• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Imao sam isti problem na minivosu, kod mene su popucale opruge na klipovima , kad sam zamjenio sva tri klipa s oprugama i uljnim semerinzima nemam vise problema s pritiskom .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Re: Mini-wash

Kod mene su opruge u redu,bar mi se cini... Probat cu sutra pribavit gumice i semringe,pa prepakirat
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Re: Mini-wash

Kolko sam vidio , oni imaju oprugu i kuglicu u sebi...znaci,ak oslabe opruge?! Isti vrag ko kod hidraulike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nemože to oslabjeti, funkcija te opruge je samo da malo pritvori, dalje tlak koji nabijaju klipiči odradi svoje.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Imam mlaznicu s kuglicom (rotirajuču) koja je zapekla. Kako ju razradit? Trebam prat nekakve hrastove za pilanu a sa običnom mlaznicom ide jako sporo...
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Imao sam isti problem na minivosu, kod mene su popucale opruge na klipovima , kad sam zamjenio sva tri klipa s oprugama i uljnim semerinzima nemam vise problema s pritiskom .

O kakvom je peraču riječ bilo kod tebe i gdje si nabavio klipiće?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
gledam kod vas sve te neke jace masine ima i slabijih al slabo se ko izjasnjava o ucinku. Zanima me sta moze uradit 110 bara? prvenstveno mi treba za prati auto jednom sedmicno i pranje prikljucaka i traktora, pogotovo kad se ulje pomijesa sa prasinom kako ce to funcionisat? Da li ce tih 100 bara bit dovoljno da to skine? :icon_confused:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Re: Mini-wash

Ovaj moj ti nije nikakva masina..maks.pritisak je 115 bara.. A sva to sam radio sta si nabroijo... Nije sad to "mrcina" ,ali odradi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
110 bara ti je i previše za poprati prašinu i sitne nakupine masnoče sa traktora ako redovito pereš.
Za auto minivaš nije uopče
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Po mom nekom iskustvu tlak je više nego dovoljan kak Muha veli, dok protoka nikad previše.....
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Re: Mini-wash

Ja sam raskopo sve danas,povadio gumice iz pumpe,ali mi nista ne izgleda kao lose.. Imo sam nedavno "utakmice" sa pjeskom u bunaru i naiso sam na njega na onim plasticnim ventilicima.. Uzrok svega bi mogo bit on?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
protok je važniji of tlaka. samo je marketingu lakše prezentirati tlak...slicno kao kubiki i snaga motora...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jle dosta otprlike 300 l/h jer gledam ove po piku tako je protok otprlike a dajdza mi je skoro kupio platio oko 80€ nisam siguran koja marka al je 110 bari a za protok nisam pito, a stranica od te firme je trnutno u izgradnji pa nemogu provjerit marku. Granacija je 2 godine i najvise zbog tog uzimama. Ovamo mogu naci polovan do 40€ al strahe me da se ne pokvari odma :icon_e_surprised:
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
gomahers. rjec je o minivosu Lavor Egl 24 , klipove i dijelove za njega nabavljam u Zagrebu firma se zove Motorama .
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
I po meni je bitniji proto od tlaka. ja imam jeftini perač einhell 1750. Radni pritisak 110 bara, dovoljan za sve, jedino nekad fali još malo protoka vode koji je maksimalno 500 l minut. Radi lijepo, jedino u garanciji mu je propišao pištolj, zamjenut je s identičnim samo s Lavor logom i većim maksimalnim opterećenjem (do 200 bara). Naravno sve je bilo besplatno pošto je pod garancijom
 
Na vrh