• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ovo je bilo ružno i tužno za gledati, koliko je njihovo nepoznavanje i ne znanje... bogatstva našeg jezika.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Dotepenci...proterati v Hercegovinu :hahah:

A kaj su dotepenci???
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Gde je to snimano? Al ona crnka zna sve. To je puca za ženiti… 😁
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Ma ne vjerujem. Ja mislim da se dio njih pravi da nezna jel je kao sramota to znati. To je “seljački” ak znaš takve izraze… Ne vjerujem da su baš svi “dotepenci”…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja se volim tak spominat po domaći, da me svi ispitivanju kaje kaj, nekaj novo nauče. Di got morem ja prašim po domaćem starinskom i nikad ali nikad me toga nije bilo sram.
Jedno leto sam rekel na moru konobaru da oćem mrzlu colu bez leda, veli da nemaju mrzlu već da imaju običnu coca colu🙂🙂onda sam objasnil kaje mrzla coca cola.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,894
Ja se volim tak spominat po domaći.
Slična situacija kod nas u firmi, dođu novi raditi i veli on meni, pa daj govori književno da te svi mogu razumjeti, a ja sam mu rekao, ti si sad došao na moj teritorij, u moj kraj i tu se tako razgovara, tako da molim da se ti lijepo prilagodiš mom dijalektu. S vremenom su sve naučili i od onda nemamo više problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja se ne prilagođavam nikome kaj se mog riječnika tiče.
Kad sam po terenu hodal i Slovenci su me razmeli kaj pripovedam jer su me trebali. U ostalim zemljama su radile ruke i noge i povišeni ton ako je trebalo pa smo se opet razmeli 🤭
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,894
Za Sloveniju nije problem, kad govorim po našem domaćem dijalektu sve me razumiju, jako je slično. Ali kada počinjem govoriti književni, onda su izgubljeni. A ni meni nije problem jer živim blizu granice tako da razumijem ja i njihov jezik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh