• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
jer taj može u neki posao na njivi ili je on samo za takva događanja. Kažeš u gorivo misliš u naftu. kako ga nabrijava. takav bi valjao kada idem na silos
 
R

Ratarko

Guest
Za do silosa je najbolji Fendt Vario :D nema mu premca , možda jedino MF Dyna-VT :lol:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ovaj traktor je nabrijan jer lik nije imao pametnijeg posla... Ide okolo po kojekakvim dogadjanjima i tako...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
http://www.youtube.com/watch?v=hI1KeLF7f20
čemu on ovo radi?

To ti je tzv. demonstracija sile , Fendt to redovito radi .

...i sada ti kupi demo model ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
RATARKO, daj malo opiši što to Fendt radi baš me zanima!
Da li imaš možda koji video zapis?
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ako je jeftiniji duplo, mozda se cak i isplati...

Vec sam prije pricao da je covjek ovdje kupio MF 4255 koji je najprije bio vozan po sajmovima i MF mehanicari su s njim demonstrirali kako radi koji prikljucak. Kupio ga neki covjek i posto nije rate placao, banka mu ga oduzme, ovaj uz puno srece i zivaca dodje do tog traktora koji danas ima 2- 2500 radnih sati bez ikakve greske...


Moze se potrefit da je demo model dobar, a u vecini slucajeva je to izganjano da ne moze biti vise...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da, Demo bi morao biti dobar model jer ako su se pojavili kvarovi oni su se odklonili!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
RATARKO, daj malo opiši što to Fendt radi baš me zanima!
Da li imaš možda koji video zapis?

Pa bilo je jednom i kod nas u HR , nisi bio ?
Nema šta mu ne radi , najbolji je burnout :D :D :D


Bobu ne smijem kvotati :wink: ali ču reči ovo .
Bio sam u Austriji i dobio probnu vožnju na njihovom demo modelu MF traktora , riječima se opisati ne može koliko mu je šef poslovnice vadio mast samo da mi pokaže što traktor može . Pri jednom kočenju sam ispao iz pomočnog sjedala i koljenima udario u prednju malu šajbu , kočenje nije bilo kočnicama nego vario ručicom na mjenjaču pa me je zato totalno iznenadilo . Radi se o tome da su ti strojevi doslovno nepoderivi a buduči da su novi i utegnuti na njima se ništa ne vidi ni nakon 300 radnih sati demonstracija ali vjeruj mi da mu poluosovine poskidaš i odneseš na snimanje da se vide napuknuča i oštečenja - svašta bi vidio :shock:
 
R

Ratarko

Guest
Evo link na nešto slično što sam na brzinu našao samo što nije na asvaltu.

Za neupučenog čovjeka ta demostracija je totalno divljanje sa traktorima .
Recimo zaleti se pun gas po njivi , 50 km/h i to još sa nekim priključkom na hidrauliku samo da bi dokazao da može bolje nego ijedan drugi traktor .

http://youtube.com/watch?v=FQksKoM5OWw
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ovaj MF radi bez ikakve greske, jedino je njihovom krivicom razbijeno ono malo staklo iza sjedala, no to nije nista strasno...

Svjesno je kupio traktor koji je u servisu bio demo, i kojeg su samo uposlenici tamo vozili. Znao je da je traktor izganjan, ali je cijena takva kakva je...


Ima jedna zanimljivost kod kupovine polovnih traktora: Kolega isao u Austriju traziti kakav Deutz od 120Ks da ga kupi, jer mu je zetora bilo preko glave. Dodje kod dilera i puno dvoriste raznih traktora. Najbolje je bilo ovo: Za koji god je traktor pitao sto je radio prijasnji vlasnik, odgovor je uvijek bio isti, Vukao je prikolice u luci, prikljucka nije ni vidio... Moz mislit!


Po meni demonstracija sile nema bas nikakav efekt na kupovinu traktora, kad bih ga ja kupovao... Npr, nikada ne bih kocio vario rucicom, jer imam kocnice koje rade zadovoljavajuce. Nikada ne bih sa jaguarom "vrsio" sikaru, jer on za to nije napravljen... To mi jednostavno nema smisla, jer ako se claas jaguar nije dokazao, onda stvarno neznam tko je...

Ima na youtube-u i clip kako je jaguar u 12 sati povrsio 2058 tona travne silaze. Vrsenje sikare naspram ove silaze mi ne znaci apsolutno nista...
 
R

Ratarko

Guest
Pošalji mail Fendtu i reci im da si ogorčen sa njihovim uništavanjem traktora na demonstracijama pa da vidiš što bi ti odgovorili , mene bi isto zanimao njihov odgovor .
Nisu Fendt i Claas jedini koji to rade , koliko ja znam svi imaju demonstracije samo koliko daleko idu sa pokazivanjem sile , ne znam .
Ja sam za demo dane , samo da dođu i u HR več jednom ...
 
B

Bobo

Guest
Heh, bio ti je u Jur-Val-u pred/prosle (nisam siguran tocno) godine demo dan belarus i njima slicnih traktora, te UNIA prikljucaka...
 
R

Ratarko

Guest
Pa ne pojavljujem ja svoju njušku baš na svakom derneku :lol:
Iako bih UNIU volio vidjeti u akciji , Rus mi je totalno odbojan traktor i ne zanima ništa o njemu .
 
B

Bobo

Guest
A, eto mene ne zanima ni jedno ni drugo, tako da nisam ni ja isao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh