• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Važno, važnije, najvažnije...

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
moj dobije dva puta godisnje kupanac i to mu je dosta na pocetku 5mj za tehnicki i na kraju sezone nema vremena se vise kupat mora radit:eek::

Da netko ko puno radi i stalno je u prasini i blatu nema smisla stalno prat.
Al znas kaj bi bilo pametno,imat minivos stalno spojen negdje u cosku i svakih par dana ga oplahnut i kiler oprat doslovno 7min posla.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Da netko ko puno radi i stalno je u prasini i blatu nema smisla stalno prat.
Al znas kaj bi bilo pametno,imat minivos stalno spojen negdje u cosku i svakih par dana ga oplahnut i kiler oprat doslovno 7min posla.

Kad krene nema stajanja stalno radi tak da ga ne stignem peruckat a kiler mu ispusem kompresorom svako malo jer kontroliram gume to mi je brze nemogu imat nigdi minivas stalno spojen da mi je priruci!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad krene nema stajanja stalno radi tak da ga ne stignem peruckat a kiler mu ispusem kompresorom svako malo jer kontroliram gume to mi je brze nemogu imat nigdi minivas stalno spojen da mi je priruci!

A da znam kak je to.
Al bar pazis da ti se ne pregrijava i to je super jer par pregrijavanja i ode sve u pm.
A ima i takvih jojima je svejedno samo gas.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma nije to zetor pa da mu sve smeta(šalim se)...moj kum nikad ne pere kiler...jedinocga ja operem sa kinivasem dok i motora i ostalo dok nekaj treba rastavljati...na kombajnu smo prali kiler prije nego smo ga spremili na zimski san...znači odradil je žito i kukuruz bez pranja kilera...dok na zmaju ako ne ispušeš kiler svaki dan vrlo vjerojatno da če zaribati...a na claasu isto...prati ili ispuhivati svaki dan...i nije gazda opral ga i zaribal je motor...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma nije to zetor pa da mu sve smeta(šalim se)...moj kum nikad ne pere kiler...jedinocga ja operem sa kinivasem dok i motora i ostalo dok nekaj treba rastavljati...na kombajnu smo prali kiler prije nego smo ga spremili na zimski san...znači odradil je žito i kukuruz bez pranja kilera...dok na zmaju ako ne ispušeš kiler svaki dan vrlo vjerojatno da če zaribati...a na claasu isto...prati ili ispuhivati svaki dan...i nije gazda opral ga i zaribal je motor...

U pravu si nekima vise smeta a nekima manje al svaki u voli cist kiler.
Ja ga redovito perem i nikd mi se nije pregrijal.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja vecinom preporucujem da stave mrezicu za komarce ili nesto slicno na masku ispred hladnjaka. spreci dosta zatvaranje hladnjaka od krupnijih necistoca koje se cesto zavuku u sace hladnjaka. a mojim musterijama i na automobilima cesto izduvam ili isperem vapom hladnjak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja vecinom preporucujem da stave mrezicu za komarce ili nesto slicno na masku ispred hladnjaka. spreci dosta zatvaranje hladnjaka od krupnijih necistoca koje se cesto zavuku u sace hladnjaka. a mojim musterijama i na automobilima cesto izduvam ili isperem vapom hladnjak

Da ja sam razmisljal stavit tu mrezicu al kaj nisu plasticne pa se mogu rastopit?
Jatna kileru imam nosace za neku mrezicu orginal al ju nikad nisam imal a htjel bi si ju napravit,dajte par ideja od cega okvir a i koju mrezicu stavit?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja ih stavljam spolja na metalnu masku na haubi. ima i metalna mrezica raznih granulacija da se kupi kod nas. za komarnike ili za sita odredjena. kao za prosevanje brasna ako me shvatas sta ti hocu reci. polu celicne mrezice jako robusne ili cak i prohromske sam vidjao.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Pa ne stavljaš ju na hladnjak, staviš ispred na masku traktora gdje ulazi zrak, a tamo nema neke temperature i ne može se istopiti..Ja sam na svome Zetoru do sada samo jedan put ili dva puta prao hladnjak, čist kao nov!!! :icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma kuzim ja vas al vi mene niste skuzili ovak i ja stavim na ona 3 otvora mrezicu al zetor ima i otvor dosta velik ispred kilera sa donje strane kod prednje centralne bolcne,a i ma kileru imam 4 kopce ili ti nosaca na koju po zimi dojde neki karton ili po ljetu mrezica,e sad sigurno ima orginal za kupit ili bi ju ja napravil i kad se zastopa samo ju otkvacis i streses i vratis nazad cistu i kiler je cist.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
A ne znam kako to na vašem traktoru izgleda, moj Zetor ima orginal sitnu onu mrežicu i kažem ne moram ga čistiti, a odozdo je zatvoren skroz.. Sad sam ovako dobio ideju da tu mrežicu si stavim na IMT- ove, na 539 često moram čistiti hladnjak..:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A ne znam kako to na vašem traktoru izgleda, moj Zetor ima orginal sitnu onu mrežicu i kažem ne moram ga čistiti, a odozdo je zatvoren skroz.. Sad sam ovako dobio ideju da tu mrežicu si stavim na IMT- ove, na 539 često moram čistiti hladnjak..:)
Koji zetor i koja godina?
Na ferdi je lakse stavis ju napred na resetku i rjesil si problem.
Zetor ima 3 otvora napred i jedan ispod kilera i tu vucdm suhu travu i perusinu.pa bi na kiler stavil i gotov problem i tu i tam ju stresem ak me kuzi?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki kaj drugo da kažem ...sam se vi patite sa time..a mi koji vozimo zračnjake možemo si fučkati i nikad ne razmišljaš il je kiler pun,jel ima vode,dal se nebude smrzlo kroz zimu ili pa da pušta na pumpi...a da se sve zatvoriti kak god da ima..malo zajebancije i truda i riješena stvar...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
neka, neka, ja više volim vodom hlađen motor, meni nije problem, a i vidim po temperaturi kakvo je stanje hladnjaka, dali treba čistiti....:)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma nije ni to problem ali...znate i sami...svako ima svoje prednosti i mane...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
e to je istina, al navikne se čovjek na nešto i to mu bude bolje, tako i meni ovo..:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da su kvalitetniji i izdrzljiviji od vodenog i manje trose nafte od vodenog,evo recimo zetor 45ks i dajc 45ks dosta razlike.
Al i taj na zracno treba jako pazit na turbinu jer ak se zastopa pocne pisat ulje na sve strane i jebaj ga onda.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega turbina se nemre zaštopat...a drugo je ako pukne remen pa nema hlađenje ili zaštekaju lageri...a razlika u potrošnji je velika..nigdje on ne piša ulje...drugo je kad na glavama tj.poklopcima pušta ulje pa se na rebrima nakuplja prašina ali i to turbina kakvom snagom puše pa i to baci...
 

Najnoviji postovi

Na vrh