• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: visokotlačni perači

Uzmi Karcher - nije nas iznevjerio godinama,a oprao je desetke tona peršuna,celera, mrkve,pastrnjaka......... asfalta u dvorištu,auta......
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Re: visokotlačni perači

Imao sam jednom Karchera hobi, nije puno radio i nakon 5 godina mu pukne pumpa, iako je hobi očekivao sam više od njega. Gledao sam Elektromaschinen košta 2300 kuna i na ovaj me nagovori trgovkinja kao pošto nemam puno za prati, koštao je 450 kuna. koji je model tvoj i koliko je koštao.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: visokotlačni perači

Ne sjećem se koji je tip naš,niti u koju kategoriju spada -nakon tolko vremena ne primjećujem više oznake na njemu- mislim da profi nije,radilo se o par tisuća kuna - ali je u sezoni ljeto - jesen prao svaki drugi dan.I nismo požalili što smo ga uzeli.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Treba uzeti u obzir da nekorištenje također radi štetu svakom mini washu. A da ne velim koliko u pojedinim vodovodima ima pjeska.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Solidni ređaji su i talijanski LAVOR WASH.
Često ih se kupuje pod drugim imenima. Imam jednog takvog nekih 15-tak godina. Koštaj je nekih 700-tinjak kn, a kupljen u Metrou u Grazu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
LAVOR sam imao 10 god. Pred 2 mjeseca je otišao neki plastični vijak na kojem je prekidač za automatsko paljenje i gašenje. Trenutno stoji raskopan i prvom prilikom kad budem išao za ZG budem to kupio. Cijeli set toga je oko 200 kn. U međuvremenu sam kupio Karcher Basic na akciji u Baumaxu i dobio 5 god. garancije na njega. Jedini nedostatak je samo jedan pištolj i to onaj rotirajući koji se dobije sa njime i dosta kratko crijevo pa ga stalno treba nosit za sobom dok se pere nešto veće.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,456
Šta mislite o Stihl RE98. Ne treba mi ništa zahtjevno, vjerujem da bi mi snagom bio dovoljan, ali kakav je kvalitetom?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
To je osnovni model, tak da ne treba previse ocekivati od njega. Ja imam staru verziju Re 105 i to je zapravo rebrendirani Wap, made in Denmark. Ovaj moj ima indukcijski motor, što danas u tim kategorijama i nije pravilo. Star je preko 10 godina, i za sad sluzi dobro. Ja dok radim ne cimam ga puno na rucki, vec ga ostavim u pogonu. Mislim da mu to manje šteti. :icon_rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Čista plastika, za oprati bicikl ili nekaj slično da ali za ostalo nebu dugo.
Nebi se čudil da ga kosi sastavljaju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Ja imam Lavor viper 1900 W (Made in Italy), sa običnom mlaznicom, rotirajućom mlaznicom i rotirajućom četkom. Koristim ga već desetak godina i radi bez ikakvih problema.:smile:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Kojega minivasha bi mi preporucili za kupiti do 1000 kn?
Meni treba za nekih 10 sati rada godisnje, pa mi ne treba neki profesionalni stroj..
Imal sam nekog žnj marke i evo nakon 14 god je krepal, s tim da je zadnje 3, 4 god izgubil pritiska dosta, ali sad je skroz krepal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Ivan preporuke ti nebudu pomogle več sreča ak ju imaš no dok nisem pral sa minivašem bilo manje podrobljenih ležajeva zadnji koji imam a baš i ne koristim je kerher 250 bara profi 380v/7kw (hlađen motor) kupljen za 150 euriča pod neispravan (na utikaču bile iščupane dvije žice )
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Ma velim, meni minivas treba svega 4, 5 puta u godini..
Dva traktora perem dva puta godisnje i dva puta operem prikolicu za gnoj, tak da mislim da bi ovi plastikaneri mogli zadovoljiti moje potrebe..
A ne izdvaja mi se sad nekoliko tis kuna za minivas koji bude 99 % vremena stal, a 1 % se bude koristil u godini dana..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Bilo kojeg da kupiš za soma kuna prvu godinu ga upregni maksimalno, svima susedima peri za đabe pa ako izdrži.
Kolega radi u servisu u Karcher-u i veli da ima dobar stroj za 2 i pol hiljdarke, a ovo sve ipod su plastične pumpe i ako pereš vuru u komadu on je gotov
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Evo mojega peraca, star je 13 god i malo je izgubio pritisak ali jos sluzi dobro..

Evo, ovog imam i dural je 14 god, i za moje potrebe mi je bil dovoljan, sad da morem opet tak nekaj kupiti i da izdura toliko , ja zadovoljan..
Velim, koristim peraca 4, 5 puta godisnje, a da mi treba svaki drugi dan onda bi razmisljal o necem skupljem i profesionalnijem, al za tih par sati pranja trositi i ovak tesko zaradene novce, nebu islo..
Onda rade spuzva u ruke i ribaj..
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
497
Ovo kaj veli MUHA , ja sam sastavljal par komada Karchera prijateljima i svi ovi mali su plastikaneri .Pumpe iste, sa dva različita poklopca,samo dodatna koljena i nastavci da priključci pašu na razne kutije .Za svoj model sam jedva iskopal katalog dijelova, i ima čini mi se dvadeset i sedam različitih kutija .Od pudlice do bernardinaca,a osnova ista.
I na koju foru ista pumpa može imati jedamput 100 bara a drugi put 140 bara paritiska sa potuno istim djelovima ,ak ju motor vrti na 2800 okretaja .Ili ovi slablji imaju motor na granici preživljavanja tak da kliže 30% ili štancaju naljepnice bez veze .
Imam i jednog starijeg, sa metalnom pumpom, za to više nema dijelova (ili ima samo cijena je ko da boš pumpu slažem ).Uskoro nebude dijelova ni za ove plastikanere , kolko sam gledal idu na mesingane pumpe.U kojima bude par plastičnih dijelova .

E da , i to im je štos . Recimo mlaznica je u katalogu je na sitne šarafiće rastavljena ,poklopci, opruge , naljepnica i svaka gumica - sve se da nabaviti .Osim naravno same dizne , nema broja rezervong dijela , ona ide u kompletu sa svim :(envy):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,892
Kakav su iskustva sa ovima WAP ,peračima:
http://www.njuskalo.hr/strojevi-pranje-ciscenje/minivas-wap-800-dx-oglas-7914337
http://www.njuskalo.hr/strojevi-pranje-ciscenje/mini-wash-wap-oglas-10757461


Ili bolje bi bilo gledat Karchera,opet ima tu puno modela:
http://www.njuskalo.hr/strojevi-pranje-ciscenje/karcher-hds-690-oglas-11198852
http://www.njuskalo.hr/strojevi-pranje-ciscenje/visokotlacni-perac-miniwash-karcher-hds-790-c-oglas-10801094

Ima i onih večih i novijh..

Meni treba nešto s toplom vodom znači,za pranje traktora,kombajna i strojeva,to bi bila osnovna namjena..Pa kaj bi bile preporuke ??
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
484
- da ooživim ovu temu sa jedno 16 pitanja...- Ovak,imam perač Bosch Aquatak 115 ,Original China... i sad u zadnje vrijeme je pritisak jako ,ali jako oslabio i uopće se ne gtasi kad pustim ručku na "pištolju".. e sad...rastavio sam ga,kak ti sam mislio da su četkice,promijenio,ali i dalje je isto... filter na ulazu je čist... sad pitanje za ljude koji sa tim rade ili su imali slučaj.. Dal je to puimpa riknula i dal se može šta pomoć sa zamjjenom O-ringova,i onih malih semeringa po nutra?! - na pumpi ništa nije plastika,sve je aluminij
 

Najnoviji postovi

Na vrh