• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vilice za rolo-bale

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo po želji kolege šanane, malo sam ih dorađivao zbog donjeg kopčanja, još samo da pofrabam...





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jednostavno da jednostavnije nemože bit!!! :)

Jedina zamjerka u vezi cjelog ovog kopčanja! Sad su udaljenije od traktora što mi se ne sviđa.

Ovo doljnje kopčanje je bilo uredu, trebalo je i gornje biti iznad vertikalne cijevi i onda bi bilo u ravnini donjeg kopčanja i nebi bilo problema, a bilo bi 7-10 cm bliže k traktoru, a to dosta znaći.
Neznam dal su rađene po naruđbi ili ti neki kolega to radi, no trebalo bi mu to napomenuti da izmjeni i onda nema zamjerke.

Reci mi još samo cijenu?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kopčanje je ok, samo bi trebale donje rupe bit niže par cm tako da kuke na sametu ne smetaju jer su mi se upirale gore na prečnjak ako sam htio skroz do dolje spustit nosač. Kopčanje je bilo u planu gore, ali smo zaključili da su bolje i jače ovako bočno, a usput nismo mislili na to da će mi topling bit onda predugačak. I na kraju sam jučer donje kopčanje prepravio ovako, a traktoru nebi trebalo bit i dalje nosit bale, jer su samo do 10 cm dalje od traktora...

Gledao sam po netu ima svakakvih, tako da bude i ovo ok sada.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma naravno da bude dobro i ovak. Cjena je povoljna pošto ste skupa radili i to je sad napredan posao izvoza bala!

Nego, jel pašu i na prednji hirdraulik?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Normalno da pašu, mislio sam na sve :) Pogotovo sad paše kad sam ovo doradio :)
Izvoz mi je bio prije duplo brži jer sam nosio dvije, sad mi se povećao za trećinu i znatno osjetno sam bržiji, Ušteda na vremenu i gorivu je osjetna...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nemam pojma, dvojica ih dignu. A čuj, dogovorimo se :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne znam pošto ih kolega prodaje, ako kog zanima može na pp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,675
Stigle jučer nove vilice, sad imamo dvoje :) Jedne moje, druge ujakove.

Vidim da netko nema pojma o dimenzijama priključaka kategorije I i II
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno ZJ treba staviti ušice dovoljno duboke za 2 kategoriju a ne klinove .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,675
Slažem se, no primjedba se više odnosila na bočne razmake centra klinova i visinskog razmaka za klin treće točke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da klinovi su preširoki (razmak ) nebi išlo na prednji hidroulik rođak sa DF nosi dvije bale ali su vilice profi no i ŠANANIN amaterski rad služi svrsi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,675
Ma, nema tu Šananine krivnje, ni malo. Čovjek je kupil vilice koje su mu trebale.

No, vijek su me u očaj tjerali ovi majstori tipa "dobro bu", bez poštivanja mjera i standarda.
Naprave glavne stvari kak treba, a onda useru na detaljima :=:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
One moj prve vilice crne s plavim crtama su pogođene i ojačane i zato samo one idu na prednji hidraulik.
A ove druge oko kojih se vodi rasprava su tak-tak, kopčanje je rašireno zbog toga da može ne prednji hidraulik, iako vjerojatno neće nikad, ali konstrukcija kopčanja je fulana da nemože bolje, pogotovo prihvat za top link koji nije u ravnini donjih klinova nego je izbačen prema napred.
Uglavnom, čvrste jesu, ali neke stvari su se dale bolje odraditi.

I ja sam kupil nove vilice pa smo ih dodatno ojačali zato jer voziti napred teret i do 800 kg niej baš svejedno da mi puknu vilice pa da si poterem traktora.


Uostalom, ko je radil "PROFI" vilice do prije par godina na tržištu???
MUŠIČ-MENGEŠ kaj ja znam i to su stvarno odlično odrađene vilice, sve ovo ostalo je kovačija negde bolja, negde gora.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mengeš su ok no isto je bil problem kopčanja na 2 kat falelo 3 mm za se zakopča nego je trebalo vadit bolcne da baš je problem prednji hid . jer nema mogučnosti širenja poluga no mi se i tu snađemo skroz osovina i deri Miško .
 

Najnoviji postovi

Na vrh