• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VETERINARSKE USLUGE

V

vrbovac2

Guest
Zanima me vaše iskustvo sa veterinarskim uslugama.
Da li je u redu što veterinar u jednom dolasku obavi npr. dvije oplodnje i na računu iskaže kao dva dolaska odnosno ako radi usluge na dvije krave, naplati dva dolaska iako je jednim dolaskom to obavio? Kada se pobunim, kaže da je tako to propisano. To me izluđuje jer mislim da ne može dva puta naplatiti put za stvarno jedan dolazak, bez obzira da li je tim dolaskom obavio uslugu na jednoj kravi ili više krava. Kakva su vaša iskustva?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
kao prvo to si nesmiješ dopuštat da ti računa kao da je 2put doša jer ti novci ide u žep vetreinaru a ne stanici.... :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Ovo mi se cini lopovski i podmuklo od veterinara...

Pozali se njegovim nadredjenima, a jos moze ici u prilog ako su "blokovi" tj, racuni kidani jedan za drugim, pa se vidi po serijskom broju da je to u jednom danu radjeno. jos ako je pisao na njih datume, kud ces bolje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas isto ti veterinari rade lopovski!!!!!

Ali kad je crkla krava kod mene, zbog njihove greške, a moja mama digla uzbunu..... jebote da vidiš veterinari se usrali i sad barem kod nas naplačuju sve regularno!!!! :evil:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
da se javim i ja kao budući veterinar... naravno da nije nikako u redu što ti tako naplati dva puta,to je stvar veterinarova poštenja,a da li je to po propisu još ne znam,jer to slušam tek na zadnjoj godini...

i ja sam mislio prije da veterinari deru,i stvarno su cijene visoke,ali nakon završene prve godine fakulteta,drastično sam promijenio mišljenje.6 godina mukotrpnog učenja i žrtvovanja,pa vi sad mislite,da li je to skupo ili ne???

ŠANANA:kakva je to greška bila pa je krava uginula?ne možeš samo veterinare krivit...uglavnom je gazda kriv za bolesnu životinju,a veterinar u nastojanju da pomogne,u nesretnom slučaju krivom dijagnozom može napraviti veliku grešku.
 
S

seljaček

Guest
Ma to je svuda tako kod mene je jako slično primjer sjeme nerasta u križevcima košta 37 kn MPC opčina plača punu cijenu osjemenjivanja tako da je za nas "besplatno" mi samo veterinaru platimo put 28 kn i dođe doktor kod mene i osjemeni odjednom 6-8 krmača i za taj dolazak ja platim 7x 28 kn 196 kn a opčina plati još 7x 148=1036 kn ukupno za jedan dolazak i posao od 40 min naplate 1232 kune sjeme košta 259 kn dostava u stanicu 50 kn i vozilo 10 km 28 kn = 337 kn za jedan dolazak kod mene veterinar zaradi 1232-337 = 895 kn toliko vredi škola 40minuta rada 895 kn super ajmo svi u veterinare da i ono naj bolnije dođe doktor kod mene i u jednom dolasku mi naplati 7 putnih troškova po 28 kn udaljenost je 10 km i nikad baš nikad nije došao samo kod mene nego usput kad je redovna ophodnja. Možda nije moralno ali je po njihovom propisu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
seljaček,ovaj tvojj slučaj je ČISTI BEZOBRAZLUK!!!jedan od naših veterinara,koji je stvarno čovjek,ako ide k meni u povratku s terena,tj. ako mu je usput onda ne napčati,jer je naplatio put onome kome je išao.a puno puta zna i 'zaboravit' koliko smo prasaca štrojili i sl... tako da ne možemo reći da su svi veterinari baba roge... :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
abrkili kaže:
da se javim i ja kao budući veterinar... naravno da nije nikako u redu što ti tako naplati dva puta,to je stvar veterinarova poštenja,a da li je to po propisu još ne znam,jer to slušam tek na zadnjoj godini...

i ja sam mislio prije da veterinari deru,i stvarno su cijene visoke,ali nakon završene prve godine fakulteta,drastično sam promijenio mišljenje.6 godina mukotrpnog učenja i žrtvovanja,pa vi sad mislite,da li je to skupo ili ne???

ŠANANA:kakva je to greška bila pa je krava uginula?ne možeš samo veterinare krivit...uglavnom je gazda kriv za bolesnu životinju,a veterinar u nastojanju da pomogne,u nesretnom slučaju krivom dijagnozom može napraviti veliku grešku.

Bilo je naime ovak, krava nam se otelila, tj junica u nedjelju poslijepodne, sve je bilo ok, ali nije posteljica htijela van, mama zove veterinara dok još nije prekasno, pošto je to junica, neka dođe da izvadi posteljicu, te da joj da injekciju za izbacivanje posteljice, ali veterinar neki stariji i iskusniji došao sa jednim pripravnikom te mu dao vadi posteljicu iako je vidio da s kravom nešto nije uredu, a kad je vidio da pripravnik još ''nezna'' umjesto da je sam izvadio posteljicu kako se zapovjeda, dao je kravi amo 3 injekcije i rekao da če do jutra biti sve uredu.
Ali su se stvari jako zakomplicirale, posteljica nije izašala, u kravi se je to inficiralo, dobila je temperaturu.....
Mama ih opet zove, tek su za jedno 2-3 sata došli i kad je ovaj glavni vido što je učino u nedjelju, zbog svoje ''ljenčarije'', sav se uspaničio, kravu nafiksao s ljekovima i tako je to trajalo 20- tak dana, po 5-6 puta na dan su dolazili provjeravati kravu, svi moguči veterinari koji su bili dežurni i to bez ijednog maminog poziva, ali bilo je sve gore i gore......
Samo da je bitanga izvadila sama posteljicu u nedjelju sve bi bilo u redu, nego da ste poslije vidjeli kravu..... ma žalosno, infekcija je probila na vime, te se je vime počelo odvajati od krave, a krava je bila puna mlijeka (oko 15 l na podoju), smrad užasni, krava smo smjestili u šupu, gdje ju je tata ustrijelio da se više ne muči..... :| :| :| :| :roll: :roll: :roll: :oops: :| :| :| :|

Kasnije su veterinari priznali da su trebali posteljicu izvaditi normalno u nedjelju, a ne se tak zajebavati, ja neznam zakaj je tak u nedjeju teško radit, zaradili bi i spasili kravu, a ovak su i oni popušii, a bome i mi!!! :| :| :| :|
 
S

seljaček

Guest
Jučer je bio vrhunac zovem veterinara da mi osjemeni 4 krmače na što on veli da nema kako otići po sjeme u Križevce na što ja (budala) velim dovest ču ja sjeme iz križevaca a on me zamoli da i njemu dovezem 2 kom kada sam došao kući dođe doktor kod mene i lijepo sjednemo za stol ja mu dam njegove 2 doze a on meni napiše pripusnice i na svakoj potvrdi uredno obračuna 28 kn putnih troškova :scratch :mrgreen: :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
seljaček,probaj razgovarat sa odvjetnikom ili nekim tko je nadređeni tvom veterinaru..to što on radi nikako nije u redu i time samo sramoti svoju struku... :evil:
 
B

Bobo

Guest
seljaček kaže:
Jučer je bio vrhunac zovem veterinara da mi osjemeni 4 krmače na što on veli da nema kako otići po sjeme u Križevce na što ja (budala) velim dovest ču ja sjeme iz križevaca a on me zamoli da i njemu dovezem 2 kom kada sam došao kući dođe doktor kod mene i lijepo sjednemo za stol ja mu dam njegove 2 doze a on meni napiše pripusnice i na svakoj potvrdi uredno obračuna 28 kn putnih troškova :scratch :mrgreen: :mrgreen:


Ti njemu zaracunaj po dozi 50kn troskova jer nisi lud da se dzabe vozas za tudju korist... Benzin je sve samo ne jeftin...

Ovog baju prijavi udruzi POTROSAC, i ja ti garantiram da ce oni nesto u vezi toga poduzeti, naravno ako je to nezakonita radnja. Ako ima pravo pisati putne troskove, predlazem da svaki put odes po njega i vratis ga nazad, bit ce ti jeftinije. Ako ti tad zaracuna troskove puta, sakom ga... :blackeye ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Udri ga majku mu!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
B

bok123

Guest
Bilo je naime ovak, krava nam se otelila, tj junica u nedjelju poslijepodne


I kod nas se znalo dogoditi da krava ne baci posteljicu. Dečki su to inače čistili slijedeći dan. Ako opet nije išlo stavljali su tabletu u maternicu, pa su probali idući dan.
Kvaka je u tome, da ako čupaš posteljicu na silu može doći do oštećenja maternice, a ona ako se upali, i ako si loše sreće, samo bog može spasiti. Što je kod tebe bilo ne znam, ali da je loše, loše je. Jebi ga , sranja se događaju.
 
B

Bobo

Guest
danas sam s covjekom jednim pricao koji od kad zna za sebe ima i svinje i krave, koje mu veterinar osjemenjuje. Kaze ovako: da ima 50 krmaca i 20 krava za osjemeniti i ako to veterinar u danu stigne obaviti, uzima samo jednom za putni trosak, ako mora i drugi dan dolaziti, onda i to naplati. Rad nedjeljom je normalna tarifa za odradjeni posao+100kn...

Nikad s veterinarima nije problema imao po pitanju lose obavljenog posla ili prevelike cijene za odredjenu uslugu...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
seljaček zašto si sam ne osjemeniš krmače?pa nije to neka umjetnost ili ne smiješ zbog opčinske subvencije tj. gubiš ju?
 
A

Alen

Guest
seljaček kaže:
Jučer je bio vrhunac zovem veterinara da mi osjemeni 4 krmače na što on veli da nema kako otići po sjeme u Križevce na što ja (budala) velim dovest ču ja sjeme iz križevaca a on me zamoli da i njemu dovezem 2 kom kada sam došao kući dođe doktor kod mene i lijepo sjednemo za stol ja mu dam njegove 2 doze a on meni napiše pripusnice i na svakoj potvrdi uredno obračuna 28 kn putnih troškova :scratch :mrgreen: :mrgreen:

Koji to? Vet. stanica bjelovar ili koji privatnik?

E da a kakvo su to sad bakarači da moraš imat upisnik u selekcijskoj i opg otvoren da bi mogao dobiti putnicu za svinje?? Istina ili?
 
S

seljaček

Guest
da po novom zakonu svinje smiješ držati samo ako si upisan u upisnik farmi kod stočarskog centra izuzev osoba koje drže 1 svinju za svoje potrebe ali onda nemožeš prodavati dakle nema putnice.
 
B

brundalo

Guest
Znaci svi imamo fajta sa veterinarima. Ovi moji u ZD npr. ako im narucim cjepivo za koju ovcu ili kozu to uredno naplate ali naplate tu i uslugu koju nisu obavili-cijepljenje. Recimo jedan fascoverm kosta 20 kuna po sprici a frajer naplati 40. Ka da ju je on cijepija. Kad san to skuzija ja cjepiva uziman u veterinarskoj apoteci i to na boce. Obavin posa sam i miran sam. A njegov dolazak na otok kad dolaze cijepiti pse iskoristim i za pregled blaga te uzimanje krvi ovnovima i jarcu. Inace bi poseban dolazak kosta fijuuuuuuuuuuu :evil: :evil: :D
 
K

kkresimir

Guest
Bilo je naime ovak, krava nam se otelila, tj junica u nedjelju poslijepodne, sve je bilo ok, ali nije posteljica htijela van, mama zove veterinara dok još nije prekasno, pošto je to junica, neka dođe da izvadi posteljicu, te da joj da injekciju za izbacivanje posteljice, ali veterinar neki stariji i iskusniji došao sa jednim pripravnikom te mu dao vadi posteljicu iako je vidio da s kravom nešto nije uredu, a kad je vidio da pripravnik još ''nezna'' umjesto da je sam izvadio posteljicu kako se zapovjeda, dao je kravi amo 3 injekcije i rekao da če do jutra biti sve uredu.
Ali su se stvari jako zakomplicirale, posteljica nije izašala, u kravi se je to inficiralo, dobila je temperaturu.....
Mama ih opet zove, tek su za jedno 2-3 sata došli i kad je ovaj glavni vido što je učino u nedjelju, zbog svoje ''ljenčarije'', sav se uspaničio, kravu nafiksao s ljekovima i tako je to trajalo 20- tak dana, po 5-6 puta na dan su dolazili provjeravati kravu, svi moguči veterinari koji su bili dežurni i to bez ijednog maminog poziva, ali bilo je sve gore i gore......
Samo da je bitanga izvadila sama posteljicu u nedjelju sve bi bilo u redu, nego da ste poslije vidjeli kravu..... ma žalosno, infekcija je probila na vime, te se je vime počelo odvajati od krave, a krava je bila puna mlijeka (oko 15 l na podoju), smrad užasni, krava smo smjestili u šupu, gdje ju je tata ustrijelio da se više ne muči.....

Kasnije su veterinari priznali da su trebali posteljicu izvaditi normalno u nedjelju, a ne se tak zajebavati, ja neznam zakaj je tak u nedjeju teško radit, zaradili bi i spasili kravu, a ovak su i oni popušii, a bome i mi!!!


Posteljica u normalnim slučajevima izađe do 4 sata poslje telenja. Smatra se da je "zaostala" ako ne izađe do 8 sati nakon telenja. Tada se može odmah zvati veterinar ali najčešće nema potrebe jer se ne može normalno "odljuštiti" a trgati se ne smije jer se stvara mjesto na kojem može doći do infekcije.
Ako nije došlo do rupture (puknuča) maternice vjerojatnost da će kravi nes bit jako je mala. Sad, nakon što je sve gotovo, može se samo pretpostavljat kaj je bilo i kaj je noglo biti. Meni se zna desit da neku posteljicu "vadim" i po 7-10 dana. Kak je ovaj slučaj opisan, meni se čini, da je problem možda nastao u onom segmentu di je pripravnik "vadio" pa je možda nes i potrgal.
Ali sve je ovo sad "rekla kazala". Kak god, od same zaostale posteljice kravi se obično pogorša stanje 3-4_og dana po telenju. Inace nema injekcije da posteljica izađe a tablete nije dobro stavljat prvi ili čak i drugi ili treći dan jer se zaustayvljaju neki procesi zbog kojih se posteljica odvaja od maternice.



Kaj se putnih tiče, ja uvijek kad pisem racun naplatim i putne troskove pa makar i obavio 10 adresa u selu taj dan. Sad, meni se u 80% slučajeva desi da dolazim 2-3 puta zbog terapije. Nekad i više puta, a na kraju uvijek pišem jedan dolazak. Dakle, kao da sam samo jedanput doso i terapirao. Tu ima i slučajeva kad dođem ne napravim ništa (jer nije bilo potrebno i sl.) a ne naplatim ništa. Ovakvo poslovanje nije bas unosno al kaj se može. Kaj se osjemenjivanja tiče(goveda) mi imamo cijenu, recimo 100 KN(cijena osjemenjivanja)+cijena sperme+PDV na sve to a poslije stanica meni od te svote isplati putni trošak
 

Najnoviji postovi

Na vrh