• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

vice

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo nakon dužeg vremena ovdje na forumu mislim da je vrijeme da se i ja prestavim ( bar bi bio red)
Zovem se Vice Mičić i iz Zadra sam , bavim se nešto malo poljoprivredom , a od ove godine idem i profesijonalno, inače imam prijevoznički obrt i do prije godinu dana sam se bavio prijevozom , ali to je gore nego poljoprivreda.
Trenutno imam 15 koza alpske pasmine i u planu mi je povečati stado ove godine na bar 50 kom. , još za svoje potrebe uzgajamo dvije svinje kroz godinu.
Od mehanizacije imam od IMT 533 , kombajn JOHN DERRE 530 kosa 2,60. , balirku KOLA , motokultivator LABINPROGRES od 14 ks. sa nešto priključaka , prikolicu od Tomo vinkovića 1,5 t., i neke priključke od tome vinkovića , jer sam prošle godine prodao tomu , imam još veliki utovarivač TORPEDO od 17 t. kojem je korpa zapremine 3m3. i njega prodajem .
Trenutno gradim štalu za koze od 120 m2. i nadam se da e u sljedeći mjesec dana biti gotova.
Obrađujem oko 4 ha. zemlje i oko 4 ha. livade tako da mislim da će mi biti dosta za 50 koza.
Na 4 ha. pretežno sijem pšenicu, ječeam, zob, tritikal, kukuruz i graorinu za sjeme i za zelenu kosidbu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dobrodošao!!!
Zadnjih par godina smo bili na ljetovanju u Bibinju,prekrasan kraj!
Ajde da se i netko tamo bavi poljoprivredom a ne svi turizmom ;)
Pozdrav!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dino ja sam ti samo brdo iznad bibinja , ako si išao iz zadra prema bibinjan morao si vidjeti tada veliku crkvu na brdu , a možda si i čuo za mjesto dračevac gdje je tenk i stara kula, inače i u bibinjskome polju radim nešto zemlje
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
pozdrav,ja ti pak ljetujem u sukošanu....ko zna možda se vidimo na ljeto....
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da tko zna ja se kupam u sukošanu ako uhvati vremena za kupanje, ali nije problem piće popiti i ako treba bar pršut i kozji sir narizati
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
ja znam tamo u marini slinaviti za jahtama....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:supz:,eto,ekipa se za čas skupi,sad još svi u isto vrijeme trebamo dogovorit ljetovanje i to je to! :lol:
Mislim da ove godine nebude ljetovanja za mene...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ako budeš na ljetovanju slobodno se javi a jesi dino bio u privatnom smještaju i kod koga ako se smije znati jer je meni baka iz bibinja
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
:supz:,eto,ekipa se za čas skupi,sad još svi u isto vrijeme trebamo dogovorit ljetovanje i to je to! :lol:
Mislim da ove godine nebude ljetovanja za mene...

ko zna,daleko je do ljeta......ja sam tamo početkom 8 mj.,,,,,,nadam se
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ako budeš na ljetovanju slobodno se javi a jesi dino bio u privatnom smještaju i kod koga ako se smije znati jer je meni baka iz bibinja

Dogovoreno :eek:,
Bili smo na privatnom smještaju kod našeg lokalnog veterinara iz sela :lol:.
Ta vikendica je u "starom selu" kako to oni tamo zovu jel...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
ma,samo se šalim...:D...i ja sam bio u apartmanu kod jednog čiče koji je iz mog kraja..
a možda budemo i trgovali,nikad nisam probao kozji sir....
 
Posljednje uređivanje:

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
e a ja za dobrim turiskinjama

Tako treba! Kud planiraš s mlijekom, jel otkupljuju na Pag još, čuo sam od jednog iz Slivnice da su prestali otkupljivat al da su prije dobro plačali kozje mlijeko.:supz:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da cjena je bila oko 5 kn. ali sad više neotkupljuju , kažu nemaju potrebe iako mi nije jasno zašto sad nemaju potrebe kad se izgradile nove sirane i povečali kapaciteti vjerovatno to kod nas tako funkcjonira ljudi shvate da se jeftini sir može napraviti i bez mljeka,
a ja planiram praviti svoj sir , inaće već ga pravim do sad sam samo muzao tri koze jer ove ostale će se tek u 5 mj. jariti prvi puta.
Sa sirom sam zadovoljan iako bi moglo biti i puno bolje potražnje ima nemogu se požaliti jer ipak ovdje ljudi dosta manje rade zemlju a htjeli bi dobro papati pa zašto to neiskloristiti.
Inače od tri koze mjesečno sam proizvodio oko 15 kg. tvrdog sira tj 15 kom. sira prosječne težine oko 1-1,10 kg.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Dogovoreno :eek:,
Bili smo na privatnom smještaju kod našeg lokalnog veterinara iz sela :lol:.
Ta vikendica je u "starom selu" kako to oni tamo zovu jel...

pa znam gdje je staro selo tamo i ja nekad odem na kavu ili pivu budem u Jazzu to je kafić na samom moru kad se skreće cestom prema starom selu tj. prema crkvi sv.Roka
 
S

slavek

Guest
pozdrav i dobrodošao! ajd stavi neke slike od strojeva ,ako može od utovarivaća(zainteresiran sam ako ga prodaješ).
 
Na vrh