• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Na što misliš kad kažeš više štete nego koristi?

Za sada traktor nebi prao(pogotovo ne motor), jedino srednji dio oko zgloba jer je jako masan zbog ulja iz hidraulike(tomo vinković)
A treba mi za oprati priključke, prikolicu nakon vožnje gnoja, oprati pločnik oko kuće i slične stvari.
Otac sad gleda neke perače u Lidlu,netko je napisao da su ti iz iste tvornice kao i neki zvučnih marki?

Ja sam napisal: njihovi Parkside su LavorWash i to ti vrijedi kupiti. Nije za autopraonu, ali nisu smeće.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Ma netreba mi za autopraonu, treba mi 1-2 put na mjesec. hvala, sad samo treba gledati kad je akcija u Lidlu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Na što misliš kad kažeš više štete nego koristi?

Za sada traktor nebi prao(pogotovo ne motor), jedino srednji dio oko zgloba jer je jako masan zbog ulja iz hidraulike(tomo vinković)
A treba mi za oprati priključke, prikolicu nakon vožnje gnoja, oprati pločnik oko kuće i slične stvari.
Otac sad gleda neke perače u Lidlu,netko je napisao da su ti iz iste tvornice kao i neki zvučnih marki?
Ja na to gledam ovak. Zlatna sprava, ali ne baš za sve.
Nije problem kad opereš neke priključke ili ležaje ili kaj ja znam kaj sve ne, koji se poslije mogu podmazati, ali oni koji se nemogu :scratch Kaj s njima poslije pranja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Jebo ju onaj koji ju nazval samoutovarna, a ona ustvari samoistovarna :scratch
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Niti je volan za svakoga , niti alkohl , niti pič a...
Netko uhvati volan- ode u grabu , netko ishapi alkohol- grli školjku a tko ne zna s pič om -mora dojebavati .
Prokleta surova stvarnost .
Kad je puknuti krenul oprat samoutovarnu tim vragom , poslje na podmazivanju je iz ležajeva tekla voda .... i taj ju više ne bu pral .
Sad budu rekli neki da ju peru svake godine i da je bolja od nove -nek vam samo bude .

".....budi umjeren i kloni se svakog pretjerivanja...."

ja traktor perem jednom eventualno dvaput godisnje temeljito, ostalo je samo sapiranje prasine i blata, masnocu obavezno odmastim benzinom ili sredstvom za pranje

uvijek perem prije rada, poslije pranja detaljno podmazem
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Jebo taj čelik , mene zanima kako i kada uza sve to brineš oko pič e?

paaa isto kao i čelik, jednom, eventualno dvaput temeljito ostalo je samo podyebavanje
takodje prije ide pranje, poslije pranja podmazivanje....

samo da ne dodje do doyebavanja dok ja gladim čelik

Ja sam htjel u klub picajzlanih preko reda pa sam pral prikolicu za sjeno:(

:eek: wtf ...... a ja kontam prikolicu za rasipanje djubriva, jos se zadam u razmisljanje a sto li je njemu cudno sto ljudi peru jednom godisnje, i to SVAKE godine
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
kvar za cca max. 5 kn ;)

a znam da to nebi trebalo biti skupo, al traktor nije moj, a stari uvjek nešto mudruje sa popravcima.
Kolko je komplicirano zamjenit gumice u hidrauličnom cilindru?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
a znam da to nebi trebalo biti skupo, al traktor nije moj, a stari uvjek nešto mudruje sa popravcima.
Kolko je komplicirano zamjenit gumice u hidrauličnom cilindru?

mislim da tebi pušta kod brzo rastavno sastavne spojke , a ne na cilindru...
ili se varam..?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Znači radi se o Quadro miniwashu PW-L70-55


Upalim i radi ali ne nabija pritisak,kad smo ga rastavili a unutra se sasula pumpa




Nazovem servis i vele da im je to boljka,javit ce mi dal imaju pumpu
Na starom miniwashu bio je problem prijenos koji je ovdje bolje rijesen



Ako netko ima ovakav miniwash u dijelovima,kupio bi pumpu
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Koji servis si zvao?
Meni treba ventil od puške za pranje (ostala voda u njemu pa se smrznuo i puknuo) pa me zanima gdje da tražim.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Prvo ću pokušat samo taj ventil naći, ako ne uspijem onda ću pušku kupovat.
Trebao bi mi onaj skuplji jer miniwash ima tlak do 180 bara.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Da malo osvjezimo temu, dva nova Karchera 9/19, 900lit/h tlak do 200bara, motor 6,8kw

go27.jpg


ovaj manji je moj 7/18 motor 5kw, star 5 mjeseci isto dobar stroj

1ht5.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Manji u SLO 6000kn a veci 7000kn. Kod nas su od 1500-2000kn skuplji.
 
Na vrh