• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski stubovi, armatura, kalupi.

  • Temu pokrenuo hrvoje.crnjak
  • Datum prvog posta

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Re: Tudum

Ja sam stupove za maline nabijao sa finim pijeskom za zidanje,nasipao malo pijeska naokolo,polijao vodom i nabijao sa cijevi 10x20 mm na tvrdo. Evo,prošla godina i po da ne klimaju(metar u zemlju,2 su vani)
Ali sam rupu izbušio skroz naknap.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Tudum

Kolega Iwanho evo ti napisah predlog za tvoje bukve no prosil bi lepo tebe i familiju misljenje za moj tudum.Zvadiv sam stare hrastove stupe jer bum postavil betonske,idu na 85cm dubine i jos mi ostajaju 185cm vani,rupe busi sfedrom i ide lepo.Sad sprasuvanje ima li kakva posebna tehnika za zakapanje stupi(utvrdjivanje,s sitnim drobljenim kamenjem i ilovacom-moje razmisljanje)ili kaj bolje jer susefd je najesen zakopal al mu se ve klimaju ko hudi zub.:icon_scratch:

Hvala ti na prijedlogu za bukve.
Nisam neki stručnjak za postavljanje stupova, ali ja sam koristil sveder za drvene stupe kod postavljanja betonskih tak da je rupa bila dosta veća od stupa. Najvažnije je da se nabijaju čim tanji slojevi, a od vrste i vlažnosti zemlje zavisi jel zalijevat i koliko. Sve kaj se dobro nabije nema problema s klimanjem pa nebu ni sa stupovima :D:. Pijesak sigurno nije slabo rješenje, ali njega treba od nekud dopelati, a zemlja se ionak sa svedrom izvukla van.
Ovo je moje skromno razmišljanje na bazi mojih iskustava.
PS:
Sad sam spazil da si stare drvene stupe zvadil van, kaj znači da nemaš friške zemlje izlečene sa svedrom. Odluči se sam jel buš dopelal piesek ili nakopal zemlju za zatrpavanje.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: Tudum

Evo ak bog da zutra v akciju al jos premisljavam,nabavil i pijesak do 4mm i drobljeni kamen 4-8mm no kolega veli najbolje bsam ilovacu dobro nabiti i sake dve lati po potrebi malo potuci,ve sam ne pameten kaj stvoriti.:mur::mur:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Tudum

Nista osim zemlje i stihace ne treba. Nabijes nogom i drzaljicom. Ako fali zemlje makar je ima okolo. Eto kod mene tako drzi ~2000 stupaca i ne mrdaju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Tudum

Ne znam kak se bu ilovača ponašala oko stupov, ali na njivi se po jakoj suši raspuka kaj ti more noga propasti u rupu.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Re: Tudum

Jednom sam kod prijatelja pomagao postavljati stupove ,kad smo stup postavili u rupu i poravnali zasipali smo ga sa 0-1 iz kamenoloma (suhi), takav stup više nisi mogao mrdnuti ko da je zabetoniran.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Hotela napravi kak su delali i naši stari, pa gde su oni mogli do tucanika dojti.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
2 Hotela.

Za par let se nebu više njihal stup..... prve 3 do 4 se njiše. :(y): Samo nabita zemlja. Stupove imaš? Imam viška 70 kom novih s prenapregnutom armaturom...

Prek Dravskog jezera su. Preloškog jezera. No dobro... čije je već jezero. :icon_e_biggrin:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Moji su ve na hrvaskoj v Bolfanu,inace sam zel rabljene prenapregnute s cetiri duple zice,kupil sam ih v Murskom Srediscu i lik ih ima jos dosta,cena 20kn nemaju ni 10 let.:drink:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Hoću da pravim stubove za vinograd. Dimenzija 9x9x9,5 cm x 250 cm. Armatura 3x8mm. Dal je dobra dužina, planiram u zemlju 60 cm. Uzgojni oblik Guyot jednokraki. Koji razmak između stubova da idem.

Evo slika stubova od ograde, samo ću drugačije izvode da pravim. Takođe armatura i kalup.








 

ante15

Novi član
Tu od
9 Sij 2016
Poruka
6
Gdje mogu kod Našica kupit dobre betonske stupove za vinograd, da je u nutra armatura a ne zica
 

Najnoviji postovi

Na vrh