• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Važno: sve vezano uz pisanje postova!!!

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Naime, pošto dosta ljudi još muku muči sa pisanjem poruka, točnije sa umetanjem slika, videa, smajlića i sl. u poruke, ovdje će sada sve biti detaljno objašnjeno kako, od toga kako vam moraju postavke biti uređene pa do stavljanja videa i ostalog u poruke, pa da krenemo...

1. korisničke postavke
- da bi bili u mogućnosti pravilno postaviti video ili smajliće u poruku, najprije morate urediti postavke, a to ćete učiniti na slijedeći način...
1. ući u korisničku ploču

2. u izborniku kliknuti na "uredi opcije"

3. zatim na dnu stranice, pod "razne opcije", prebaciti postavke na standardni editor- Posebne kontrole oblikovanja, na kraju kliknuti na spremi opcije i to je to...

2. upute za postavljanje slika
1. otvorite stranicu: www.imageshack.us.
2. onda vidite tekst gdje piše: Upload Options / Resizing >> kliknete na to
3. tada vam se ispod toga otvori jedna kučica, a pored te kučice plava kvačica
kliknete na nju.
4. tada vam se otvori jedan mali prozor sa mogućim veličinama slike za stavljane na net vi odabirete 800x600 (15 -inch monitor) i kliknete na tu oznaku
5. onda gore malo više desno imate gdje na mapi piše Browse kliknete na to
6. potražite sliku u svom računalu i kad je pronađete kliknete na 0pen
7. da bi se slika uplodala gore kliknete na UPLOAD NOW i pričekaš da se
slika digne na net
8. kada se slika digne prozor se automatski promjeni i onda u gornjem lijevom kutu imate sliku koju ste uplodali na net, a ispod te slike brojne mogućnosti kako sliku staviti na pojedine forume
9. vi odabirete pod Forum code i taj link prekopirate u cijelosti u post u kojem pišete post na forumu u određenu temu.
-i to je to...

3. upute za postavljanje videa sa youtuba

1. kada želite umetnuti video u post, potrebno je kliknuti na youtube ikonicu,


i u oznake koje će se pojaviti, kopirati cijeli link odabranog youtube videa iz adress bara....

i to je to...

4. smajlići

- ako ste postavke pod brojem jedan napravili kako treba, smajlići će vam se pokazati kada ćete htjeti pisati post u nekoj temi, sa desne strane prostora za pisanje, a za veći izbor smajlića, samo kliknete na "više"...
ovako..



-ako imate ikakvih problema oko ovakvih stvari ili vam nešto nije jasno, slobodno pišite u ovoj temi, čim bude netko slobodan od moderatora, izaći će vam u susret..
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,ljepo i detaljno obijašnjeno,.............:p:p:prayer::prayer:
 
C

chickenlover

Guest
Ovo je odlicno i super jednostavno za razumevanje!

A sad pitanje: kako se nekom salje poziv za prijatelja?:confused:Znam da ih primim, ne znam da ih saljem.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ovo je odlicno i super jednostavno za razumevanje!

A sad pitanje: kako se nekom salje poziv za prijatelja?:confused:Znam da ih primim, ne znam da ih saljem.

jednostavno, ideš na korisniča ploča- kontakti i prijatelji pa ti se otvori ovakav prozor..


Uploaded with ImageShack.us

gdje prva strelica pokazuje upišeš ime korisnika kojega želiš dodati za prijatelja, i onda klikneš na dodaj prijatelja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se zgrabi zaju za vrat i da podesi forum tako da zahvala za post ide klikom na post a ne da se pišu postovi u kojem samo piše hvala za neki odgovor ili kaj .
Naravno mislim da te zahvale ulaze u reputaciju ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Da se zgrabi zaju za vrat i da podesi forum tako da zahvala za post ide klikom na post a ne da se pišu postovi u kojem samo piše hvala za neki odgovor ili kaj .
Naravno mislim da te zahvale ulaze u reputaciju ...
Samo hvala nije dosta jer treba 10 slova. :rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo hvala nije dosta jer treba 10 slova. :rolfer:

Moram ja to naslikati jer vidim da me ode jedino muhanicar razumije
Dakle netko zahvali na postu i ja to vidim u novim postovima , to mene ne zanima , vjerujem i ostale .Bezveze trošim vrijeme na to da pročitam koao ne netko nekome zahvalio ..

Ovaj vB to omogučava , pa dajte nam to :supz:
screenshot001_d304f.jpg
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
cijenjeni članovi foruma, sve ove poruke su obrisane jer nisu imale nikakve veze sa ovom temom!!
o takvim stvarima ubuduće možete razgovarati u svojim temama gdje se predstavljate,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moram ja to naslikati jer vidim da me ode jedino muhanicar razumije
Dakle netko zahvali na postu i ja to vidim u novim postovima , to mene ne zanima , vjerujem i ostale .Bezveze trošim vrijeme na to da pročitam koao ne netko nekome zahvalio ..

Ovaj vB to omogučava , pa dajte nam to :supz:
screenshot001_d304f.jpg

Podržavam @puknutog u potpunosti.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Neznam kako da napišem poruku a da nedobijem obaveštenje da će biti vidljiva tek kad moderator odobri.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Daljnje citiranje slika se briše,kad se citiraju stare slike slobodno se samo jedna citira ili niti jedna..
Svaki post koji če sadržavat citirane slike se briše bez upozorenja..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daljnje citiranje slika se briše,kad se citiraju stare slike slobodno se samo jedna citira ili niti jedna..
Svaki post koji če sadržavat citirane slike se briše bez upozorenja..
Napokon , fala ti dragi Bogek ... daj im napokon prosvjetli pamet .
Još kad bi se netko potrudi da forum automacki citiranu sliku prebaci u url slike to bi bilo još bolje
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
@marko 93 jesil ti štogod zeznuo da se slike nemogu stavit na forum?
 
W

Wilma L.

Guest
EEEEEE;eurekaaa,

uh...
konačno pronađoh smajliće,jeeee...

:madmana:

:cool:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma cijeli dan stavljam slike svojih strojeva i neće pa neće u temi "Pozdrav iz Vrbovca" i sad sam složio album na "ImageShach.us" i stavio ispod svog potpisa, stalno mi preusmjerava na moderatore da oni prvo odobre a do tad neće bit vidljivo, znači mislio sam ako se Vama ne svidi način ili nije dobro složen post nećete ga postavit. Slažem se da treba uvest reda pogotove kada se citiraju slike postova nekih tema onda se citira cijeli post u kijem može bit 5-6 slika i kad svaki od nas citira to je istih slika da te bog sačuva. Možda je ovak bolje ETO u ovoj situaciji danas sam napravio svoj album i tko hoće vidit moje slike može tamo kliknut i vide. Samo mi opet neće ubacit sliku u temu kombajni opet ju preusmjerava moderatorima da ju odobre, eto to je problem. Ajd vidi jel moj album uredu, ajd vidi nešto je GROF rekao da ZBALIJA radi na forumu možda on nešto isključio pa neće. HVALA.
Evidš nema ni opcije na dnu posta da lupim zahvalu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
dajte ljudi rješavajte ovaj problem oko slika
i meni isto ne odobravaju se slike
nemožem da stavim neku sliku ni u tagove IMG da je vide , nemože ni bez tagova kao link , nemožem ni cijeli link od neke druge stranice da stavim

bukvalno nemožem ništa da linkujem , u temi prikolice iz kućne radinosti nema šanse da stavim neke primjere prikolica koje su dobre za prekopirati

ovo stvarno nema smisla :mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh