• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma samo da je takov komad zemlje meni, orali bi ga svi raspoloživi traktori u familiji, nije uopče bitno za par dana bil bi riješen i s 539 i s 565 i s dva 540 i SAME i Eurovolf i 533 i 567, ma svi kojih god kolega se sjetim bi orali :)

bome daj išli kak ti kažeš svi kolege kod mene(samo iz sela) bi se to brzo izralo.. dok se upregnu(od malo jačih) agrotron 150,td 90,fiat 130,same 140,lamborghini 110,hurilman 90,fiat 80,2xtd 75,2 x mtz 82 ..a da ove male ni ne spominjemo..ma riješili bi mi to bez problema..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima u kutini u petrokemijinoj trgovini na zidu slika par komada 533 ili 539 jedan za drugim oru neku povecu tablu. morao bi to uslikat kad budem isao tamo.
napravilo bi se to, kako ne.. gasenje traktora samo dok se toci gorivo i gas. samo sofere mjenjat..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ima u kutini u petrokemijinoj trgovini na zidu slika par komada 533 ili 539 jedan za drugim oru neku povecu tablu. morao bi to uslikat kad budem isao tamo.
napravilo bi se to, kako ne.. gasenje traktora samo dok se toci gorivo i gas. samo sofere mjenjat..

pa napravil bi sigurno..malo duže al bi se i to napravilo..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Tino men se čini da tvoj stari lepse i bolje ore neg ti a i ne tera traktor do ibera
[YT]http://www.youtube.com/watch?list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g&v=UdD7fN-LldI&feature=player_detailpage[/YT]
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
pa napravil bi sigurno..malo duže al bi se i to napravilo..

Kad sam ja davno sušao predmet mehanizacija u poljop.proizvodnji bilo nam je prezentirano da za optimalnu amortizaciju i iskoristivost radnog stroja-traktora treba računati 1ks/ha obradive površine. Pa pogledajte koliko traktora na našem selu ima 30 i više godina a samo cca 3000 pa čak i manje radnih sati što ispada samo 100 rs kroz godinu,koji mrtvi kapital:scratch. Malo koji traktor se uspio amortizirati u predviđenih 10 godina. Iz gore navedenih podataka mogli bi donjeti grubi zaključak da je većini poljoprivreda bila dopunska djelatnost kojom su nadopunjavali kućni budžet.:partyman:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Tino men se čini da tvoj stari lepse i bolje ore neg ti a i ne tera traktor do ibera
[YT]http://www.youtube.com/watch?list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g&v=UdD7fN-LldI&feature=player_detailpage[/YT]

pa kaj ti tu ima čudno biti..pa i moj puno bolje ore od mene ipak su tu upitne i godine iskustva ipak nije svejedno kad neko broji u oranju i ostalom radu z traktorom npr.5 god ili 40
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pa kaj ti tu ima čudno biti..pa i moj puno bolje ore od mene ipak su tu upitne i godine iskustva ipak nije svejedno kad neko broji u oranju i ostalom radu z traktorom npr.5 god ili 40

oranje , tanjuranje ,,, stvar osječaja podešavanja radnog tjela ,,,,, ako nema osječaja niko ti ga neče dati ni sa 50 godina oranja ,,,,, očiti primjer su oni koji oru godinama a i dan danas ne znaju podesiti plug ili tanjurače :|
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
oranje , tanjuranje ,,, stvar osječaja podešavanja radnog tjela ,,,,, ako nema osječaja niko ti ga neče dati ni sa 50 godina oranja ,,,,, očiti primjer su oni koji oru godinama a i dan danas ne znaju podesiti plug ili tanjurače :|
sve vredu kak i ti veliš..ja sam se malo krivo izrazil al sam mislil i na to..:blackeye
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_vWwrpnMhXU[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PDXWE0a_Sbs&feature=player_embedded[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PDXWE0a_Sbs&feature=player_embedded[/YT]

Ovo izgleda kao da je namješteno ,,,,,, :lol: danas čujem da se neki ameri igrali pa napravili onaj snimak kada orao otima dijete ,,, pa mi i ovo ispalo slično :shock: više ne možeš vjerovati ni slučajnim snimkama :rolfer:
 

matija0001

Novi član
Tu od
21 Lis 2010
Poruka
1
jadne krave doživile šok,izgubljene u vremenu i prostoru.

malo čudna saobraćajna,kao da je da postojala namjera za direktnim sudarom
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ovo izgleda kao da je namješteno ,,,,,, :lol: danas čujem da se neki ameri igrali pa napravili onaj snimak kada orao otima dijete ,,, pa mi i ovo ispalo slično :shock: više ne možeš vjerovati ni slučajnim snimkama :rolfer:

Sigurno nije namješteno,jer bio sam profi/vozač,pa iz vlastitog iskustva tako i tvrdim .Naime voziti živinu-stoku,pogotovo bikove ili krave je jako opasno kako u krivini tako i u naglom skretanju i....kao u ovom slučaju,jer se kod zaokreta sva stoka nagne u jednu stanu,a zbog stajanja na nogama/odnosno povišene mase fokusurane na jednome mjestu lako dolazi do prevrtanja vozila.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad sam ja davno sušao predmet mehanizacija u poljop.proizvodnji bilo nam je prezentirano da za optimalnu amortizaciju i iskoristivost radnog stroja-traktora treba računati 1ks/ha obradive površine. Pa pogledajte koliko traktora na našem selu ima 30 i više godina a samo cca 3000 pa čak i manje radnih sati što ispada samo 100 rs kroz godinu,koji mrtvi kapital:scratch. Malo koji traktor se uspio amortizirati u predviđenih 10 godina. Iz gore navedenih podataka mogli bi donjeti grubi zaključak da je većini poljoprivreda bila dopunska djelatnost kojom su nadopunjavali kućni budžet.:partyman:

Hehe...možda na papiru da, ali u stvarnom svijetu ne...
Evo uzimam za primjer moj SAME i da radi ms njim 100HA, mislim da je za 3-4 godine sahranjen, a i ja skupa s njim.

Uostalom, svi koji su kupili nove IMT traktore lijep im u njihovim radnim uputstvima piše vijek trajanja traktora je 8 god...za kaj bi u grubo mogao reći da ako npr s 565 obrađuješ 60HA da bi taj traktor prdnuo na rosu u par godina, a i vozač bi dobio invalidsku penziju nakon rada s njim. Tak da budimo iskreni, ta tvrdnja neka i dalje ostane na papiru, samo na papiru:!::!:

Dalo bi se tu pisati i pisati, ali nema smisla. Možda da smo neka njemačka koja si može priuštiti svakih 3-4 godine novi stroj, ajde, ali kod nas taj film nebudemo gledali. Stari IMT-jci se vrte i po 30-35 god i rade.
Mi imamo svega skupa oko 50 rali kaj radimo i 4 traktora su u pogonu, niti jedan nije preopterečen niti se trga od posla.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
ovaj bi trebal doci u hr cistiti snijeg
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=A5bRBkJr3G8&NR=1&feature=fvwp[/YT]
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
ide bosancima ova tehnika
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JNz2kngHeaw#![/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh