Nije opasno zato sto se nalazi u zemlji zamka i nemre ju nis taknuti imam psa koji je bas znstizeljan rovi ko krtica i jos ju nije taknuo
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
s kojim herbicidom smijem ici da prskam sredinu reda koju ne moze dohvatiti freza?
da ne utijece na korijen ljeske.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Prijavljujete li mjeru 10.1.12 ili 10.1.13? Ja sam se raspitivao oko jedne i druge i saznao da za 13 nema nigdje za kupit feromonskih dispenzora, ali za 12 sam našao firmu koja prodaje feromonske klopke i razumiju se u samu mjeru. Za lijesku su mi rekli da kupim ploče tj klopke za lisne uši i s tim idem na prijavu. 300 eura poticaja je po ha, a mene će ploče koštat oko 600 kn za 4 parcele ukupno 1.5ha. Trebam ih postaviti i mijenjati svaka dva tjedna, poslati račun u agenciju i voditi evidenciju. Čini mi se ok ako je sva sila u tome
 

francek963

Novi član
Tu od
9 Kol 2020
Poruka
17
Nikakav 😂
Isprobano s petardama dimne bombe su bacanje novca ja sam u bosni kupio zamke jedna je 10km
I vjeruj svaki dan po 1-2 uhvatim pocistio dvoriste sad rjesavam vocnjak 😁
Jel može objašnjenje kako se postavljaju te zamke i gdje je to kupljeno u Bosni, kod mene isti problem.
 

fantomS

Član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
58
Nikakav 😂
Isprobano s petardama dimne bombe su bacanje novca ja sam u bosni kupio zamke jedna je 10km
I vjeruj svaki dan po 1-2 uhvatim pocistio dvoriste sad rjesavam vocnjak 😁
Zar ovo nije krtica, čemu one smetaju voćnjaku?
 

francek963

Novi član
Tu od
9 Kol 2020
Poruka
17
Smeta to što izruju nasad, pa kad ideš u berbu usisavačem, svu tu zemlju povuče usisavač te se stvara nepotrebna prašina a i opterećenje za isti.
 

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Jel može objašnjenje kako se postavljaju te zamke i gdje je to kupljeno u Bosni, kod mene isti problem.
A imas na svakoj trznici u Bosni
Nadjes rupu kroz krticnjak i iskopas ju oko rupe u kocku da stane zamka
Poslikat u 😁 jednostavno je
 

mayer

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
9
Kakvi su dojmovi eko četke?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
@krki kakve su to četke??? To nekakav ručni rad? Što @mayer kaže daj neke dojmove. Želja sa četkom je međuredna obrada? Na slici što si stavio ne vidim da je baš nešto ubilo travu! :). Očito nam je svima problem međuredne obrade i smanjiti korištenje Trimerita i Motikana!


Vjerujem da se ima i problema sa izdancima/vodopijama kako god. Gledao sam nekakvo mehaničko uništavanje baš nešto slično kao ta tvoja četka. Isto tako ima i nekakvo kontaktno sredstvo (Pelargonska kiselina) ali po zadnjim saznanjima još uvijek nisu odobrili u ekološkoj. Rješavate li izdanke samo sa Škarovitom? :)

Vidim poveznicu te četke i mog upita u drugoj temi oko hidraulike :)
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Još uvijek nema izdanaka a proba s ursusom nije baš nešto ,,nema pumpa protok pa se sporo vrti,,,ali sam samo htio vidjeti jel radi izdanke ,,,a za travu imam malčer
 

nyana

Novi član
Tu od
1 Ruj 2019
Poruka
11
Od ovih svih silnih kiša planiram pošpricati svoje lješnjake sa bordoškom juhom, jer sam primjetila da mi počinju trulit neke od grančica pa bi to htjela spriječiti.
Ujedno, dolazi vrijeme za zaštitu od insekata, pa me zanima da li ste ikada miješali bordošku juhu sa calypsom? nigdje nisam naišla na uputu da li se to dvoje ikako smije primjeniti skupa. Na vrečici piše: Ne smije se miješati s insekticidima izrazito kisele reakcije (diklorvos, heptenofos)i s reaktivnim ditiofosfornim insekticidima(malation, metidation, fosalon)etefonom i propamokarbom, a nemam pojma u kaj calypso spada od navedenih, jer tu informaciju nisam uspjela iskopat
 

Najnoviji postovi

Na vrh