• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Važno, važnije, najvažnije...

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
kolega turbina se nemre zaštopat...a drugo je ako pukne remen pa nema hlađenje ili zaštekaju lageri...a razlika u potrošnji je velika..nigdje on ne piša ulje...drugo je kad na glavama tj.poklopcima pušta ulje pa se na rebrima nakuplja prašina ali i to turbina kakvom snagom puše pa i to baci...
al se more hladnjak ulja zaštopat pa da vidiš veselja...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa može se svašta dogoditi...kod nas se nije nikad zaštopal a radi sve i svašta a pogotovo dok su se tanjurala stništa gdje je bil cmiljak i ambrozija viši od haube i nije se zaštopalo nikaj...ali kak sam več napisal sve ima svoje prednosti i mane...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni nije problem svaki dan malo kompresorom propuhat sad cu jos si ugradit i na traktor da mogu crijevo prikopcat i bog te veseli svako malo propuses nije tesko vi bi svi vozili a nebi nista oko nujih radili :eek::
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kaj nebi radili...svaki put poslije posla u kojem se praši a pogotovo šinjanja obavezno filter ispuhat i ulje pogledat...
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
sve je to divno i krasno. al daj da ja vidim nekog ko ima puno zemlje da to radi. pa ja znam po sebi iako nemam puno zemlje. kad mi krene sezona od silnih popravki i poslova ne stignem razmisljat o filterima zraka i hladnjacima. toči i vozi. kad pocne dizat temperaturu parkiraj pali drugi traktor i vozi dalje. kad se nadje vremena za ovaj onda ce se radit nesto na njemu. Nije da ih ne odrzavam al se stvarno ne stigne. samo pazis kontrolne satove i gas.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega za to se uvijek ima vremena...barem da se zračni filter ispuše kompresorom...i mi smo radili dosta zemlje (oko 150ha) i to je sve radil sam tata jedino kaj sam ja vozil i samo neke operacije radil jer sam bil još mali pa nisam mogal...u sezoni kad se punim gasom radilo svaki drugi dan a nekad i svaki dan (zavisi u kakvim uvjetima se radilo) se ispuhival filter zračni ipodmazivali križevi na prednjij vuči jer stalno je bio u pogonu

kombajn isto...zračni filter ispuhivati svaki dan a one gljive kaj dojde iznad filtera barem 3 put na dan (zavisi kolko se radilo)
sve se to odvijalo čistilo v noči kad je došel z polja a i ja z njim ...prvo su se podmirili strojevi(ispuhali,podmazali,provjerilo ulje,i natočilo gorivo..i rano ujutro gas dalje..pogotovo dok se oralo cjele noči... traktor je stajal doma svega jedan sat kaj smo ga podmazali i natočili gorivo i teraj dalje..n
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
sve je to divno i krasno. al daj da ja vidim nekog ko ima puno zemlje da to radi. pa ja znam po sebi iako nemam puno zemlje. kad mi krene sezona od silnih popravki i poslova ne stignem razmisljat o filterima zraka i hladnjacima. toči i vozi. kad pocne dizat temperaturu parkiraj pali drugi traktor i vozi dalje. kad se nadje vremena za ovaj onda ce se radit nesto na njemu. Nije da ih ne odrzavam al se stvarno ne stigne. samo pazis kontrolne satove i gas.

Kolega tebi je lako ti ces sjest na drugi traktor ja nemam drugi ganjam samo jednog meni nije problem prije pocetka ostavit pol sata na kontrolu ulja vode podmazivanje i ispuhivanje kilera radit cu pol sata duze i miran sam necu tolko morat ni pazit na satove nije to nesto sta ce ti oduzet puno vremena a sigurniji si i bolja varijanta nego ganjat dok ide pa zamijenit traktor!
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Kombajni su preskupa zajebancija. Svako jutro ispirivanje pa pranje hladnjaka, ispirivanje zracnog filtera, podmazivanje, kontrola ulja, tenkiranje. Kombajn ako stane u zetvi radi jednom malog problema ja gubim previse novaca po satu. kombajn se kod mene mora upalit kad izlazi iz baze i ugasit kad se navece vrati. A traktori samo usput bacim pogled na kolicinu ulja i to je to. nikad mi se traktor nije grijo zbog hladnjaka vode. iako ga perem kad radim nesto gadno. recimo tanjuro sam ambroziju s velikim traktorom. fordom onim. vratio sam se sa zelenim traktorom umjesto plavim, pa sam poslje prao hladnjak onako radi sigurnosti, ali u oranju ili takim poslovima di nema vecih komada slame ili tako necega sto ce ga zastopat ga ne perem, prasina prodje kroz njega. a zracni filteri se ciste jednom godisnje kad bas imam vremena i kad se sjetim.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve to jeste da je nekad tesko postici normalno odrzavati ali bar neke osnovne stvari da treba treba. nemora svaki dan ali sedmicno odvojiti bar pola sata do sat i pregledati se moze i to me niko nemoze ubediti. da mi se pokvari traktor ili bilo koja stvar radi neke banalnosti to nebih dopustio. koliko izgubis vremena kad ti se pokvari i dok odes po drugi , pa ovaj odslepas pa jos obicno i nezavrsis posao zbog toga to niko nece priznati i o tome razmisljati. a neki kvarovi koji se mogu desiti zbog takvih banalnosti mogu biti i toliko krupni da je mnogo vise nekad vredno nego zarada koja se ostvari ponekad. stavio bih ja gas masku za zapusenim filterom nekome i naterao da trci pa nek vidi kako je i masini koja radi pod takvim opterecenjem a kamoli sta drugo. ko cuva imace ko ne kupovace
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
pola sata do sat tjedno kazes? s mojih 8 nebi reko. mozda pol sata do sat po traktoru.a onda mi jedan cijeli dan tjedno moze otic na te stvari.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pola sata do sat tjedno kazes? s mojih 8 nebi reko. mozda pol sata do sat po traktoru.a onda mi jedan cijeli dan tjedno moze otic na te stvari.

