• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
Antone znaci da kilogram ociscenog ljesnjaka dobiju za nekih 35 kuna.
Znam da tu jos ima rada ali nije li to malo?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Ukoliko mislite ići s nekom ozbilnijom mehanizacijom (kombajn itd) u nasad onda sadite barem 4x5 razmak.

Sve ispod toga je gustiš (mislim na nasade stare 15 i više godina).

Ali sve ovisi o bujnosti sorte, rastu, uzgojnom obliku itd...
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Slazem se, minimalno 5 metara izmedju radova
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Daj mi recite kaj mislite o sadnji 5×2,5 grm, 800 sadnica po hektaru?
U fazi sam promatranja,,,
Uz rub nasada sam zasadio 2,5m razmak radi vjetroloma i to ce "mozda" odrediti eventuanu narednu sadnju novih nasada,,,
Zasto smatram da bi to moglo biti bolje nego rijetka sadnja?
I kod razmaka u redu od 4m doci ce do spajanja krosnji a samim tim i do smanjenja rodne povrsine, kod duplo veceg broja sadnica trebao bi dolaziti do manjeg opterecenja po biljci radi manje kolicine izdanaka, vece bujnosti, ranijeg dolaska u rod, vece rodnosti, vece krupnoce i kvaitete plodova te lakse zamjene izrođenih stabala,,,
Eventualni nedostatak prozracnosti mogao bi dovesti do povecanja bolesti,,,
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Ukoliko možeš birati i uzimaš novi uzmi onaj klasični s ventilatorom ali neka usmjerivači budu u opremi, ostalu opremu definiraš po svojim potrebama. Turbinski su više za visoke nasade tipa orah.
Agromehanika ima dobru cijenu i lako se nabavljaju dijelovi.
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Uzeo bi agromehanika agp 330, neznam dali su za lijesku potrebni oni visoki usmjerivaci
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Imaju tri opcije tog atomizera, klasicni i sa visokim usmjerivačima od 1300 i 1700 mm. Neznam jesu za lijesku obavezni ti visoki usmjerivaci i koja je njihova funkcija uopće?
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Imaju tri opcije tog atomizera, klasicni i sa visokim usmjerivačima od 1300 i 1700 mm. Neznam jesu za lijesku obavezni ti visoki usmjerivaci i koja je njihova funkcija uopće
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nazovi Leško d.o.o. pa ti nek objasne, a ti kasnije odluči sam kaj ti treba i kaj buš kupil.
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Ma samo me muče ti visoki usmjerivaći, jeli potrebno sa njima ili moze i bez njih, mislim ako nisu potrebni neda mi se davat vise 4 tisuće kuna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Koliko to poskupljuje špricu: 10%, 20%?
Kupi pa budeš imal možda i za voćke jednog dana.
A i ak budeš prodaval stroj jednog dana, više bu vrijedil.
 

Bloki505

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
16
Novi sam u poslu haha, pa me zanima nakon sadnje sada koji su sljedeći postupci, kada je prvo šprijanje prihranjivanje prva rezidba kako to sada?
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ima netko tko se razumije u atomizere traktorske, treba mi za nasad lijeske
Ja sam ove godine uzeo AGRON 450lit, usmjerivači 170 pumpa Agromehanika BM65/30, ali ga još nisam stigo izprobat, cijena je bila ok a za moje potrebe je dovoljan.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Negdje oko 14 500 kn zaboravio sam još rec da je u cijenu uključen kardan i daljinske komande iz kabine.
 

francek963

Novi član
Tu od
9 Kol 2020
Poruka
17
Baranjac, jel može i meni poruka gdje je kupljen atomizer i da li je to cijena sa PDV-om? Zahvaljujem...
 

Najnoviji postovi

Na vrh