• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vijci

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Evo kako izgleda. Ploca na plocu ide. Bez iceg drugog.

500dcee9358f4963734c0693af95fb52.jpg


419f48f733a1cf03d359fadd99a0417f.jpg


Po katalogu ide i feder platna, a kod mene je samo vijak. I ja sam misljenja da to sve skupa nije bilo stegnuto kako treba. Nema tu nikakve posebne filozofije.

A strunio skoro. Hebo sebe danas sam ga sam skidao. Skoro me slomio, ima makar 50-60 kg.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Postavi feder-šajbe, ili još bolje Nord-lock šajbe. Prodaje ti ih Imbus.hr. Tam pitaj i za šarafe.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba tu nikakvog ljepila.
Samo kupi nove vijke 8.8 (jeftinije ti bu),a čisto dosta.
Namaži svaki šaraf na početku navoja tovatnom grafitnom (crnom) mašću,stavi običnu pa špreng šajbicu i muški stegni i nikad više nebuš moral dirat to.

Tu je 4 vijka,pa ti da drže 500kg,a cijela kabina nema ni 250kg.
A ta 4 vijka mogu jako puno podnijet tereta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Jel ima neka trgovina da drzi vijke sitnog navoja?
Treba mi M14x50x1.5 od toga 35 mm narezano.
Kolko komada trebaš?
M 14x47x1.5 cijeli ima navoj na sebi, kvaliteta minimalno 10.9
M14x73x1.5 cjeli navoj, kvaliteta 8.8
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Naruceno danas, stize sutra. Dobit ce feder platne, nord lock mi se cine debelo. Nisam vidio uzivo mozda grijesim?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Netreba tu nikakvog ljepila. TREBA
Samo kupi nove vijke 8.8 (jeftinije ti bu),a čisto dosta.NISU DOSTA, VIDI ISPOD
Namaži svaki šaraf na početku navoja tovatnom grafitnom (crnom) mašću,stavi običnu pa špreng šajbicu i muški stegni i nikad više nebuš moral dirat to.PRVO SE BUDE RASKOLILA OPRUŽNA PLOČICA...

Tu je 4 vijka,pa ti da drže 500kg,a cijela kabina nema ni 250kg.OVO TI JE NEW HOLLAND A NE JE*ENI ZETOR. NA TOME VISI REZERVOAR,TEŠKA KABINA I STEPENICE ZA ULAZ U KABINU. KOJE POVREMENO UDARE PO NEČEMU...
A ta 4 vijka mogu jako puno podnijet tereta. MOGU, ALI NE DOK IH TAKO POPREČNO PRITISNE CCA 700 KG a nema nikakav precizionštift koji bi onemogučio micanje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Sorry zbog Caps Lock, to je radi preglednosti.
NH, produži nosivu ploču na još bar 2 slobodna vijka koje imaš na zvonu od mjenjača...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak su 20god držali 8.8 a da niš nije puklo ni mrdnulo?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Nisu 20 kad traktor nema ni 10 godina.
Pukle su opružne pločice.

Ne pratim baš forum u zadnje vrijeme, no čudi me da još uvijek niste Oficira izbacili s ovog "mehaničkog" dijela foruma.

Koliko vidim, još uvijek lupa iste gluposti u večini tema kao i prije pola godine.... :icon_rofl:

Bez uvrede. Ali nisi ti za to...

Pusti Abartha, ZJ, Muhu, Puknutog, Savorisa ( ima Vas još, da ne nabrajam :(handshake):) čije postove je korisno pročitati.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
......Prilikom skidanja jedan je puknio pa racunam da su i ostali naceti posto se kabina na njima ljuljala......
Provjeri da vijak ne dođe do kraja rupe pa nosač ostane slabo stegnut
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Naruceno danas, stize sutra.
Šteta kaj nisam stigel ujutro prekopati skladište, ali sad kaj je tu je.
Čak smo ja kolega ZJ dogovorili prevoz u tvoje krajeve da odu usputnom pošiljkom.

Bitno da si našel.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Muha, pivo ionako imate. Da nije povoljno sacekao bi jos koji dan. Ide kisa neka pa da sastavim dok se ne da u polju radit.

Ima par mm praznog danas sam provjerio. Pocela se ljuljat nedavno no dok se nisu vise otpustili nisam mogao vidjeti gdje cima. Tako da su se natuckali.

Razmisljao sam i o tome da produzim plocu no necu nikakve prepravke radit. Blizu mene nema niko ko bi to mogao uopce odradit, a kamoli da bude kvalitetno. Eto prva trgovina di sam nasao sarafe je u Zgu.
Nit se ista pokidali ni savilo osim sarafa koji su trpili sile koje nisu trebali samo zato sto su se otpustili.
Tako da stare bacam, nove stavljam i to je to.
Nekom se otpuste felge meni su nosaci, valjda se nesto moralo u 10 godina. Samo sto ima malo vise posla oko ovoga. Ubilo me ispumpat rezervar rucno, a pumpu posudio. Bas kad ne treba ostane pun. [emoji2]
 
Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Imaš čep za ispuštanje.... ona okrugla velika rupa na polovici zaštitnog lima ispod rezervara.

Što god da radiš na mjenjaču treba spustiti rezervoar. Elektroventili, sajle, sve je iza nagurano.Skinu se stepenice i otpusti prednji nosač rezervoara. Iza je na pant, samo se spusti dolje... naravno, prazan. :icon_jook:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
240 sam ispumpao, trebala bi mi malo veca posuda [emoji15] da idem gurat tu gumu nazad isprskao bi sebe i sve zivo okolo. Smeta i boca od zraka za skinut.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Aaaa..... tko ti je kriv što imaš tako veliki traktor?

I tak puno love za natankati pun rezervar.... :icon_eyes:

Šala! :D:

Imaš i dodatni rezervar s desne strane?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisu 20 kad traktor nema ni 10 godina.
Pukle su opružne pločice.

Ne pratim baš forum u zadnje vrijeme, no čudi me da još uvijek niste Oficira izbacili s ovog "mehaničkog" dijela foruma.

Koliko vidim, još uvijek lupa iste gluposti u večini tema kao i prije pola godine.... :icon_rofl:

Bez uvrede. Ali nisi ti za to...

Pusti Abartha, ZJ, Muhu, Puknutog, Savorisa ( ima Vas još, da ne nabrajam :(handshake):) čije postove je korisno pročitati.
Kaj je s glavom frende...???

Ako si čital kaj sam napisal,prvo obična onda špreng podloška i kam bi se rascijepila???

Ako si videl,a vjerojatno nisi kad bubaš o trganju i teretu kabine,koja je koliko kila???
Nosač je napravljen da amortizira dio trzaja i trešnje,nešto kao opruga,federplata...

Još jednom se zbroji kolko je teška ta kabina i koliko kila pritisak ima na ta 4 šarafa,a koliko na drugi i ostale nosaće??
NH sigurno nije brzveze stavio tako i sa 8.8 vijcima bezveze,kao ni zetor kad negdje ima 8.8 ili slabije,mekše vijke.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kaj je s glavom frende...???

Ako si čital kaj sam napisal,prvo obična onda špreng podloška i kam bi se rascijepila???

Ako si videl,a vjerojatno nisi kad bubaš o trganju i teretu kabine,koja je koliko kila???
Nosač je napravljen da amortizira dio trzaja i trešnje,nešto kao opruga,federplata...

Još jednom se zbroji kolko je teška ta kabina i koliko kila pritisak ima na ta 4 šarafa,a koliko na drugi i ostale nosaće??
NH sigurno nije brzveze stavio tako i sa 8.8 vijcima bezveze,kao ni zetor kad negdje ima 8.8 ili slabije,mekše vijke.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk


S glavom je sve u redu, osim dok pročitam koji od tvojih postova. :icon_fU:

Na tako opterećena mjesta se ne stavljaju opružne pločice jer rado pucaju. Ima boljih načina za osigurati vijak od otpuštanja. Zajebali su u tvornici, jer pucaju gume od nosača prvo a zatim i vijci.

Kabina ima puno kila, tu se radi o New Hollandu TM 155, traktoru kojeg ti vjerojatno nikad nisi vidio izbliza dok sam ih ja najvjerojatnije pošrafio sve koji su prodani u Hrvatskoj.

Njihovih kabina sam se naskidao više nego si ti vidio TM-ovih slika na Googlu.

Moje osobno mišljenje je, za koje sam čak spreman dobiti kakvo baniranje: :icon_butt:

Pišeš gluposti, tek toliko da pišeš. Ti i tebi slični su razlog zbog kojeg ne pratim više Poljoprivredni forum. Nisam bio na forumu od kolovoza, evo imam par postova u zadnjih par dana tek toliko da mi ne ugase profil.

Ne mislim dalje nastaviti ovu raspravu s tobom, ideš na IGNORE LIST i nadam se da mi više neće prikazivati tvoje umotvorine.

Pozdrav svima.... javim se krajem godine. :(hi):

:(bow):
 
Na vrh