• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VETERINARSKE USLUGE

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Nadajmo se da ce bar to krenit kako triba.
Ko kontrolira brojno stanje zivotinja u uzgoju, i ko izdaje maticne brojeve za zivotinje?
Postoji li u svakom uzgoju evidencijska knjiga pojedinih zivotinja, i ako je ko je popunjaje i ko je kontrolira?
Uzima li se uzorak mozdine kod svake uginule krave i ovce (starije od 18 mjeseci), i ako je ko to radi?
Zanima me kako funkcionira identifikacija o postupci kod uginulih zivotinja.
Hvala unaprijed na odgovoru.
 
H

Helena

Guest
spensi kaže:
Nadajmo se da ce bar to krenit kako triba.
Ko kontrolira brojno stanje zivotinja u uzgoju, i ko izdaje maticne brojeve za zivotinje?
Postoji li u svakom uzgoju evidencijska knjiga pojedinih zivotinja, i ako je ko je popunjaje i ko je kontrolira?
Uzima li se uzorak mozdine kod svake uginule krave i ovce (starije od 18 mjeseci), i ako je ko to radi?
Zanima me kako funkcionira identifikacija o postupci kod uginulih zivotinja.
Hvala unaprijed na odgovoru.
Kod mene u BiH je sve to skupa nekako traljavo ,postoji obilježavanje životinja ušnim markicama ,ali i sa njima je problem ,na relaciji neodgovornost uzgajivača ,švercera i lokalnih veterinarskih stanica ,postoji evidencijska knjiga životinje ali se sve to skupa ne vodi kvalitetno .Sad na mom području vlada bruceloza ,u susjednom selu je prilikom redovnog vađenja krvi otkrivene dvije krave pozitivne na brucelozu ,Od dolaska nalaza pa do pokretanja postupka o eutanaziji proteklo je tjedan dana ,krave su uredno boravile u štalama sa ostalim kravama ?vlasnici su morali organizirati kopanje grabe na svojim livadama i zakapanje .A kod slučajeva ugibanja krava znam da se samo izvadi krv i krave se odvoze opet po istom postupku
 
B

bok123

Guest
Kod nas bolesne krave- normalno ovisi o bolesti- imaju nekoliko varijanti:
Voziš mesaru, koji zakolje, odbije što ne valja a ostatak plati po nekoj mizeriji.
zakolješ sam, glava mora na analizu, 500 kn, možda poskupilo, i voziš u zološki vrt. isto dobiješ nešto.
Onda možeš kravu riješiti ako ju daš u kafileriju. Oni dođu po nju, platiš 35 kn, i riješe.
A može im klaonica, platiš pregled glave, klanje i dobiješ natrag meso, nešto za sebe, nešto kumu itd.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Branimir 105 s kaže:
tine kaže:
EU to prepušta lokalnom zakonodavstvu. Budi siguran, kako ti tutleki ne budu dali nikom da im ulazi u feud, a budu podržani i od zakonodavca, pod firmom sasvim običnog lokalpatriotizma, ili 'zaštite' kupaca.

Ajde molim te ak si u mogućnosti navedi par cijena veterinarskih usluga u sloveniji npr. telenje, osjemenjivanje, carski rez, neka cijepljenja ili slično. Puno hvala.

Kasno, a od srca.

Odmah sam donio kući cijenovnik i zaboravio, zato je od 1.30.2008, a mislim, kako su cijene ostale iste.

Cijene su bez PDV, koji je na vet. usluge 8,5%.

Kilometrina se naplaćuje posebno, pa kako koji. Stariji i 'časniji' naplate svakom neki paušal od po 10 km, što iznosi 3 eura, pa svi zadovoljni, dok su mlađi gladniji za novcem, pa upale i dvema susjedoma svakom od polazišta.

U informaciju, to su preporućene cijene sa strane vet. komore, a na terenu ima odstupanja. Na 'bogatijim' terenima ima više stanica, pa se ne usuđuju previše naplaćivat, a ako si negdje na kraj svijeta i samo jedna stanica te 'pokriva', onda se nadaš, da te ne opale previše.

Klinički pregled velikih životinja 28 E, svaka slijedeća u hlevu 14 E, ponovna terapija 19 E, u tu stavku idu masitisi
Telenje od 66-102 E
Carski rez 124 E
Osemenjivanje: jedno osemenjivanje 20,28 E, paket s tri osemenjivanja (obićno se to uzima) 35,03 E
Dislokacija 132 E
+ trošak lijekova
 

Najnoviji postovi

Na vrh