• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

mile

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
5
Pozdrav

zanimam se da bi kupio ovakav kultivator za vinograd, da li netko pozna ovog čovjeka iz oglasa koji izrađuje ove kultivatore? Cijena mi je OK, samo me zanima da li pucaju šerafi, motike? i ne sviđa mi se ovaj valjak na kraju, ja bi rađe klasični, jedan ili dva, koja su vaša razmišljanja o stroju iz oglasa? kupiti ili se može naći bolje za iste novce?


fala!

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/kultivator-vocnjake-vinograde-oglas-8380408
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
U planu sam izradu kultivatora
nesto nalik ovome sa opugastima nosacima 120cm sirina 7 radni tijela
71-0060-kultivator.jpg

e sad neznam sta je bolje pacje noge ili one druge sto nalikuju na dleto
TILLER---3-SIRALI-KULTIVATOR-15-Ayak-Dil-Pabuc_b3_1277547383.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ti nisi u dilemi , to je ista stvar , samo su nastavci drugačiji , ako napraviš što si naumio , mjenjaš nastavke koji nisu tako skupi imačeš dva stroja pa češ raditi prema potrebi , prvi ti je više za šaranje , podrezivanje trave , drugi ti je za preoranu ili može i ne preoranu zemlju mekanu ,
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
molim vinogradare da me prosvjetle,dali postoji kakav stroj koji bi sam namatao šlauf za svaki red kao vitlo?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislim da ga je kolega Bobić radio. Sjećam se da je rekao da ima dva minusa, težina i treba veća brzina.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Kako se nozevi mjenjaju na tom stroju?
Koja je prednost naspram malcera?
Moze li malcirati suho granje, a ne samo lijepu zelenu travu?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mislim da ga je kolega Bobić radio. Sjećam se da je rekao da ima dva minusa, težina i treba veća brzina.

Nazalost nedostatak vremena je krivac da se ne kitim i ovako necim,,,
svakako imam namjeru napraviti ajmo reci prototip cisto onako za probu da vidim sto sve moze i koliko efekta postize,,,
buduci da ja imam i jos neke fix ideje nebi me zacudilo i da bude nadograđen (citaj prilagođen mojim potrebama),,,
no otom-potom,,,

@NEWHOLLAND
Valjak za malciranje ima sasvim drugaciju namjenu od onog kojeg ja imam namjeru napraviti, on prije svega nije predviđen da bude ostrih nozeva pa vjerujem da kao takav nebi imao svrhe u malciranju grancica,,,
Ovaj moj bi bio ostrih nozeva i ovisno o vlastitoj tezini, tvrdoci tla, debljini grana i brzini vjerujem da bi mogo odraditi dio posla no ne kao malcer,,,
prednost u odnosu na malcer, vjerujem da je potrebno osjetno manje energije da bi odradio određeni posao,,,

Tesko je raditi usporedbu dva stroja (pomagala) koja nemaju istu namjenu,,,
Valjak (roler) kod mene ce imati zadatak plitke obrade tla te rjesavanje korova u potpunosti ili djelomicno te sprecavanje isusivanja tla,,,
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Gledao sam i ove vlečene ali nemam obračalne putove za prikolico. Zato mi treba nošen.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jesu li ti redovi jednosmjerni kad nemas gdje okrenuti
Inace veoma dobro prate traktor jer im je osovina na sredini
Evo koji snimak od nas, ima ih jos na profilu
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mtMPDjpjY2o[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Ikw0Qag5y-8[/YT]
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Je li u red mozes uci sa obe strane ili samo sa jedne, pa onda u rikverc izlazis?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Ma ko ima jednosmjerne redove? Nema uzvrata dosta velika,neznam kako knjizevno to rec,prostor nakon sta izades iz reda,nema se di vrtit i okretat to i mene muči kod dužih prikljucaka,cim pocnes izlazit iz reda moraš motat,ima mjesta di niti ne moze cijeli traktor izac ravno
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ima i takvih. Svasta se da vidjeti u ljudi. ljudi nemisle kao daj da sto vise posade, a nemisle da ce mu tih par sadnica samo smetati i kostati vise nego sto zarade.
Ali ako moze izaci traktor nebi trebao biti problem za rasipac jer oni imaju i sa kacenjem na poluge + osovina na sredini, ako redovi nisu bas uski trebao bi moci izaci
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
To seba mora znat, kod nas su 170 siroki i odmah moras pocet motat da bis izaso,,sadeno je skroz do kraja ali je kod same sadnje vec odreden redosljed obrade i toga ako se drzis lijepo ide
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Redovi so na 180 i do 200. I mogu izlazit sa obje strane. Imam 22000 komada. Nošenog bi uzel i zato jer imamo svinje i nije veliko govna a komposta če biti još manje.
 
Na vrh