• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski traktori

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
BOK NOVI SAM OVDJE KUPIO BIH NEKI VINOGRADARSKI TRAKTOR TKO MI Å TO PREPORUČUJE
 
B

Bobo

Guest
Dobrodosao na forum!

Za koliku povrsinu trebas traktor? I koje operacije mislis s njim raditi (koliko prikljucaka mislis koristiti, i kakvih)
 
M

Mister x

Guest
Tomislava zvanog Tomo Vinkovič, bar bi ga ja uzeo. Razlog: mali i uski traktor sa puno snage i sa svim pogonskim kotačima te pogodan i za šumu u kombinaciji sa vinogradom
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bok i dobrodošao! Od kud si? Za koliko love kupuješ traktor?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Bobo kaže:
Dobrodosao na forum!

Za koliku povrsinu trebas traktor? I koje operacije mislis s njim raditi (koliko prikljucaka mislis koristiti, i kakvih)
Za sada imam 1 ha vinograda treba mi za prskanje (atomizer) frezanje (međuredna freza) prijevoz grožđa itd.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
koji traktor za vinograd

zbilja nije lako odabrati od svih modela ja sam u problemima neznam šta kupit a da je dobro Hurliman je najeftiniji tip PRINCE jel netko zna cijenu Landinija MISTRAL
 
B

Bobo

Guest
Onda moze bilo koji traktor, tj. ako ne planiras prosirivati povrsinu...

Ako ces ici na vise, treba gledati da je sto jaci, da ima sto vise dvosmijernih izvoda za ulje (za razlicite prikljucke koje ces u buducnosti trebati.

Tu je i pitanje cijene. Koliko si spreman izdvojiti za takav stroj?

Imas li mozda koji od traktora u razmatranju?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hurlimann
Obrisan neispravan link.

SAME
Obrisan neispravan link.

Lamborghini
Obrisan neispravan link.

Deutz Fahr
Obrisan neispravan link.

Ovi gore su svi isti traktori.


Landini Mistral
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Za vinograd OBAVEZNO kabina...

Jer se dosta posla radi s traktorom i po svakakvim vremenskim uvjetima, a tu je i hermeticki zatvorena kabina pa kad spricas, to je spas...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovi gore iz SDF grupacije mogu imati kabinu, opcija klima uređaj!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tekst o Hurlimannu


Prince

HURLIMANN PRINCE 35, 45, 55. MALO JE LIJEPO, A OD SADA I S KABINOM.
PRINCE traktori su pokretni, kompaktni traktori, odlični za rad sa ljetinom u plastenicima i uzgajalištima te vanjsko održavanje i, zahvaljujuči njegovoj opsežnoj opremi, mogu raditi i na otvorenim terenima. Mitsubishi Euro II motor sa vodenim hlađenjem je dizajniran tako da se postiže maksimalna efikasnost traktora,omogučavajuči visoki stupanj izvođenja radnji sa smanjenom emisijom ispušnih plinova i štednjom goriva.
Okretnost i lagano manevriranje povečano je ugradnjom sinhroniziranog povratnog mjenjača kao standardne opreme na svim traktorima zajedno sa prednjom osovinom sa zaokretanim kutom od 57°.
Diskovi kočnica potopljeni u ulju osiguravaju veliku efikasnost i sigurnost kočenja. Sposobnost izvođenja raznih vrsti radova osigurana je sveobuhvatnim obilježjima izlaznog vratila (stražnje, centralno i prednje), te udobnost koju nudi prostranost mjesta rada operatera te ergonomski postavljene kontrole.
Stabilan, s odličnim vučnim karakteristikama i na brežuljkastima terenima, traktori Prince su odgovor za sve farmere koji trebaju kombinaciju malog i svestranog traktora. Od sada je moguče i naručiti originalnu heremetički zatvorenu kabinu prema želji s klima ili bez klima uređaja. Kabina je dodatna oprema, cijenu potražite u cjeniku dodatne opreme.

CIJENA: Hurlimann Prince 55- 16 950 sa pdv-om!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
A kabina na njega ti je još 3300 eura - bez klime, a sa klimom 4887 eura.
 
B

Bobo

Guest
Onda ok, vec sam mislio da nemaju kabinu...

Ja se kuzim samo u IMT, ove moderne strojeve pokusavam izbjegavat... ;) :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam dali se njemu isplati kupovat tako skup traktor za 1 hektar!
 
B

Bobo

Guest
Zato sam ga i pitao hoce li povecavat povrsinu.

Ako nece, za frezanje, prijevoz i kosnju trave, moze si uzet IMT 539/549 i to je to...

Opet, sve zavisi koliko su redovi siroki...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Hvala na pomoči svi traktori na slikama su mi ok što se tiče love za 20000 eura bi htio kupiti traktor frezu (međurednu) i atomizer mislim da bi trebao imati dosta . Å to se tiče površine bit če toga još ali mislim da je nekih 40-50 ks dovoljno a svi ti novi traktori imaju više izvoda za hidrauliku.Kabina je isto OK ali 4500 eura mi je puno za tu lovu kupim frezu
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Imao sam prezentaciju rotodrljače sa ticalom za unutar rednu obradu,stroj radi odlično preporučujem ga!
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ako koga zanima strojna sadnja vinograda naka se ovdje izjasni ,jer kod mene če biti krajem četvrtog ili početkom petoga mjeseca pa se može doči vidjeti
 

Najnoviji postovi

Na vrh