Da al ne radis sa svih 8 nego sa 2 i dostj je 10min po traktoru sve pregledat i kiler ispuhat ili oprat.
Provjera se radi svaki drugi dan rada ili ak duze ne radis neposredno prije a ak nije u prasini onda ga netreba prat dok ne zavrsis s poslom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja da imam 8 strojeva na dvoru imal bi i bedaka koji bi ih održaval.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Da al ne radis sa svih 8 nego sa 2 i dostj je 10min po traktoru sve pregledat i kiler ispuhat ili oprat.
Provjera se radi svaki drugi dan rada ili ak duze ne radis neposredno prije a ak nije u prasini onda ga netreba prat dok ne zavrsis s poslom.

samo da skinem zracni filter, temeljito ga ispusem i vratim treba mi vise od 10 min, a di je pospajat kerher, dovuc struju, dovuc crijevo,temeljito oprat hladnjak i provjerit ulje. ili kod vas minute duze traju ili ga samo poprskate vodom i mislite da ste ga oprali.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne traju duze kolega ne traju duze jedino kad smo:icon_jook::icon_pidu:.
Kad krene sezona rada i to na gospodarstvu kao tvojem sa tak puno strojeva onda je minivos stalno prikopcan i na kraju dana kad se malo ohladi traktor opere se i podmaze i odma provjeris sve tetjucine,a kad netko ima 8 traktora onda ne radi sam nego vas je vise,i netko uvjek to stigne odradit svakih par dana,a drugo je nemarnost i ljenost.
Ko se zajebava i ne mari sad kasnije duplo placa.
Pravilno odrzavanje je 50% stroja i produzujes mu vjek trajanja,a nitko nema love da mjemka traktore svakih 5god.:(call):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Minivos se rijetko prikopcava, nema potrebe da bude stalno prikopcan, iovako mi je tijesno u dvoristu a ne da moram i na njega pazit, jel dovoljno da spomenem da je stari 3 puta pregazio punjac za akumulatore traktorom. traktori se peru poslje nekog veceg posla il kad zavrsi sezona sijanja,oranja ili bilo cega ostaloga. i nema nas vise. radimo ja i stari samo. A stari ja navuko svega u dvoriste tako da je to provlacenje. jd 6100 je dobio nove filtere zraka jucer i to je to. jednom u 2 godine dobiju nove a poslje velikih poslova se ociste i to je to. nema se vremena za picajzliranje sto ljudi rade kad imaju 1 ili 2 traktora. a da pazim jos na minivos i da razmisljam da ga neko ne digne preko noci to mi netreba. iovako mi je guzva u dvoristu i malo malo nes kradu po selu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kaj bi ti rekel,al steta bi bila da vam se kaj zjebe zbog loseg odrzavanja al imate puno strojeva i bila bi steta da vam se sje...
Znam kak je to kad moras stalno pazit da kaj ne popale,kod nas motorke i ovce kradu.
Pazite si sami na strojeve jer vam niko drugi nebu a kad bu trebalo kaj slagat iz vaseg depa peju novci.:=:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
momci, ajd malo temu popratite sa slikama, ipak nam je svima lakse shvatiti neke stvari kad vidimo o cemu se radi!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hehe pa kaj če ti tu slike,možda da se vidi kak se kiler pere ili čisti zračni filter:icon_lol:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjesojatno je mislil da poslikamo strojeve kak nam zgledaju jesu cisti oprani ili potrgani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh