• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Pozdrav, imam prskalicu agromehanika i na njoj dva gumena crijeva po 100m za špricanje vinograda i maslina.
Zanima me ako postoji koji bolji način špricanja( osim atomizera) te sam naišao na ovo.
Koja je razlika u ovim palicama, jedna je mesingana koju i sad koristim, druga piše da je visokotlačna za traktorsku špricu.
Raspršivač s dva roga | Am grupa
Visokotlačna palica | Am grupa
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Ima li kakva internet stranica sa tim pistoljima ili trgovina, jer ja vec par dana tražim a našao sam samo u am grupi.
Ili to ljudi ne kupuju jer svi imaju atomizere ili neznam?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
E pa da, nisam ni mislio da se to može kupit u hrv.
Ipak cijena je malo paprena, volio bi vidjet kako to izgleda u praksi
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ako te zanima moremo se dogovorit preko pp
U praksi ti to radi kao mini atomizer,uglavnom razlika između one tvoje verzije sa račvom ti je kao dan i noć,pogotovo ti je idealno za voćke i masline,uglavnom brzina špricanja ti je dvostruko brže,ako ne i trostruko
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
20618 20619

prinova

valjda će to moć tomek 522 nosit i tjerat :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,250
zwer@
Ne znam koliko si platio atomizer, nadam sa povoljno, jer po meni ima dve velike mane. Mal broj dizni po grani i stari tip dizne. Ne možeš manjati vrstu dizne, kontrolisti potrošnju itd. Doduše to se može lako promijeniti i ugraditi komplet nova grana. Drugi problem je mali ventilator, kad je vjetrovito, nema dovoljno protoka.

Koliko je litara?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
250L je atomizer, bio je povoljan.

ventilator mi se čini da da dosta puše. vidit ćemo.

grane moram mijenjat svejedno, pune su taloga jer nije dugo korišten.

Gdje ima dijelova za to?
ako netko ima kakav manual za održavanje pumpe bio bi jako zahvalan.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,250
Prvo probaj taj atomizer na tomi. Sličan atomizer imao komšija AGP 220 litara i tomo TV 522 nije mogo patio se, tek kad je uzeo (menjao) za jačeg TV 732 onda je mogo.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma ici ce to sigurno, barem sto se ventilatora tice, mene vise brine dal ce moci nositi punog skropiva, no opet ne mora on niti biti uvijek pun,,,
Ja sa Tv 420 tjeram difuzor fi 850 ili 900mm jebaj ga vise se ne sjecam, pod njim pati ali ide,,,

Slika cisto da steknes dojam koliki je,,,

n3u2yg.jpg
 

Prilozi

  • Slika0007.jpg
    Slika0007.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 13

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,250
zwer@ Najbolje probaj pri bilo kakvaog ulaganja. Još ako imaš brda, pa kiša, mokro itd.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ma većina je ravno, nešto brda ima ali imam put ispod, sa strane i iznad vinograda tako da mogu kružit oko vinograda i špricat samo prema dolje. Tomek je u dobrom stanju, sa nema 500 sati, godišnje ako napravi 10-15 to je to, nije izmučen...
Ne bojim se da li će moć nosit. s njime izvažam gajbe s grožđem iz vinograda, zna nosit i po 400 kila tak da to nije problem....

U subotu idu probni radovi....
Ak neće odogovarat ide dalje u prodaju skup s tomekom i opremom...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
20693 20694 20695

20696

Dorade riješene.
Malac to nosi i tjera bez problema:)
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Za kolege iz Istre. Potrebna mi je jos jedna ovakva dizna, da li znate ako imaju to u Žminju ili Pazinu.





 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Evo nove igračke i novi djelovi za prskalicu, kupljeni u Žminju.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Pozdrav... Kupili smo prikolica za grožđe Mosella 1500kg....prvi put smo ju koristili, prije ju nismo mogli isprobati osim s vodom. Prva prikolica je super odradila. Kad smo napunili drugu i uključili kardan, i strpala je dvije trećine i više nije izbacivali preko cijevi nego samo muljala u koritu. Kad ju rastavi o sve izgleda ok i sve vrti. Je li netko zna riješenje?

Da li ima netko ko servisira takve prikolice i ima dijelova...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Aj uslikaj pumpu, nemam iskustva s mosellom, ali s chemo imam. Servisa i dijelova kod nas tesko da ima. Ipak su to prikolice proizvedene prije 30-40 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh