• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lješnjaka - kako započeti?

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Lp.
Trebam savjet?
Naime na parceli 20x120m planiram postavit nasad lješnjaka.
Zanima me zbog formiranja redova(citam da je najbolji 3m je razmak između sadnica u redu, a 4m, 5m razmak između redova)
Kako da pocnem sa sadnjom od međe??
Koji je minimalni potreban razmak za berac usisivac potreban?
Zelim cim vise redova oformit al sam malo pouzak,dal je dosta da ostavim 2m od međe?

I ima li tko preporucit da prodaje provjerene certificirane sadnice istrijana i talijana?

Hvala
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Sadnice: Moulis – Proizvodnja lješnjaka i sadnica lijeske

Razmak definiraš prema mehanizaciji koju ćeš koristiti, ukoliko misliš unutra s beračem i nekim traktorom od 70-80 konja koji je voćar onda neka razmak bude 4x5.

Razmak 4x4 je ok, ali dok bude lješnjaci stariji bit će teško ući unutra....

Sve ovisi i o prostoru i željama :)....
 
Posljednje uređivanje:

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Ok hvala mnoglo 😊
A od mede da se maknenem koliko minimalno? Koliko zauzima krosnja,2-3m? Oblik bi bio vaza.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje mišljenje je da od međe treba ići najmanje 1 m više nego je pola razmaka između redova. Poželjno bi bilo i više, osim ako ne misliš s te strane sve delati ručno.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ninic

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
8
Dobar dan.
Jedno pitanje, ubrzo cu krenuti raditi jednu livadu koja ima cca 40 ljesnjaka. Ljesnjaci su preko 30g. starosti. Uzeo sam tu livadu jer bi pri dnu nje stavio masline. U pocetku sam mislio izvaditi te ljesnjake, no sada mi je milo. Mislite da se da dobiti nesto od njih iako nisu uredivani kakvih dvadesetak godina?
Njih i ako ostavim imam mjesta za masline, tako da mi se ta ideja nekako najvise vrti po glavi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stavi slike. Ima na ovom forumu dobrih ljudi, znalaca koji će ti na osnovu slika moći dati dobar savjet.
 

ninic

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
8
Evo slikica..
 

Prilozi

  • 20210405_105929.jpg
    20210405_105929.jpg
    119.3 KB · Pregleda: 28
  • 20210405_105941.jpg
    20210405_105941.jpg
    110.7 KB · Pregleda: 29

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Grmove urediš da dobiješ grmoliku vazu a sad koja je sorta bila ko zna ,,
 

ninic

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
8
Posto sam u Istri, samo jedan mi pada na pamet ;)

Znaci dalo bi se nesto od toga napraviti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh