• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski traktori

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Bok

ev sam da kazem da sam i ja novi
e vidim da si kupio taj traktor pa me zanim kakav je jer sada dizem 5 hektara vinograda pa me zanima kakav je u praksi i imas li slike?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Å teta kaj Prince nema Yanmar motor, kao Mistral ili NH TCE.
Kažu da mu taj Mitsubishi nije ni do koljena :(
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
ma zanima me hurlimann.koliko je to pouzzdan traktora jer planiram za koju god ic do 10hektara (naravno ako stignem to posaditi prije ulaska u europsku uniju)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Super je Hurli traktor , samo onda za tebe nije model Prince nego neki veči.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam odustao od hurlia i uzeo Same solaris 55 sa kabinom upravo mi je neki dan stigla međuredna rotodrljača i atomizer a taaktor čekam več 12 mjeseca i sad definitivno dolazi 26.07 tako da ču ti onda moči više reči!Jedino ti mogu reči da je Messis preko kojih sam ja uzeo puno ozbiljnija firma od Trgo-gee i imaju daleko bolji servis
 
R

Ratarko

Guest
Auch , 12 mjeseci čekaš traktor !?!
Jel se to čeka toliko dugo samo kod ozbiljnijih firmi ili je i drugdje tako ;) šalim se malo ali svkako imaš željezne živce ako toliko čekaš i još nisi odustao :shock:

Zbog čega je bilo čekanje ?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
hm a koji mi traktor onda preporucujete???
i kolike su cjene tim pilama
 
P

Picek

Guest
swizach kaže:
hm a koji mi traktor onda preporucujete???
i kolike su cjene tim pilama
same kojeg vinogradar spominje ti je cca 18500 €
a sve ovisi o tome koliko ti je pokrivač dug...
s obzirom da se radi o pet hektara možda ti je to za početak ipak preveliki zalogaj :?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
pa ja sam odvojio 20000eura za mehanizaciju.ja dosada imam 2 hektara vin. hektar mlodoga i hektar starijega.pa imam neku pozadinu...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Joooooj sad sam tek vidio krivo sam napisao 2 mjeseca čekam a ne 12 sorry.! Å to se tiče preporuke svatko če ti reči drugačije je da sam na tvom mjestu ciljao bih na nešto kvalitetnije nikakve kineze,Agt,tomeke,goldoni i takve traktore to je za manje površine ja bi uzeo bar ovakav kao moj ako ne i nešto veče i jače,ima JD,fendt,ima i same dorado 75 ks ili tako nešto ali minimum 50-ak ks,a tih 20000 eura ti je taman za traktor i ostane ti za pivu!hehehe
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
ma hurlija cu uzeti....pa ku puklo da puklo.e vinogradar a odakle si ti
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam 30 km od Bjelovara prema Zg.Čazma,svakako uzmi kabinu !!!!kakav sad traktor imaš za vinograd?koje priključke?otkud si ti?
 
B

bajki

Guest
Re: UPIT

Ja mislim da Vam je oboijici tako skup i jak traktor previše. Da se takav traktor može isplatiti po meni bi trebao imati barem 10 ha vinograda jer će ovako taj traktor biti neiskorišten, a ipak je to velika investicija da bi stajao neiskorišten. Sa jednim do dva hektara vinograda taj će se traktor morati otplačivati 15 godina!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: UPIT

pa ja sada imam 2H i planiram podici jos 5h sam da se zna...
 
P

Picek

Guest
Re: UPIT

swizach kaže:
pa ja sada imam 2H i planiram podici jos 5h sam da se zna...
nije li ti onda pametnije taj novac namijenjen u kupnju novog traktora prvo potrošiti u podizanje tih dodatnih 5 ha a tek onda nakon toga uzimati dodatnu jaču mehanizaciju?
za 2 ha ti je takav traktor nerentabilan kao što vinogradar već reče..
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: UPIT

pa ja sam sada kupio 12H zemlje,napravio ugovor sa kombinatom za obradu i podizanje vinograda.i imam jos 179000kn za mehanizaciju.ofkors
 
R

Ratarko

Guest
Re: UPIT

swizach kaže:
pa ja sam sada kupio 12H zemlje,napravio ugovor sa kombinatom za obradu i podizanje vinograda.i imam jos 179000kn za mehanizaciju.ofkors

Å to kažeš na polovni Hurli ?

Obrisan neispravan link.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: UPIT

Nista.iskljucivo novi zbog PDV-a i KAPITALNIH ULAGANJA
 

Najnoviji postovi

Na vrh