• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta
R

ROKI

Guest
Pozdrav Valtra. Ako je tvoja Valtra crvena možda sam te vidjao kako prolaziš kroz Vinkovce. Di živiš u Županji?
 
V

valtra

Guest
roberte zna tebe moj stari....reko mi je da te vidio kad si orao(prije godinu dana...tako negdje) i vozio se s tobom.....jel se ti mozda prezivas barišić?
 
P

Picek

Guest
evo jedna srebrna strijela:
Slika006.jpg


taj inače ima gore i Twintrac i izložen je na sajmu u Bizovcu..
ovo je slikano jučer dok smo ga skidali sa kamiona, skinut je i još jedan lijepi T 131 sa hrpetinom opreme..
ovo je slikano mobitelom, poslikat' ću i fotićem kad stignem sutra/prekosutra pa postam..
tko će dolaziti na sajam nek se javi, znate gdje sam..
 
R

robert

Guest
da valtra...a cekaj malo.....on je ono jos prije stao jednom uz put kad samja orao sojiste izmedju jankovci i vinkovci.....jel?imao je sesir ako se sjecam dobro...znam da je rekao da je u zupanji..vidio sam ti valtru prvi put u izmaglici od jankovaca prema svinjarevcima,imas 3-brazde ravnjaka,taman i ja bio te veceri orao.i proljetos u pripremi sam prosao dok si sjetvospremao tu njivu.a bajo,kad vidis torpedo 90 il case sviraj,imam ja u kabini uvjek 20kn pa cemo na kavu kod bose...he he.....
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
on je ono jos prije stao jednom uz put kad samja orao sojiste izmedju jankovci i vinkovci.....jel?imao je sesir ako se sjecam dobro...znam da je rekao da je u zupanji..vidio sam ti valtru prvi put u izmaglici od jankovaca prema svinjarevcima,imas 3-brazde ravnjaka,taman i ja bio te veceri orao.i proljetos u pripremi sam prosao dok si sjetvospremao tu njivu.
nisam siguran da si to njega vidio :?
u tom tvom području još par Valtri sa županjskog područja "operira"

ovo sam "obećao" još za vrijeme sajma ali nikako stići. uglavnom evo par slikica i filmić (15 mb) sa primopredaje traktora u dvorištu (na obuku na terenu nisam išao):
Valtra T 131:
IMG_2976.jpg

IMG_2985.jpg

suspenzija prednje osovine na tom T 131
IMG_2979.jpg

hidraulički cilindar za niveliranje priključaka, osam izvoda hidraulike, dodatna suspenzija kabine itd.
IMG_2989.jpg

IMG_2991.jpg


ovo je ona srebrna T 191 od gore:
IMG_2988.jpg

i twintrac u istome:
IMG_2995.jpg


filmić sa primopredaje, u principu ne pokazuje ništa pametno:
[youtube:b4ca8]Dp_DK_KWprU&rel=1[/youtube:b4ca8]

taj traktor se može vidjeti na poljima oko Koške, nisam imao fotić uz sebe kad sam ga par dana kasnije išao gledati sa nekom američkom no till sijačicom..
 
S

sapat

Guest
[quote="... taj traktor se može vidjeti na poljima oko Koške, nisam imao fotić uz sebe kad sam ga par dana kasnije išao gledati sa nekom američkom no till sijačicom..[/quote]

Picek, jel obilaziš sve prodane Valtre da vidiš kako kupci rade s njima?
 
P

Picek

Guest
sapat kaže:
Picek, jel obilaziš sve prodane Valtre da vidiš kako kupci rade s njima?
s obzirom da sam ja tek godinu dana u firmi i da to nije striktno moj program onda ne, ne sve..
to obave serviseri na početku i kasnije po potrebi..
ali ono što je išlo preko mene a i neki što nisu, nego su moji (naši obiteljski) prijatelji (pozdrav Želji, znam da ćeš pročitati ovo :mrgreen: ) onda da jer volim vidjeti kako rade i što rade i koliko su zadovoljni strojevima..
a i uvijek se zove na pojest i popit :mrgreen:
naravno ako sve sa svoje strane napraviš kako spada..
malo sam poduzetniji po tom pitanju od kolege mi, a i mlađi i poletniji... :? :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
nesto sam se muvao oko valtre na sajmu...bila mi je jako posebna pogotovo ta serija jedino znam da je 140 ks + transportna 160 ks?jel znas o kojem se radi?tako da hmmm :scratch :scratch ...cak bi isla cijena malo ispod kad bi se kupovalo sa manjom opremom...citao sam ali nisam mogao ih zapamtiti koliko ima oprema juuuhuuu....krasna mi je bila...
 
P

Picek

Guest
zrine892 kaže:
nesto sam se muvao oko valtre na sajmu...bila mi je jako posebna pogotovo ta serija jedino znam da je 140 ks + transportna 160 ks?jel znas o kojem se radi?tako da hmmm :scratch :scratch ...cak bi isla cijena malo ispod kad bi se kupovalo sa manjom opremom...citao sam ali nisam mogao ih zapamtiti koliko ima oprema juuuhuuu....krasna mi je bila...
da, to ti je ovaj crveni T 131..
148 ks/162 ks u transportu..
ovo je oprema:
• 6 cilindara zapremnine 6600 ccm
• motor s common rail ubrizgavanjem snage 148 ks
(162 ks u transportu) s 4 ventila po cilindru
• trostupanjski power shift mjenjač s 36/36 brzina raspona od 0.6
do 50 km/h
• elektrohidraulička ručica reverzora za promjenu smjera
• elektrohidraulika za kontrolu podiznih poluga s plivajućim
položajem
• zadnji kardan 540/1000 obrtaja s grubom ripnom
• hidraulička pumpa kapaciteta 73 lit/min
• 8 vanjskih priključaka hidraulike
• dodatna suspenzija kabine
• zračna suspenzija prednje osovine
• zračni kompresor s 1+2 kružnom instalacijom
• zračno sjedalo vozača
• prednji utezi 14 x 40 kg
• prednji blatobrani
• dodatni par prednjih radnih svjetala
• brisač zadnjeg stakla s posudom za vodu
• usis zraka motora uz lijevi rub kabine
• vučna klateća kuka
• pomična automatska kuka za prikolice
• brzo kopčanje priključaka s kuglama kategorije 3/2
• desni hidraulički cilindar za niveliranje priključaka
• tempomat
• sjedalo suvozača
• dodatno ojačana stakla
• rotirajuće svjetlo
• radio priprema (antena, zvučnici i instalacija)
• ručni klima uređaj
• dodatni rezervoar (ukupno 335 litara)
• proline instrument tabla (mjerenje učinka itd.)
• crvena metalik boja
• gume Michelin 18.4 R38 + 14.9 R28

bilo je par ljudi iz tvog kraja.. s gosp. Petrom Popovićem sam se lijepo nadivanio..
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
A koja je cijena bila tog traktora,u Bizovcu sam vidio tri traktora,tri razlicite klase,ali svisu bili slicnih cijena,taj 191 je nekako bio povoljan(za konjazu),opet ovi slabiji nekao dosta jaki sa cijenom.
 
P

Picek

Guest
suljos kaže:
A koja je cijena bila tog traktora,u Bizovcu sam vidio tri traktora,tri razlicite klase,ali svisu bili slicnih cijena,taj 191 je nekako bio povoljan(za konjazu),opet ovi slabiji nekao dosta jaki sa cijenom.
ovaj T 131 je bio po 61.015 + pdv
T 191 64.500+PDV
razlika u cijeni je mala iz razloga što je razlika u opremi velika..
samo suspenzija prednje osovine je cca 3.000,00 EUR...
 
Z

zrine892

Guest
e baš taj...tu sam dušu ostavio a nadam se da cu po nju ako ne kupim deutz-fahra...hehehe
 
B

Bobo

Guest
Picek, danas se vozi nova zelena valtra po pozeskoj industrijskoj zoni... Mislim da je negdje oko 100ks, ne cini mi se veca...

Znas li ista o tome? Tko je kupac, koja oprema, koja cijena?
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Picek, danas se vozi nova zelena valtra po pozeskoj industrijskoj zoni... Mislim da je negdje oko 100ks, ne cini mi se veca...

Znas li ista o tome? Tko je kupac, koja oprema, koja cijena?
T 191 hitech
prošli tjedan isporučeno za Hrvatske šume i još jedna za HŠ Osijek..
obje su između ostalog i sa twintracom..
 
B

Bobo

Guest
Jadan taj traktor...

Za godinu dana cete ga dolaziti sastavljati i skupljati dijelove po sumi. Pozeski sumarijski traktoristi nisu normalni ljudi. jednom sam gledao sto rade s traktorima i mogu ti reci da nije bio lijep prizor... :(
 
K

krx pozega

Guest
Picek jesi možda upoznat kuda je otišla Valtra mislim ta T131...uglavnom je zelene boje projurila kroz Požegu na probnim tablicama nova naravno...
Išto je najbitnije na mene je ostavila strašan dojam,na cesti zbilja izgleda zapanjujuće..
 
B

Bobo

Guest
Pa to je ta iz sumarije... vjerovatno ju razradjuju ili je isla na registraciju...
 
K

krx pozega

Guest
Ma vjerojatno nisam uopće čitao postove stare :oops: ....

...pa đesi Bobo...joooj da vidiš kakomali slaže zimsku brazdu...još da znam orat ;) :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Ja sam postavio pitanje prije kojih tijedan dana u vezi te valtre... Vidio sam ju u dvoristu hrvatskih suma i jedno 10-15 ljudi oko nje. Vozali se po dvoristu, dizali haubu i tako...

Steta takav traktor dati nasim sumskim radnicima :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh