• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nebi vjeroval, ali ovaj Lavor stvarno nije loš. Ovo kaj sam spominjal je sprava za oko kuće, a ne za autopraonu.
Meni je takva sprava znala puno put oprati prikolicu od gnoja i radila dugo bez prekida, a da još uvijek radi.
Znaš da nisam poklonik jeftinih kineskih igračaka, ali spomenuti stroj vrijedi svaku paru koju košta.
Naravno da ima boljih strojeva, s tim se svakako slažem.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
imam Karcher 210 sa priključkom za "oranje" na 200 atm.,u početku oduševljen,skida i boju,ali nakon godinu dana puknut priključak za izlazno crijevo i stalno druka,odem u servis a tamo milijun istih kvarova,komadić plastike-650 kn,a cijeli perač 1100 kn.nije više ime sinonim za kvalitetu
 
P

patrik2

Guest
Ja imam Karcher model, 350litara...bio na popustu 700kn.
Pa to skida fasadu.
Ja sam prezadovoljan, posebno kada traktor prije operem Ivasolom...jao, kao beba bude gladak.
Prava stvar
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Ja sam mog starog crvenka par puta na poslu oprao visokotlačnim peračem( ogromni KARCHER ) i od tada je ulje procurilo po brtvama i semerinzima....skinuo sam mu boju koja je brtvila :p :p :p
A opet ovi novi traktori sa dosta elektronike, poliješ ga po nezgodnom mjestu pa samo problemi....
Visokotlačni perači su prava stvar za priključne strojeve, pogotovo kad ih u kasnu jesen sprememo u šupe i garaže,.......a sad za traktore ....neznam ...netko je već rekao;možda više štete nego koristi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam mog starog crvenka par puta na poslu oprao visokotlačnim peračem( ogromni KARCHER ) i od tada je ulje procurilo po brtvama i semerinzima....skinuo sam mu boju koja je brtvila :p :p :p
A opet ovi novi traktori sa dosta elektronike, poliješ ga po nezgodnom mjestu pa samo problemi....
Visokotlačni perači su prava stvar za priključne strojeve, pogotovo kad ih u kasnu jesen sprememo u šupe i garaže,.......a sad za traktore ....neznam ...netko je već rekao;možda više štete nego koristi.

To se dogodi kad kad se zidar dohvati lopate pa udri
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja imam već nekih 10tak godina malog Wapa(stihl), mejd in Denmark..mogu reći da se kod mene dobrano naradio u to vrijeme. Jest da je mali, ali meni sasvim dovoljno i čini mi se puno kvalitetnije i robusnije napravljen nego Karcher te klase. Većina poznatih oko mene je davno pokopala svoje i dosta mlađe.
Potpisujem ono za protok:prayer: jer tlaka je više no dovoljno. Doduše kad radim sa peračem trudim se što manje uključivati i gasiti ga...vjerojatno je i to pridonjelo trajnosti:scratch.. Ovi spomenuti Franke su po meni klasa iznad svih po robusnosti i trajnosti, ali i po cijeni, samo ne znam kakva je dostupnost i servisna mrreža kod nas..A misliš kupovati najmanje modele, izbjegavaj one sa plastičnom pumpom i kolektorskim motorom...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
prvu spricu koju smo kupili za radnju je bila neka šlj marka, doduse novo je kupljeno u austriji, odmah u startu se pojavio problem sa crijevom, kruto, lomi se....puklo
drugi problem je bio razvaljena sprica/pistolj - nasa greska, bez gasenja smo zatvarali ventil, prekidali protok, navodno masina ima sistem za cirkulaciju vode.....sreca nije razvalilo kuciste gdje su klipovi
kupljeno (napravljeno) crijevo sa metalnom armaturom i nastukana neka sprica od AVNOJ-a (stara, otrcana, gruba, dosta metalnih dijelova) i tad smo blokirali ventil na sprici - znaci pusti vodu s cesme, klikni prekidac i udri
sve ovo je trajalo nekih 6-7 godina dok korozija nije izgrizla kuciste peraca i potpomognuto pritiskom vrisnulo

kupljene dvije polovne masine, jedna karcher druga neka nepoznata marka (bez crijeva), karcher je bila dobra, ova druga je imala manje obrtaja....karcher je imala sistem gasenja kad se zatvori ventil na sprici, to smo koristili i naravno brzo je procurila
ovoj drugoj se "nesto" desilo i opao je pritisak
kod karcher-a je krivac kuciste s ventilima, tacnije to mu dodju i cilindri, kuciste za karcher kosta vise nego su ove dvije masine placene zajedno

zimus je otac naletio na pijaci na malu masinu komplet metalnu, ima regulaciju pritiska....itd
bila je "neispravna".....krivac zrno pijeska ispod jednog od ventila
crijevo i ona sprica od pocetka price jos uvijek traju
komsije i prijatelji su za vrijeme one nase prve masine sprzili najmanje po dvije, ili masinu ili crijevo ili spricu, uglavnom zbog onog sistema cirkulacije i tlacne sklopke

ni jedna od spomenutih masina (osim ove zadnje) nije bila nesto posebno po sposobnostima ali su opsluzivale mehanicarsku radnju, znaci mogu posluziti i za jedno domacinstvo
pritisak je mac s dvije ostrice, dobro cupa prljavstinu ali zato kida i farbu, crijeva, zice....

moja preporuka za kucnu upotrebu; odmah produziti crijevo (napraviti komplet novo, odgovarajuce duzine), blokirati ventil na sprici, sto bolju spricu sa sto vise mogucnosti regulacije mlaza, narocito ko misli prati auto
sto se tice snage pranja, moze se dobiti na snazi koristenjem rotacione dizne
 
P

patrik2

Guest
rotaciona dizna je prava stvar...melje sve pred sobom.
Ja sam isto mislio da treba velik perač da bi bio zadovoljan.
Ali ovaj mali je zakon, za pokoji put oprat traktor, ili zid ispred kuće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
rotaciona dizna je prava stvar...melje sve pred sobom.
Ja sam isto mislio da treba velik perač da bi bio zadovoljan.
Ali ovaj mali je zakon, za pokoji put oprat traktor, ili zid ispred kuće.

A koji to mali? I koliko košta?
Kaj se preporučuje za malo domačinstvo: auto, traktor, motokultivator.?
Za sada sve perem šlaufom iz vodovoda.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam kaercher hds 760 ima toplu vodu i sapunicu
snaga mu je 7,6 kw i druka pritisak na 360 bara
evo slike nije moj al je isti taj
thumbnail.aspx
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja imam malog Kärchera od 1995,jednom se desilo da nije bilo pritiska pri radu pa sam sve rastvorio na dijelove.istekla neke čudna tekućina iz njega,nije masna ali nekako grafitno masna.razardio sam mu klipove tada,to je bilo prije 5 godina i nasuo hypenol jer nisam imo te čudesne tekućine i sad radi samo što je premal i preslab za brzo pranje.
za mene nezamislivo u domaćinstvu bez njega.tad je bio plaćen 350 DM.Sad mu se crijevo sa ručke malko potrgalo ali sam nabavio jako profi crijevo i samim tim sebipovećao slobodu kretanja oko vozila dok perem.prije sam sve morao nositi sa kraja na kraj auta.
još da mi je naći "pištolj" koji se skida sa crijeva na brzo kopčanje pa da lakše motam crijevo kad sam gotov(12 metara)

meni rekoše da su svi perači sa inox pumpom super,a oni bez nje tojest plastični su smeće.brzo se kvare. Što se tiče pranja toplom vodom ovi podnose do 60 stepeni što mislim da je sasvim ok za pranje priključaka ili traktora od blata.oni profi su dobri ali skupi,idu na naftu pa ako nema potrebe za tolikom mašinom onda bolje manji za "hladno"pranje ali ipak do 60 stepeni jer su jeftiniji a previše pritiska i nije baš ok.ni za lak ni za gume.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
ja imam kaercher hds 760 ima toplu vodu i sapunicu
snaga mu je 7,6 kw i druka pritisak na 360 bara
evo slike nije moj al je isti taj
thumbnail.aspx

bokca ti...taj reže kamen :)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Fićona jelpritisak 360 ili 160 bara.

360 bara a snaga je 7,6kw tak mi bar kaže na vuri za pritisak
inače skida farbu masnoću sve sve
nemoram opče koristiti ivasola ili takve stvari ja s njim sve operem s toplom vodom i s sapunicom
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Negde sam več napisal (čini mi se)
Više štete nego koristi.

Na što misliš kad kažeš više štete nego koristi?

Za sada traktor nebi prao(pogotovo ne motor), jedino srednji dio oko zgloba jer je jako masan zbog ulja iz hidraulike(tomo vinković)
A treba mi za oprati priključke, prikolicu nakon vožnje gnoja, oprati pločnik oko kuće i slične stvari.
Otac sad gleda neke perače u Lidlu,netko je napisao da su ti iz iste tvornice kao i neki zvučnih marki?
 

Najnoviji postovi

Na vrh